Bildirimler
Hepsini Temizle

ÇözümPark Makaleleri Koruma Altında!  

Sayfa 2 / 2
  RSS
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Mesut her zaman olduğu gibi çok güzel bir yorum yapmışsın.

Bende bu konuya vurgu yapmak istiyorum.

Mail konusunda da gerekli aksiyonu alacağız.

"Burada bir anket yapmıyoruz arkadaşlar, evet ya da hayır oyu
beklemiyoruz. Zira burada endişe duyduğumuz, kararsız olduğumuz bir
tavır içerisinde değiliz. Tek yaptığımız bu haberi duyurarak balina
üzerinde yaşayan sülüklerin kendilerine çeki düzen vermelerini
sağlaması, bedava peynirin sadece fare kapanında olduğunu artık
anlamalarıdır"

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/04/2013 19:11
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

[quote user="GÜRCAN EFE"]

bir makaleyi alsa kendısı sıtesınde yayınlasa ne kazanacak ne kaybedecekki bunların peşine dussenız nolcakkı

butur ınce hesaplara gerek yok bence bırakın yayınlasın...

cozumpark kalıtesını bellı etmiş artık butur seylere gerek yok burda makaleden cok onemlı olan nokta forumdur bence

makale kaynak her yerde var....

bızımkıler bıle yabancı makalelere bakarak makale yazan arkadaşlar var..

o yüzden dıyorumkı gereksız dava açsan nolcak açmasan nolcak   kendı hayatına  bak yaşa gez eğlen yaz makelenın gönder bos ver hayat güzel sen güzelsın kafa güzel eee neyın kafasını yapıyorsunuz

[/quote]

Bu forumdan en çok yararlanan insanlardan biri olduğunu bizzat senin sorularına cevap veren biri olarak yazıyorum. Bu kadar fayda sağladığın bir platformun sorunlarını bu şekilde "hafife alman" üstüne üstlük dalga geçer gibi birde madem derdiniz var üyeliği paralı yapın demek inan insanı yaptığı işten soğutuyor. 

Gürcan bey biz para derdinde olsak çok farklı şeyler yapardık. Bizim derdimiz emek hırsızlığı. Siz tabiki mutfakta değilsiniz, sipariş verip sürekli olarak gelen yemekleri yediğiniz için mutfakta çalışan bizlerin bu tür serzenişlerinide süper yorumlamışsınız.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/04/2013 19:15
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

Yabancı makalelere bakarak Türkçe'sini yazmanın nesi kötü anlamadım. O zaman hiçbir kitabı Türkçe'yede çevirmemek gerekir. Piyasadaki Türkçe IT kitaplarına bakın pek çoğu çeviri ve teknik bilmeyenler bile çeviri yapmış.

Türkiye'de IT sektöründe çalışanların bir çoğu İngilizceyi çok iyi bilmiyorlar ki. Bırakın İngilizceyi karşılaştıkları sorunları internette aramayı bile bilmiyorlar. Eğer böyle olmasaydı Türkiye deki forumlara ne gerek olurdu.  Sadece Türkiye'de değil Çözümpark'ın üye profiline bakarsanız Türki Cumhuriyetlerinden de pek çok üye var, bu üyelerde Türkçe makale ve forum kısmından faydalanıyorlar. 

Ayrıca makalesi yazılan birçok konunun webcast ide veriliyor, dahada ileri gidilerek atölye çalışmalarına başlandı. Bu sadece makalelerin korunması ile ilgili bir durum değil , webcast ve atölye çalışmalarının yayınlarını da kapsayan bir konu.  

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/04/2013 20:12
ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Tecrübeli Üye

Bazı bilgi işlemecilerin tavrını anlamak mümkün değil. İnsanın içinden; imam böyle yaparsa cemaat ne yapmaz.... geçiyor. Siz böyle bir anlayışla hareket ederseniz verinizi, tecrübenizi, saygınlığınızı nede mesleki ahlak ve itibarınızı koruyamazsınız. Bugün bilgi edindiğiniz platformdan, takıldığınız ortamdan, arkadaşınızdan çalan yarın sizden de çalar. İğnenin bünyeye illa batmasına gerek yoktur. Bugün üretileni kullanan, aktaran, çeviren olabilirsiniz ama yarın üreten konumuna gelebilirsiniz.
Burada konusu geçen durum tartışmaya açılacak bir durum değil yıl olmuş 2013 halen bunu tartışma, karar oluşturma tarafında olursak bitmişiz demektir. Sonra lafa gelince bilgi çağı....
Kaldı ki bu bahse konunun, tartışılmaya devam edilen ve şikayet konusu olan kapitalist kaynakların basılı, görsel yayın tutumları ile de birebir alakası yok. Medyayı sen istediğin kadar izle, oku, arkadaşlarına dağıt ama iş bir web sitesinden yayınlama, üzerinden nemalanma ise tavır bellidir. 5 liralık şeyi birileri 15 liraya satıyor olabilir, adaletsiz de olabilir ancak 15 liraya satılan şeyden sen 5 lira üzerinden ticari gelir elde edemezsin arkadaş. Bunun dinlerde de cevabı bellidir. Bloglar ticari değildir demeyin böyle bir izinsiz üstlenme var ise pek ala ticaridir bunları tek tek izah etmeye lüzum yok.
Ne kadar garip bir düşünce madem öyle ücretli üyelik yapın demek. Ücretli üyelik yapılsa bu kadar kişi burada olacak sanki. Kaç ücretli platforma üye olmuş acaba insanlar kaldı ki bu Aziz takımın da böyle bir tavrı yok en başından. Birgün gelse bile yine olmaz.
Vaktinden ayırıyor burada insanlar hizmet oluşturuyor bunun karşılığını elbet alacaklar Rab'lerinden, bir nebze de dünya hayatı gerekliliği adına buradan. Sen bu emeği çalamazsın arkadaş. Zaten alıntı dediğin bu işin temayüllerine binaen özettir, kaynağın tamamı değil. Daha bunun gibi anlayışlar oluşmadığından internet çöplük haline geldi bugün. Veri oluşturan platformlar ve onları kopyalayan milyonlarca sayfa....
Hakikatler ve asli kaynaklar kayboluyor bu şekilde ve bu zihniyet savunulduğunda.
Bırak çeviri makalesini insanların ciddi zaman vakfedip yada bütçe ayırıp hazırladığı video'larını çalıyor bu zihniyet hatta üzerine editliyor, kendi logolarını çakıyor. Bunlara karşı destur sahibi isteyerek olmuyorlarsa da 3 bin TL çok düşük bir rakam ve bu yazılı makale, bilgi derlemelerini basitleştirmiyor. 

Uğur Burma hoca, Türkçe konusuna güzel dikkat çekmiş. Bu platformun var olma nedenleri var bunlardan sadece bir tanesi bu dil ve en önemlilerinden. Bu platformu kuranlar ve yönetiminde yer alanların çoğunluğu ingilizce tabanında ki forum ve benzer platformlarda zaten yazıyorlar. Aynı işi oralarda sürdürerek hizmet, itibar, ticari gelir elde etmek (böyle düşünülüyorsa şayet! ) varken! bu millete, kendi dillerine bir kazanım oluşturma derdine düşmüşler. Bunun bile anlaşılamadığı hissine kapılmak kötü birşey.

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/04/2013 04:03
Ferhat Indi
(@FerhatIndi)
Üye

Bence Ingilizce makaleyi turkce cevirip kendi sitende  kaynak gostermeden yayinlamakla, dava acilan kisinin yaptigi sey  arasinda hic bir fark yok.Herzaman Orinal olana saygili olmak lazim, Cozumparkta yayinlanan butun makaleler bence cok orjinal, Hatta bir cok makalenin daha ingilizcekarsiligi yok ki zaten sitede bir cok MVP var.

Burdada ozellikle onceleri her hangi bir X  haber sitesinin haberini buraya copy-paste yapanlarda vardi  , hemde kaynak gostermeden,. Bircok kezHakan Beyin uyardigini gordum . Simdi o haber sitesinin bunu yapan arkadasa dava acma hakki oluyor.

Parali uyelik degilde  bence donation olmasi gerekir. Zaten burdaki makaleden yararlanan biri , utansa yilda bi donation yapar.  Bence kesinlikleolmasi gereken bir sey.  Amerikada bu donationlar vergiden bile dusuyor. Tabi bi isin obur tarafi var, eger sen binlerce kisinin yararlandigi bir siteyekatkin oluyosa , kisilerden biri Allah Razi Olsun dedimi,  zaten onun manevi huzuru sana yeter.

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/04/2013 05:44
Aykut Sinan ES
(@aykutsinanes)
Üye

Selamlar;

Çözümpark yazarları dahil Turkiye için bilgi teknolojileri anlamında çığır açan bir site. Bu aktiviteyi ve emeği gecen herkesi kutlarım katkılarından. Cozumpark ve benzer siteler için de emek veren herkese teşekkür ederim.
Ozunde zaten yasanan olayda da Cozumpark tan kaynaklı bir durumda yok bence, o yüzden cozumpark için yorumda bulunmaya da gerek yok.
Bilinçli veya bilinçsizce meydana gelmiş bir olayda eger diyaloglar sonucunda bir uzlaşmaya varılamadıysa konunun hukuki olarak takibi gayet doğaldır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/04/2013 05:17
Ayhan KOSOGLU
(@AyhanKOSOGLU)
Üye

Selamlar;

Paylaştığı
bilgileri ile birçok çırağı usta yapan bir platformda yazılan yazılardan sonuna
kadar yararlanarak bir yerlere gelip ondan sonrada sizde çok büyütüyorsunuz ki
diye yaklaşımda bulunan kişiler acaba bu hesaplarını paralı üyeliklerle aktive
etselerdi ve bu bilgilere bedel ödeyerek sahip olsalardı bu paylaşımlarda kendi
hesapları ele geçirilerek edinilen bilgilerden yapılsaydı tavırları ne olacaktı
çok merak ediyorum.

Burada biz
kullanıcılar olarak bir bedel ödemeden ciddi kaynaklar ayrılarak ve ciddi zaman
harcanarak en önemlisi paha biçilemez bir tecrübe katılarak paylaşılan
bilgilere ücretsiz ulaşıyoruz. Bunun karşılığındaki tavır bu olamamalı. Ücret
verilmeden ulaşılan bir bilgi bu kadar önemsizmiş gibi düşünülmeli.

Timur hocamın da
dediği gibi madem sitesinde bilgi paylaşmak istiyor kişi, burada denilen
yöntemlerle sistemi dener, kurar ondan sonra yaptığından yola çıkarak kendisi
kaleme alıp paylaşır. Eminim ki bu duruma buradaki bütün hocalarda pozitif
yaklaşıp sevinir benim makalemden birileri bilgi edinmiş, işi öğrenmiş ve
kendisi de deneyimlerini yazmış derler.

Sitelerde bilginin
kaynağını göstererek bile tamamını paylaşmak etik değildir. İllaki sitenizde
yardım etmek istiyorsanız. Konu başlığını, ilk paragrafını yazar ardından
makalenin linkini verirsiniz.

Bu platformu kuran
ve HİÇ BİR BEDEL TALEP ETMEDEN bilgi ve birikimini bizlerle paylaşan tüm
yazarlara teşekkür ederim.

Normal
0

21

false
false
false

TR
X-NONE
X-NONE

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:"Normal Tablo";
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:"";
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-right:0cm;
mso-para-margin-bottom:10.0pt;
mso-para-margin-left:0cm;
line-height:115%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:"Calibri","sans-serif";
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-fareast-language:EN-US;}

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/04/2013 12:41
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

[quote user="Ayhan Kosoglu"]

Selamlar;

Paylaştığı
bilgileri ile birçok çırağı usta yapan bir platformda yazılan yazılardan sonuna
kadar yararlanarak bir yerlere gelip ondan sonrada sizde çok büyütüyorsunuz ki
diye yaklaşımda bulunan kişiler acaba bu hesaplarını paralı üyeliklerle aktive
etselerdi ve bu bilgilere bedel ödeyerek sahip olsalardı bu paylaşımlarda kendi
hesapları ele geçirilerek edinilen bilgilerden yapılsaydı tavırları ne olacaktı
çok merak ediyorum.

