Forum

C# ve SQL Tarafında...

Bildirimler
Hepsini Temizle

C# ve SQL Tarafında Taksitlendirme Işlemi Nasıl Yapılır?

3 Yazılar
2 Üyeler
2 Likes
1,875 Görüntüleme
(@muhammedaktepe)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Üstadlar

C# ve SQL tarafında şöyle bir işlem yapmak istiyorum.

Müşteri 300 TL'e bir ürün aldı. Karşılığında Kredi Kartı ile 6 taksite böldürdü.

Muhasebe programına veriyi kaydeden personelimiz 300 TL'i yazdığında Peşin ve Taksit butonlarından taksiti seçtiğinde karşısına textbox çıksın oraya taksit adetini yazıp, KAYDET butonuna bastığında  TAKSİT ADETİ kadar (6 taksit) ve BİR SONRAKİ AYLARA bölünmüş ve eşit pay edilmiş şekilde ( 50 50 ... ) INSERT işlemi yapsın.  (burada bir trigger işlemi yapılması gerekiyor nasıl yapabilirim ?)

Yardımcı olursanız sevinirim Teşekkürler.

Gönderildi : 26/07/2019 02:39

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

merhaba , 

herhangi bir vade farkı olmayacaksa taksitleri oncelikle hesaplamanız lazım diyelim 3 

bugün ayın 27 sı ve 7 ıncı ay 

for ile 7 + uc olana kadar  arttırarak donmeniz ve bunu bir listeye atamanız lazım tabi aynı anda 300 / 3 yaparak gelen değeri burada bir taksit nesnesi olusturarak ona set etmeniz lazım 

isterseniz tam bu esnada insert işlemi de yapabilirsiniz.

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 27/07/2019 01:37

(@muhammedaktepe)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ekran görüntüsü ve Kodlar paylaşılmıştır.

İlgili formda gerekli bilgileri girdikten sonra taksitlendirme sayısını giriyorum.

örneğin 6 taksit yap diyorum. İlgili tutarı 6'a bölüp taksit sayısı kadar satır açması gerekirken ( bir yandan da Vade tarihlerini ay bazında 1 arttırarak döndürecek )  işlem sonunda bana 18 satır açarak işlemi gerçekleştirdim diyor. 

Nerede hata yapıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 08/09/2019 13:13

Paylaş: