Forum

c# dll this is not ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] c# dll this is not a .net assembly

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,582 Görüntüleme
(@metinparlak)
Gönderiler: 191
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhabalar;

access kontrol yazılımı için dll dosyası eklemeye çalışıyorum c# ta reference kısmında, fakat this is not a .net assembly hatası veriyor. araştırdığım kadarıyla c# ile yazılan bir dll olmadığı için bu hatayı veriyor.

Bu dll dosyasını c# nasıl kullanabilirim. ordaki fonksiyonları kullanmak için ne yapmam gerekir ?

Gönderildi : 20/04/2020 20:36

(@ayldrm)
Gönderiler: 4
New Member

[DllImport(@"C:\ornek.dll")]
static extern void HelloWorld();

Bu şekilde çağırabilirsiniz.
Bu sitede size kaynak olacaktır.

http://pinvoke.net/default.aspx/user32.EnumWindows

Gönderildi : 22/04/2020 09:01

(@metinparlak)
Reputable Member
Konu başlatıcı

@ayldrm eklediğim dll dosyasındaki fonksiyonları nasıl kullanabilirim. yukarıdaki örnekte verdiğiniz gibi tek tek fonksiyonları tanımlamam mı gerekiyor. örneğin cihaza bağlanma fonksiyonu varsa onu nasıl kullanabilirim. veya socket programlama mantığı ile dinlemem mi yapmam gerekiyor

Gönderildi : 22/04/2020 22:55

(@ayldrm)
New Member

@metinparlak

Hocam öncelikle Dll Export Viewer ile methodları görebilirsin.

https://www.nirsoft.net/utils/dll_export_viewer.html

Fakat methodlara göndereceğin parametreleri bilmiyorsanız , bilinen bir dll ise internetten araştırınız değilsede yazan kişi ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Görebilmek için başka yöntem varmıdır bilmiyorum.

Gönderildi : 22/04/2020 22:58

(@metinparlak)
Reputable Member
Konu başlatıcı

@ayldrm teşekkür ederim cevaplarınız için. PE Explorer diye bir program var o daha ayrıntılı bir şekilde dll dosyalarını gösteriyor. ama fonksiyon içindeki değerleri göstermiyor bu da. Çinden alınan access kontrol kart okuyucu için dll araştırdım pek bir şey göremedim.

Gönderildi : 23/04/2020 15:05

(@ayldrm)
New Member

Bizde ACS kart okuyucu kullanıyoruz hocam. Aslında baktıgınızda oda çin malı. Sadece burada programlanmış bir kısmı. Bağlantı şekli com üzerinden değilmidir ?

Gönderildi : 24/04/2020 08:55

(@metinparlak)
Reputable Member
Konu başlatıcı

@ayldrm geç gördüm kusura bakmayın

Tcp/ip üzerinden haberleşiyor. socket ile deneme yaptınız mı bu konuda.

Gönderildi : 25/04/2020 17:34

Paylaş: