Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] c# webbrowser

3 Yazılar
2 Üyeler
2 Likes
828 Görüntüleme
Mehmet
(@mehmetikiz)
Gönderiler: 442
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, c# winform projesinde yadıma ihtiyacım var. Aşağıdaki kod satırının sonucu web browserda görünüyor. Benim amacım bu dönen sonuca göre bir değer yazdırmak. Mesela 30 değeri döndü, ben web browser üzerine 30 yerine kullanıcı adı hatalı yazdırmak istiyorum. Ama yapamadım. Yardımlarınızı bekliyorum? Teşekkürler iyi çalışmalar...

webBrowser1.Navigate(String.Format("http://api.deneme.com.tr/get_msgheader.asp?usercode={0}&password={1}", txtKullaniciAdi.Text, txtParola.Text));

Gönderildi : 02/10/2021 20:29

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Gönderen: @mehmetikiz

Merhaba, c# winform projesinde yadıma ihtiyacım var. Aşağıdaki kod satırının sonucu web browserda görünüyor. Benim amacım bu dönen sonuca göre bir değer yazdırmak. Mesela 30 değeri döndü, ben web browser üzerine 30 yerine kullanıcı adı hatalı yazdırmak istiyorum. Ama yapamadım. Yardımlarınızı bekliyorum? Teşekkürler iyi çalışmalar...

webBrowser1.Navigate(String.Format("http://api.deneme.com.tr/get_msgheader.asp?usercode={0}&password={1}", txtKullaniciAdi.Text, txtParola.Text));

Merhaba, 

Direk olarak dönen dom element string i okuyabilirsiniz. Bunun için HTML Agilitypack kullanabilirsiniz. 

veya aşağıdaki kod da gösterildiği gibi direk elementin kendisine erişerek istediğiniz değeri okuyarak daha sonrasında case yazabilirsiniz.

var elements = m_Browser.Document.GetElementsByTagName("button");
foreach (HtmlElement element in elements)
{
     // If there's more than one button, you can check the
     //element.InnerHTML to see if it's the one you want
     if (element.InnerHTML.Contains("Send Invitations"))
     {
          element.InvokeMember("click");
     }
}

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 02/10/2021 20:50

Mehmet
(@mehmetikiz)
Gönderiler: 442
Prominent Member