Burada biz
kullanıcılar olarak bir bedel ödemeden ciddi kaynaklar ayrılarak ve ciddi zaman
harcanarak en önemlisi paha biçilemez bir tecrübe katılarak paylaşılan
bilgilere ücretsiz ulaşıyoruz. Bunun karşılığındaki tavır bu olamamalı. Ücret
verilmeden ulaşılan bir bilgi bu kadar önemsizmiş gibi düşünülmeli.

Timur hocamın da
dediği gibi madem sitesinde bilgi paylaşmak istiyor kişi, burada denilen
yöntemlerle sistemi dener, kurar ondan sonra yaptığından yola çıkarak kendisi
kaleme alıp paylaşır. Eminim ki bu duruma buradaki bütün hocalarda pozitif
yaklaşıp sevinir benim makalemden birileri bilgi edinmiş, işi öğrenmiş ve
kendisi de deneyimlerini yazmış derler.

Sitelerde bilginin
kaynağını göstererek bile tamamını paylaşmak etik değildir. İllaki sitenizde
yardım etmek istiyorsanız. Konu başlığını, ilk paragrafını yazar ardından
makalenin linkini verirsiniz.

Bu platformu kuran
ve HİÇ BİR BEDEL TALEP ETMEDEN bilgi ve birikimini bizlerle paylaşan tüm
yazarlara teşekkür ederim.

Normal
0

21

false
false
false

TR
X-NONE
X-NONE

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:"Normal Tablo";
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:"";
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-right:0cm;
mso-para-margin-bottom:10.0pt;
mso-para-margin-left:0cm;
line-height:115%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:"Calibri","sans-serif";
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-fareast-language:EN-US;}

[/quote]

Sizin gibi üyelerimiz çoğunlukta olduğu için zaten biz bu motivasyonumuzu kaybetmiyoruz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/04/2013 20:16
BURAK DALCIK
(@BURAKDALCIK)
Üye

Selamlar;

Öncelikle konuya cevap yazan ve okuyan arkadaşlara ÇözümPark'ın kuruluş amacını tekrar söyleyeyim. Biz Kimiz? kısmında da yazıyor.

ÇözümPark; 2008 Yılının Şubat ayında yayın hayatına başlayan ve IT sektörüne hizmet veren bir bilgi paylaşım platformudur. Portal içerisinde en güncel konularda yazılmış Türkçe makaleler, dinamik bir forum, legal paylaşımlar için bir dosya deposu ve resim galerisi yer almaktadır. ÇözümPark Portalı’nın temel amacı Türkiye de Bilişim alanında büyük bir eksiklik olan Türkçe kaynak ihtiyacını gidermektir. Bu sebep ile en son çıkan teknoloji ve ürünler hakkında detaylı Türkçe makaleler konunun uzmanlarınca yazılmakta ve uygulama gerektiren konularda da dinamik bir içeriğe sahip olan forumlarımızda karşılıklı olarak tartışılmaktadır.

yukarıda da detaylı bir şekilde belirtildiği gibi Türkçe kaynak ihtiyacını gidermek için yazarlarımız çalışmakta kendi bilgi birikimleri belki onlarca yabancı kaynak okuyarak bu bilgi birikime ulaştılar ve bunları ÇözümPark'ta veya kendi bloglarında Türkçe kaynak olarak paylaşıyorlar ve gayet doğaldır ki bu paylaşımlarının arkasında duruyor ve bunları koruyorlar. Şu hayatta kim emek harcadığı bir şeyi korumaz, denizden bir balık tutuyorsunuz kovaya atıyorsunuz ve bir kedi (aciz evsiz yuvasız aç) gelip onu kovadan alıp kaçıyor. Siz ne yapıyorsunuz kedinin peşine koşuyor, ağzınıza geleni sayıyorsunuz. Neden denizden sadece bir olta yardımı ile tuttuğunuz bir şeye bile bu kadar tepki gösteriyorsunuz çünkü emek harcadığınız. Kimse kusura bakmasın harcanan her emeğin arkasında durulur ve korunur.

2. bir konu ise sitenin giderleri ve paralı üyelik. Az biraz web tarafı ile uğraşan arkadaşlar bu kısımdaki ücretleri bilirler. Ama ÇözümPark gibi bir  siteyi ayakta tutmak için çok sağlam bir altyapınız olması lazım güvenlik-bandwidth-yedekleme vb. durumları en iyi düzeyde sağlamak için kaliteden kaçamazsınız buda yüksek maliyet demektir. Eğer bu ÇözümPark ücretli olursa üyelerin çoğu gidecektir ancak nasıl sponsorlar yardımcı oluyor ise kişilerde Hakan abiye ulaşarak istedikleri yardımı yapabilirler.

Ek olarak maliyet ÇözümPark iphone uygulaması 😉 

Kurulduğu günden beri bana gerek forum gerek msn messenger ile hiçbir beklentisi olmadan sabırılı bir şekilde yardımcı olan öncelikle Hakan abiye ve diğer arkadaşlara tekrar teşekkür ederim.

İyi çalışmalar... 

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/04/2013 23:15
Aytaç ARSLAN
(@aytacarslan)
Üye

Buranın bir üyesi ustaların çırağı olmaktan gurur duyuyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/04/2013 13:18
Özgur Oner
(@OzgurOner)
Üye

Ülkemizde ne yazık ki emek hırsızlığının bir değeri yok. İnternette bir sürü kopyalanmış makaleler var. Bizler aradığımız doğru makaleleri genelde çözümparkta buluyoruz. Çünkü bu makalelerin incelenip denendikten sonra yayınlandığını hepimiz biliyoruz. Ben Çözümparktan çok şey öğrendim. Buradaki yazar arkadaşlarımız günlerini haftalarını harcayarak bizlere sunuyor.

x bir kişinin altına Çözümparktan alıntıdır demesi bile bence emek hırsızlığına girer. Ben şu zamana kadar yayınlanan tüm makaleleri (çözümpark olsun diğer siteler olsun) wordte kendi bilgisayarımda taşıyorum. ihtiyacım olduğunda internet olmadığı yerde devamlı okuyorum. Kendimi hem geliştiriyorum hem de güzel bir arşivim oluyor. Şayet reklam yapmak istemeyenlerde bu şekilde yapabilir.

Mahkeme kararını bilmem ama buradaki üstatların sen emek hırsızısın seni mahkemeye verdik dediğine inanmıyorum. Kendi aralarında çok fazla yazılıp çizilmiştir. Eh en sonunda da mecburen bu yola başvurulmuştur.

Emeğinize sağlık.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/04/2013 16:55
Adem Turkmenoglu
(@AdemTurkmenoglu)
Üye

Öncelikle forumda döküman hazırlamak için vakit harcayan ve emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Bende bir çok arkdaşımızın yaptığı gibi kaynağa ihtiyaç duyduğumda direk makalelere bakarak çözüm bulabiliyorum yada fikir sahibi olabiliyorum.

Alıntı yapmak ile ilgili kısaca bir sorgulama yaptığınızda dahi;

"Yalnızca akademik çalışmalarda değil, bilgi paylaşımı amacıyla kamusal ortama sunulan her türlü yazılı ve sözlü çalışmada yararlanılan kaynakları eksiksiz olarak belirtmek, hukuki ve ahlaki yükümlülüklerdir" der

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/04/2013 13:15
Teoman Efendi
(@TeomanEfendi)
Üye

Konu oldukca ilerlemis. Hemen hemen herkesin konunun ilk mesajinda olaya destegi bariz iken once Mesut beyin, akabinde Hakan beyin sarfettigi talihsiz cumleleri uzucu buldum. Yani uyelerin takibi cevaplarina (ki tum cevaplar seviyeli iken) Burada bir anket yapmıyoruz arkadaşlar, evet ya da hayır oyu
beklemiyoruz.
seklinde elinin tersiyle uyelere sumuk muamelesi yapmak hic hos olmadi. Madem bir sey duymak istemiyordunuz uyelerinizden, konuyu acip derdinizi izah ettikten sonra kilitleseydiniz. Duymak istediginiz sadece alkis ise onuda belirtseydiniz. Fazla ozguven patlamasi keskin sirke gibidir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/04/2013 02:13
ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Tecrübeli Üye

Sanırım bildirinin, haberin paylaşıldığı ve kayda geçildiği bölümü tekrar hatırlamak gerekiyor.

kısaca forumun diğer birçok bölümündeki gibi bir tartışma alanı değil bu bölüm ağacı. Burada bir haber olmanın dışında çözümpark'ın tavrı resmediliyor. İş bu sebeple söylenen ifade yanlış ve abes değil. Bu kadar bariz, tavrın net olduğu bir konuyu evet anket yapmıyor, oylamaya sunmuyor çözümpark kısaca tavrını açıkça ifade ediyor.
Kaldı ki bazı cümlelerin sarfedilmesinin nedenlerine de bakmak gerekiyor. Bu arkadaşlık ve profesyonel ekip grubu ve hizmet alanı katı kurallar ile yönetilmiyor. Oraya yaz buraya yazmayın vs bir anlayış gütmüyor.
Bana göre asıl mesele ise tartışmaya gerek olmayan, bugün halen bu noktada olmamamız gereken konuların yersiz üzerinden geçilmesi üzerine bazı cümlelerin sarf edilmesinin gerekliğidir. Elbette geneli kast etmiyoruz.
Bana göre bu özgüven patlaması olamaz bunca yıllık bu kardeşlerimiz, hocalarımızın tavırlarından da bunun aksini damlalar ile değil çağlayarek görüyoruz resmen. Sadece tavır da netlik, duruş sergileme, sektöre ve bilgiye, veriye değer verme, sahip çıkma konusu olabilir.
Bu abilerimiz, arkadaşlarımız üzdüklerinde özür dilemekten imtina eden insanlar değil, telafiyi asli biliyorlar. Sadece biraz da anlayışlı olunması, yaklaşım sergilenmesi talebi var. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/04/2013 18:22
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Ağzına sağlık İbrahim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/04/2013 23:59
Tan Bora
(@TanBora)
Üye

Burada emek harcayan kişiler olarak haklısınız ama yönetim olarak haklı değilsiniz. Eleştiriye açık olmanız gerektiğini düşünüyorum (Kestirip atmak kolay bir yol çünkü). Kişiler belirli bir sınır içerisinde fikirlerini dile getirmeli ki bu sitenin daha büyük bir anlamı olsun. Bir kaç başlıkta maddi bir beklentinizin olmadığını söylüyorsunuz ama bu da gerçeği yansıtmıyor. Şöyle ki bu kadar emek sarfediyorsanız bir miktar da olsa para kazanmaya hakkınız fazlasıyla var. Şahsen garipsemiyorum çünkü olması gereken para da kazanmanız. Netice itibari ile bir beklenti içerisinde bu siteyi kurdunuz ve hala emek sarfediyorsunuz. Bilinen bir site olma noktasında sorununuz yok ancak kullanıcılarınızı da korumanız için gereken bir şey var o da eşit ve mesafeli bir şekilde davranmak. Bu noktada yine kazanan siz olacaksınız. Kullanıcılar arasında da çok değerli insanlar var, aynı şekilde yönetiminizde olduğu gibi. Bu vesileyle emeği geçen herkesin eline ve emeğine sağlık. Allah razı olsun.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/04/2013 13:52
Sayfa 2 / 2
Paylaş: