Bildirimler
Hepsini Temizle

KAYITLAR DOLMUŞTUR - WorkShop - ÇözümPark & Microsoft "Exchange Server 2010 SP2" - 3 Mart Cumartesi  

Sayfa 4 / 5
  RSS
Can Yerli
(@CanYerli)
Üye

Kısacası çok güzel bir etkinlik oldu. Atalay Hoca, Fatih Hoca ve Buğra Hocaya ayrıca arka plandaki diğer hocalara emeklerinden dolayı teşekkürler, ayrıca bu imkanı sağlayan sponsorlara da ayrıca teşekkürler.Bizler için çok yararlı sunum olduğunu düşünüyorum.Fakat Lync konusunda çok fazla bilgi eksiğimiz olduğunu gördüm ve Atalay Hocanın çıkışta etrafı çok kalabalıktı kendisine söyleyemedim Microsoft tarafında bir kaç saatlik tanıtım Lansmanı yapmasını rica ederim.Beni şaşırtan bir durum ses sisteminin sorun çıkarması oldu ; bu kadar önemli bir durumun ,sunum başlamadan önce 10 DK anlatılan güvenlik uyarılarından daha önemli olduğunu düşünüyorum.Selamlar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/03/2012 02:35
ugur pek
(@ugurpek)
Üye

Can arkadaşımızın dedigi gibi Sunum başlamadan önce anlatılan güvenlik konuşmasıda dikkat çekiciydi. İlk defa tanık oldum böyle bir şeye bende,

Ayrıca orada Microsoft tan ilk sunumu anlatan bir kişinin " Ben kadar kişiyle buranın güvenliğini nasıl saglıyacagım şuraya gitmesinler burayı kullanmasınlar vs vs deyip sonrada konuşma yapması için güvenlik amirini başımıza yollamasıda ayrıca dikkate deger bir konu.   

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/03/2012 03:17
Rafet S. AYATA
(@rafets-ayata)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

[quote user="Erkan KILIC"]

Merhaba Hakan Bey,

Öneclikle etkinlik için teşekkür ederim. Ama bugün kü etkinliğe kayıt yaptırmama rağmen, etkinliğe katılamadım. Microsoft binasına geldiğimde güvenlikten toplantı salonunun dolduğu şeklinde bilgi aldım. Sponsor firma sınıf kapasitesinin üzerinde kişiye davet göndermiş. Bu neden gösterilerek sınıfa girmeme izin verilmedi. Bu doğru ise yazıklar olsun. Burada formda kayıtların dolduğu bilgisi de gelmesine rağmen, erkenden de kayıt formumu doldurmama rağmen bügünkü etkinliğe katıladım. Bundan dolayı çok üzgünüm. Umarım bir yanlış anlaşılma vardır. Yoksa bu formda bulunan her arkadaşın profesyonel, kaliteli ve paylaşımcı olduğunu biliyorum. Sponsor firmanın daha fazla kişiye ulaşmak adına yaptığı bu uygunsuz ve amatörce davranıştan dolayıda onları kınıyorum. 

[/quote]

Merhaba Erkan Bey,

Sponsor firmanın daha fazla kişiye ulaşmak için yaptırdığı bir olay değil tam tersine Microsoft'un 15 Şubatta aldığı fakat bizlere bilgi vermediği bir güvenlik konusu ile alakalı olduğunu bilmenizi isterim. Böyle bir duruma maruz kaldığınız için tekrardan özür dileriz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/03/2012 15:25
Ramazan BURÇAKBAŞ
(@RamazanBURCAKBAS)
Üye

Ya her şey bir yana da. Arka tarafta oturan arkadaşlar bilir. Öğleden sonra masum bir veya bir kaç kedinin acıklı miyavlamaları günün ilginçlerinden biriydi. Tabii mart ayında olduğumuzu da unutmayalım. Tekrardan emeği geçen herkese teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/03/2012 15:31
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Arkadaş iyiki bir etkinliği kaçırdık siz neler yapmışsınız biz yokken ya çok merak etmeye başladım 🙂 hani video ve resim olmasa goy goy yaptınız diyeceğim ama 🙂 çok güldüm...

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/03/2012 16:03
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Ben de ayrıca ekip adına, o havada öğrenme isteğiyle Microsoft binasına gelne değerli üyelerimize teşekkür ederim. Elimizden geldiğince herşeyi eksiksik yapmaya çalıştık. Her sorun durumunda, elimizden geleni yapmaya çalıştık. Sürçü lisan ettiysek affola.

Ayrıca davetiye sponsor firmasından gönderilmesi konusunda ise, microsftun güvenlik sebebiyle kişi sınırlaması sabahında bizlere söylenen bir durum oladugundan geri çevirilen kişilerdende özür dileriz.

Yinede bize iletilen ve gördüğümüz sorunlara anında ekipçe müdahil olarak çözmeye çalıştık. Kusurlarımız olduysa değerli üyeerimiz kusura bakmasınlar.

Her şeye rağmen güzel bir etkinlikti. Gelen herkese teşekkür ederiz.

Saygılarımla.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/03/2012 17:09
ArifBOZDEMIR
(@ArifBOZDEMIR)
Üye

öncelikle ilk defa çözümparkın böyle bir etkinliğine arkadaşım hakan deveci ile katıldım. O kedi sesleri nereden geliyordu hep merak ettim durdum 🙂 Ayrıca bana göre ortam sıcakta ben montumu çıkartmıştım 🙂 bir dahaki eğitimde görüşmek üzere. emeği geçen herkese teşekkür ederim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/03/2012 00:10
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

Etkinlik fotoğraflarına RESİMLER bölümünden ulaşabilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/photos/3mart2012exchange2010sp2/default.aspx

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/03/2012 03:00
sahinkardas
(@sahinkardas)
Üye

[quote user="ArifBOZDEMIR"]öncelikle ilk defa çözümparkın böyle bir etkinliğine arkadaşım hakan deveci ile katıldım. O kedi sesleri nereden geliyordu hep merak ettim durdum 🙂 Ayrıca bana göre ortam sıcakta ben montumu çıkartmıştım 🙂 bir dahaki eğitimde görüşmek üzere. emeği geçen herkese teşekkür ederim.[/quote]

Vaktiniz varsa resimlere bakmanızı istiyorum. Öyle bir ortama nasıl sıcak dediniz anlam veremedim. Ne kadar mont giyen kişi var. İstanbul da bu sene en çok kar yağdığı günü hatırlıyor musunuz? Tanıdığım birisi de gömlek ile geziyordu, siz düşünün o havada gömlek ile artık.

http://www.cozumpark.com/photos/3mart2012exchange2010sp2/picture315577.aspx

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/03/2012 12:42
Uğur BURMA
(@ugurburma)

[quote user="sahinkardas"]

[quote user="ArifBOZDEMIR"]öncelikle ilk defa çözümparkın böyle bir etkinliğine arkadaşım hakan deveci ile katıldım. O kedi sesleri nereden geliyordu hep merak ettim durdum 🙂 Ayrıca bana göre ortam sıcakta ben montumu çıkartmıştım 🙂 bir dahaki eğitimde görüşmek üzere. emeği geçen herkese teşekkür ederim.[/quote]

Vaktiniz varsa resimlere bakmanızı istiyorum. Öyle bir ortama nasıl sıcak dediniz anlam veremedim. Ne kadar mont giyen kişi var. İstanbul da bu sene en çok kar yağdığı günü hatırlıyor musunuz? Tanıdığım birisi de gömlek ile geziyordu, siz düşünün o havada gömlek ile artık.

[/quote]

Eklediğiniz resim en son dağılmak üzereyken çekilen resim.  190 kişinin olduğu bir ortamda haliyle kimisi sıcak kimiside soğuk diyecektir, 2 sinin ortası yok maalesef. Klimalar açıldı çünkü kokuyla ilgili şikayet vardı, içerideki havalandırmalar kullanıldı bu koku sorununu gidermek için.

Etkinliklerde dağıtılan anketlerin yorum bölümünü daha etkin kullanabilirseniz bunlar gerekli yerlere iletilecektir. Baktığım kadarıyla sadece 10 kadar kişi bu bölümü doldurmuş, diğer katılımcılar sadece puanlama ile yetinmişti.  

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/03/2012 12:53
sahinkardas
(@sahinkardas)
Üye

[quote user="Ugur BURMA"][quote user="sahinkardas"]

[/quote]

Eklediğiniz resim en son dağılmak üzereyken çekilen resim.  190 kişinin olduğu bir ortamda haliyle kimisi sıcak kimiside soğuk diyecektir, 2 sinin ortası yok maalesef. Klimalar açıldı çünkü kokuyla ilgili şikayet vardı, içerideki havalandırmalar kullanıldı bu koku sorununu gidermek için.

Etkinliklerde dağıtılan anketlerin yorum bölümünü daha etkin kullanabilirseniz bunlar gerekli yerlere iletilecektir. Baktığım kadarıyla sadece 10 kadar kişi bu bölümü doldurmuş, diğer katılımcılar sadece puanlama ile yetinmişti.  

[/quote]

Uğur Abi sen olaya yorum yazdıysan olay bitmiştir senin yorumun üzerine yorum olmaz 🙂 Sizde çok çalışmıştınız gördüm hatta o havada bile sanırım derlemiştiniz.

Ben yorum bölümü doldurmuştum. 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/03/2012 13:22
sahinkardas
(@sahinkardas)
Üye

[quote user="Hakan UZUNER"]

Erkan bey öncelikle böylesi bir durumdan dolayı sizlerden özür dileriz.

Bu etkinlik ÇözümPark etkinliği olup tüm katılımcıların onayını biz veriyoruz. Bu güne kadar 55 etkinlik yaptık hepsinde de bu şekilde oldu bunu bilmenizi isterim.

Sorunun temel kaynağı biz bundan öncede pek çok etkinlik yaptık ve yine bunun pek çoğu MS binasında idi, ancak 15 Şubat günü tüm dünyada MS ofislerinde yapılan toplantılarda maksimum katılımcı sayısı 140 ile sınırlanmıştır. Biz bundan önce 360 kişi ilede etkinlik yaptık ve kimse kapıda kalmadı. Fakat burada MS bize bu bilgiyi paylaşmadığı için kendileri bir karar alıp 190 kişi ile sınırladılar, zaten toplamda 6 kişi daha geldi, yani sizin gibi dışarıda kalan sadece 6 kişi oldu. Ben orada değildim, ekip arkadaşlarımda bu konuda çok hassas davrandılar ancak sonuç olarak ev sahibi Microsoft. Bundan dolayı inanın elimizde olmayan bu durum nedeni ile sizlere mahçup olduk. Ancak sizin ile beraber diğer 5 üyemize istediğiniz bir ÇözümPark eğitimine ücretsiz katılmanız için bilgilendirme maili gönderilecektir.

Tekrar ve tekrar bizden kaynaklı olmamasına karşın sizleri zor durumda bıraktığımız için özür dileriz.

[/quote]

Çözümpark kalitesi hiç bir şey denemez.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/03/2012 13:29
Uğur BURMA
(@ugurburma)

[quote user="sahinkardas"][quote user="Ugur BURMA"][quote user="sahinkardas"]

[/quote]

[/quote]

Uğur Abi sen olaya yorum yazdıysan olay bitmiştir senin yorumun üzerine yorum olmaz 🙂 Sizde çok çalışmıştınız gördüm hatta o havada bile sanırım derlemiştiniz.

Ben yorum bölümü doldurmuştum. 🙂

[/quote]

Aksine klima çarptı ve 3 gündür sol omzum ağrıyor ama sıcakta bunalmaktansa biraz soğuk olsun mont giymek iyidir diye düşünüyorum. Mekandan dolayı bir takım aksilikler elbette olmuştur ama iyi taraflar ağır basıyor, bardağa dolu tarafından bakıyoruz.

Yorum bölümünü 190 kişiden 10 kişi doldurduğunda  edinilen izlenim çoğunluğun memnun olduğu yönünde olacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/03/2012 13:37
ArifBOZDEMIR
(@ArifBOZDEMIR)
Üye

resimlere koyulduktan sonra ilk bakanlardan biri benimdir sanırım. 72 resimde bir tane resmi koyarak veya çoğunu koyarak birşey kanıtlamak önemli değil ben sadece fikrimi söyledim hepsi bu diyerek diğer eğitimleri dört gözle bekliyorum.  

http://www.cozumpark.com/photos/3mart2012exchange2010sp2/images/315552/original.aspx

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/03/2012 14:01
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

[quote user="ArifBOZDEMIR"]

resimlere koyulduktan sonra ilk bakanlardan biri benimdir sanırım. 72 resimde bir tane resmi koyarak veya çoğunu koyarak birşey kanıtlamak önemli değil ben sadece fikrimi söyledim hepsi bu diyerek diğer eğitimleri dört gözle bekliyorum.  

http://www.cozumpark.com/photos/3mart2012exchange2010sp2/images/315552/original.aspx

[/quote]
Arkadaşlar ufak şeyleri dert etmeye gerek yok :)) Birileri kedi besliyor olabilir yada kocaman bina ve zeminde mutfak var havlandırma v.s. bir yerden girmiş olabilir.Microsoft binası neticede nasa değil :)) Sıcaklık konusunda benim sandalyem tam üstteki havalandırmaların altına denk gelmişti ve püfür püfür soğuk üflüyordu :))

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/03/2012 14:10
sahinkardas
(@sahinkardas)
Üye

[quote user="Rıza SAHAN"][quote user="ArifBOZDEMIR"]

[/quote]
Arkadaşlar ufak şeyleri dert etmeye gerek yok :)) Birileri kedi besliyor olabilir yada kocaman bina ve zeminde mutfak var havlandırma v.s. bir yerden girmiş olabilir.Microsoft binası neticede nasa değil :)) Sıcaklık konusunda benim sandalyem tam üstteki havalandırmaların altına denk gelmişti ve püfür püfür soğuk üflüyordu :))
[/quote]

🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/03/2012 14:14
ugur pek
(@ugurpek)
Üye

Bence burada Çözümparkın hiçbir kusuru veya hatası yok aksine iyi niyet göstergesi var

Ancak burada Microsoftun kurumsal kimliği altına sıgınarak bazı şeylere hükmetmeye çalışan birileri vardı o gün;

Bence bu özellikle yapıldı Çözümparkın geldiği noktayı hazmedemeyen bazıları Çözümpark ve  ekibinin üyeleriyle arasına bariyer çekmeye çalıştılar ama bu da ters tepti.

Ben gerekli uyarıların Hakan hoca tarafından, Bunu yapmaya çalışan Microsoft çalışanlarına değil o şahısların üstündeki mercilerine yapacağını hatta belkide yaptığını düşünüyorum şahsen.

Not: bu post klima ile ilgili olarak algılanmasın lütfen diger konularla ilgili 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/03/2012 19:06
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Sunumlara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz

http://www.cozumpark.com/files/folders/yuklemeler/entry315826.aspx

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/03/2012 22:18
Ugur DASDEMIR
(@ugurdasdemir)
Tecrübeli Üye

Eğitim de olmam sebebiyle katılım sağlayamadım

Emeğinize sağlık arkadaşlar

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/03/2012 11:21
Sayfa 4 / 5
Paylaş: