Forum

Asp.net Örnek Uygul...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Asp.net Örnek Uygulama Hatası

2 Yazılar
2 Üyeler
2 Likes
10.2 K Görüntüleme
(@mehmetgezginc)
Gönderiler: 115
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar asp.net'e yeni başladım veysel uğur KIZMAZ hocamızın kitabından aldım. kitaptaki Küçük örnekleri yapıyorum. KayitEkle adında basit bir web projesi yaptım. veritabanını accesse bağladım. Visual Studio 2013 kullanıyorum. Programda düzgün çalışıyor fakat wwwroot içine attığım zaman localhost/KayitEkle/default.aspx komuyundan sonra aşağıdaki hatayı alıyorum. Belki çok basittir ama yeni başladığım için çözmedim yardımcı olurmusunuz? Sistem windows 7 ultimate 64 bit. Microsoft .NET Framework  4.5.1 yüklü.

'/' Uygulamasında Sunucu Hatası.

Yapılandırma Hatası

Açıklama: Bu isteğe hizmet vermek için gereken bir yapılandırma dosyası işlenirken bir hata oluştu. Lütfen aşağıdaki özel hata ayrıntılarını gözden geçirin ve yapılandırma dosyanızı uygun biçimde değiştirin.

Ayrıştırıcı Hatası İletisi: Tanınmayan 'targetFramework' özniteliği. Öznitelik adlarının büyük/küçük harfe duyarlı olduğuna dikkat edin.

Kaynak Hatası:

Satır 10:     <system.web>
Satır 11:       <compilation debug="true" targetFramework="4.5" />
Satır 12:       <httpRuntime targetFramework="4.5" />
Satır 13:     </system.web>
Satır 14: 

Kaynak Dosya: C:\inetpub\wwwroot\kayitekle\web.config    Satır: 12

Sürüm Bilgisi: Microsoft .NET Framework Sürümü:2.0.50727.8806; ASP.NET Sürümü:2.0.50727.8762

Gönderildi : 01/11/2019 11:19

(@arshimet)
Gönderiler: 10
Active Member

Gönderen: @mehmetgezginc

Merhabalar asp.net'e yeni başladım veysel uğur KIZMAZ hocamızın kitabından aldım. kitaptaki Küçük örnekleri yapıyorum. KayitEkle adında basit bir web projesi yaptım. veritabanını accesse bağladım. Visual Studio 2013 kullanıyorum. Programda düzgün çalışıyor fakat wwwroot içine attığım zaman localhost/KayitEkle/default.aspx komuyundan sonra aşağıdaki hatayı alıyorum. Belki çok basittir ama yeni başladığım için çözmedim yardımcı olurmusunuz? Sistem windows 7 ultimate 64 bit. Microsoft .NET Framework  4.5.1 yüklü.

'/' Uygulamasında Sunucu Hatası.

Yapılandırma Hatası

Açıklama: Bu isteğe hizmet vermek için gereken bir yapılandırma dosyası işlenirken bir hata oluştu. Lütfen aşağıdaki özel hata ayrıntılarını gözden geçirin ve yapılandırma dosyanızı uygun biçimde değiştirin.

Ayrıştırıcı Hatası İletisi: Tanınmayan 'targetFramework' özniteliği. Öznitelik adlarının büyük/küçük harfe duyarlı olduğuna dikkat edin.

Kaynak Hatası:

Satır 10:     <system.web>
Satır 11:       <compilation debug="true" targetFramework="4.5" />
Satır 12:       <httpRuntime targetFramework="4.5" />
Satır 13:     </system.web>
Satır 14: 

Kaynak Dosya: C:\inetpub\wwwroot\kayitekle\web.config    Satır: 12

Sürüm Bilgisi: Microsoft .NET Framework Sürümü:2.0.50727.8806; ASP.NET Sürümü:2.0.50727.8762

Merhaba

TargetFramework="4.5" 

bu alanı olduğu gibi doğru yazın. sonra da IIS de .net versiyonunu da 4.5 e çekin. sorun çözülecektir. 

He derseniz ki Visual Studio üzerinde çalışıyorum. Run demeden önce Build>Configuration Manager tıklayıp Build tikinin dolu olduğuna emin olun. 

Elf gözlerim beni yanıltmadıysa ASP.NET Surumu 2.0 olarak iis de duruyor. bunu mutlaka 4.x üzerine çekin. 

ASP.NET işkence dünyasına hoş geldiniz. 

Gönderildi : 08/11/2019 02:10

Paylaş: