Forum

router a vpn bağlan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

router a vpn bağlantı ile uzak masaüstü yapılacak.

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
770 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

arkadaşlar ben yapıyı ve yapmak istediğimi anlatayım nasıl yapabilirim yada sizin öneriniz nedir.

yapı şu şekilde.

Çorludan (''B'' Noktası) framerelay hat satın aldık İstanbul dan Devlet kurumuna bağlanıyor.(''A'' Noktasına). burada roparlara erişiyor.

kullanılan cihazlar :

CISCO1841     ROUTER CISCO 1841 2XFE 2WAN SLOT

WIC-1T           ROUTER CISCO 1 PORT SERIAL WAN INTERFACE

CBL-V35-MT   KABLO OEM V35 MALE

STU-160         MODEM TELLABS 64-128K

VMI-377         MODEM TELLABS V35 INTERFACE

bu cihazlar kullanılmış.

yapmak istediğimiz:

bizim sistemimiz hattımız çorluda merkez ofisimiz istanbulda. biz Merkez (''C Noktası) ofisden o yapıya VPN le erişip bağlantı kurmamız gerekiyor raporlara ulaşmamız için. Çorluda 1 adet PC Framerelay hattını kullanarak Devlet kurumuna bağlanıyor ayrıca 1 adet de ADSL modem var diğer ktüm kullanıcılar o modemden internete giriyor. ve birde yazıcı biz o Çorluya VPN ile bağlanıp o PC ye mi uzak masaüstü yapabiliriz yoksa o hatta VPN le bağlandığımızda bize Devlet kurumu izin verdiğinde Kullanıcı oluşturup direk Devlet kurumuna uzak masaüstü yapabilirmiyiz bu söylediğim daha mantıklı sanırım.

Merkezde kullandığımız cihazlar: USR9107 MODEM Şirket bu modemden internete çıkıyor. Birtane daha ADSL hat var o modemde USR9113.kısaca anlatacak olursak:

C nokatası B noktasına bağlanacak orada bir şekilde frame relay hat üszerinden A noktasına erişim sağlanacak.

Gönderildi : 09/12/2009 14:37

(@Anonim)
Konu başlatıcı

arkadaşlar yazdıktan sonra bi networkcü arkadaşla konuştum şöyle birşey tavsiye etti:

Çorluya (B noktasına ) 1 adet ADSL hat alıp sonra zyxel modemle Corlu daki framerelay hat olan swich e bağlayacağız ve Yeni ADSL hatdı framerelayden Devlet kurumuna bağlanan PC nin İP aralığı ile aynı yapacaz Zaten aynı siwishde olacaklar.

Sonra merkezde de ikinci ADSL hat alıp o hattı da yine ÇORLU daki İP aralığını verecez ve MERKEZ (C noktasında) den zyxel modemle iki yeni hatda VPN yapacaz. Bu şekilde merkezdeki PC yi çorlu daki framerelay olan pc ile aynı hatta girecek

Gönderildi : 09/12/2009 14:52

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

Merhaba,

Arkadaşınızın dediğin sizin istediğinizi düşününce mantıklı bir tavsiye.Fakat ,bu işlemi çizerek gönderirseniz daha iyi yardımcı olabilirim. ( arkadaşınızın verdiği tavsiye üzerine oluşacak yapıda bulunsun çizim içinde )

Saygılarımla,

Gönderildi : 09/12/2009 15:22

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba,

Arkadaşınızın dediğin sizin istediğinizi düşününce mantıklı bir tavsiye.Fakat ,bu işlemi çizerek gönderirseniz daha iyi yardımcı olabilirim. ( arkadaşınızın verdiği tavsiye üzerine oluşacak yapıda bulunsun çizim içinde )

Saygılarımla,

ARKADAŞIM BECEREBİLDİĞİM KADAR CİZDİM.

http://www.megaupload.com/?d=1L1G8TY4

Gönderildi : 16/12/2009 13:46

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

Merhaba,

Aslında kafandaki yapıya uygun bir yapıyı düşündüm.Fakat , benim tavsiyem A  ve  B  ( VPN ile birbirine bağlı olan )  yerlere Cisco Router alıp   Frame Relay bağlantı kurmak sonrasında B   bulunan  cisco Router uygun bir  Layer 2  ve Layer 3 Switch girip bağlantıyı LAN ile de  haberleşecek şekilde ayarlamak Ve de B üzerinden Frame Relay hat ile Devlet kurumu ile bağlantı sağlamak olacaktır.Bu yapı daha iyi olacaktır.

Saygılarımla,

Gönderildi : 16/12/2009 17:09

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba,

Aslında kafandaki yapıya uygun bir yapıyı düşündüm.Fakat , benim tavsiyem A  ve  B  ( VPN ile birbirine bağlı olan )  yerlere Cisco Router alıp   Frame Relay bağlantı kurmak sonrasında B   bulunan  cisco Router uygun bir  Layer 2  ve Layer 3 Switch girip bağlantıyı LAN ile de  haberleşecek şekilde ayarlamak Ve de B üzerinden Frame Relay hat ile Devlet kurumu ile bağlantı sağlamak olacaktır.Bu yapı daha iyi olacaktır.

Saygılarımla,

burada ekonomik olarak düşünüyorum şimdi aylık frame relay hat ve cisco ların fiyatı ile iki adet juniper ve 2 adet asdl aylık ücretini hesaplayınca ek olarak da bu juniperleri orada işimiz bittiğinde başka yerde modem olarak da kullanabilirz. bunları düşünerek ona karar verdim. sizce bu şekilde bakınca nasıl

Gönderildi : 16/12/2009 17:44

Paylaş: