Bildirimler
Hepsini Temizle

Yeni MVP'miz Fatih KARAALİOĞLU  

Sayfa 2 / 3
Veysel UYAR
(@VeyselUYAR)
Üye

hayırlı olsun

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/07/2010 20:00
Serdem AKSOY
(@SerdemAKSOY)
Üye

Hayırlı olsun, başarılarınızın devamını dilerim..

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/07/2010 20:20
Yalçin KARACA
(@yalcinkaraca)
Üye

Fatih Hocam Hayırlı Ugurlu Olsun.Darisi Serkan Hocamin

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/07/2010 21:18
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

[quote user="Yalcin KARACA"]Fatih Hocam Hayırlı Ugurlu Olsun.Darisi Serkan Hocamin[/quote]

oda olur inşallah merak etmeyin 🙂

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/07/2010 23:24
Mesut SARIYAR
(@mesutsariyar)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

Değerli kardeşim hayırlı olsun, seni can'ı gönülden kutluyor ve öpüyorum.

Sevgiler.

Mesut@Kusadasi

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/07/2010 23:26
Fatih KARAALIOGLU
(@fatihkaraalioglu)
Kıdemli Üye

Geçmişten, Bu günden ve Gelecekten Merhaba.
Bu zaman dilimlerine girmiş, şu anda hayatımda olan ve olacak olanlara bu günden merhaba..

Teşekkür etmeden önce, Bu gün biraz geçmişi anmak istiyorum. Sistem Harici bir şeyler konuşmak istiyorum.

Bundan yaklaşık 6 sene önce, zamanın iyi eğitim kurumlarından bir tanesinde, zamanın ve bana göre bütün zamanların en iyi hocasından Sistem/Network Eğitimi alıyorum.

Bir şey biliyormuyum. Hayır. Ama insan üstü bir şekilde çalışıyorum. Eğitimlerimiz hafta sonu. Bu benim için bir fırsat diyorum, bir sonraki haftanın eğitimine hafta içi çalışıyorum.
Hafta sonu derse giriyorum. Bu şekilde çalışmam ile müfredat dışı konuları öğrenmeye fırsat buluyorum  ve değerli hocamın saha tecrübeleri hakkında bilgi sahibi oluyorum.

Bunu yapmalıydım. Çünkü, O zamanlar öğrenmekten başka bir yolum yoktu.
Öyle bir bilgiye sahiptim ki; ISA Serverin, ISA Kart yuvasını yöneten bir bir sunucu olduğunu zannediyordum.
Şimdilerde ISA için danışmanlık yaptığıma, makaleler yazıp sorun çözdüğüme aldanmayın !

Meraklıydım ve Sadece bu sebepten ötürü, bitirme projelerimizin hemen-hemen hepsini tek başıma yürütüyordum. Çünkü bir çok ortak proje, sadece benim merakım yüzüme patladığını iyi biliyordum ve sınıf arkadaşlarıma hak veriyordum.

Merakım o kadar fazlaydıki, sorun için çözümü söylediğimde, haklılık payı olduğunu bildikleri halde ben söylediğim için inanmıyorlardı (PDC’ nin patladığı projede DNS zone’sini kontrol etmeyen arkadaşlarıma sesleniyorum).

Bu gün sahip olduğum yeni ünvanımı geri alacaklarını bilsem bile daha fazlasını açıklayacağım. ISA’ nın default kuralını allow-allow yapabilmek için az çaba harcamadım. O gün söylediler. Bu adam default ayar katili...

Sistem/network bitti. Matematiğim ilk okuldan beri berbattı. Bu Yazıdanda anlayacağınız gibi çok iyi bir sözelcide değilim. Ama Cisco Eğitimine başladım. Yeni, boş-temiz bir defter. 25 saatlik IP hesaplamasını 40 Küsür saat geçmesine rağmen öğrenemedim. Şu anda bile bildiğim pek söylenemez ve Açıkcası öğrenmeyede niyetim yok. IP CALC diye programı boşamı yazmışlar.
Ozaman bir bir söz söylemiştim.

"Eğer büyüye bilirsem bir gün, Abaküs ile IP hesaplaması yapan ilk MVP olacağıma inanıyorum."
Bloğumda, Portalın profilinde vb.. bir çok yerde hakkımda bölümlerinde bu satırı görebilirsiniz.

Büyüdüm mü? Bilinmez. Büyümeyede pek niyetim olduğu söylenemez.
Bu gün elimde Abaküsümde yok. Ama 6 sene önce, koymuş olduğum hedefime bu gün ulaştım.

Microsoft’ un dünyada ortalama 4000 Kişiye verdiği, Ülkemizde 40/45 kişi ile sınırlı olduğu bu ünvana Sistem Center Data Protection Manager ürünü için layık görüldüm.
Lütfen yanlış anlamayın. Biraz daha fazlasını söylemek istiyorum. Bildiğim kadarıyla (bu nominate’ ye kadar bu alanda MVP ünvanına sahip bir kişi yok) bu alanda şimdilik tekim. Bu nomitane’ nin sonuçlarını bu sebepten merakla bekliyorum.

Buraya kadar sıkılmadan okuduysanız teşekkür ederim. Biliyorum, Uzun bir yazı oldu. Kelebek ömrü kadar olmayan hayatımızda, güzel bir günümü özetlemenin kısa olmayacağını tahmin edersiniz.

Ve teşekkür ederim.
Dünden, bu günden ve gelecekte hayatımda olacak olan herkese teşekkür ederim. Bu uzun süreçte desteklerini, yardımlarını esirgemeyen, yol gösteren herkese Sonsuz teşekkürü bir borç biliyorum. Özellikle isim belirtmek istemedim. O kadar çok kişi varki, birilerinin isimlerini verip, diğerlerini unutmak güzel bir şey olmazdı.

Ve bundan sonraki süreçte, bu ünvanın ağırlığını-sorumluluğunu taşıyarak yoluma devam edeceğime, yeni MVP Adayı arkadaşlarımıza elimizden gelen desteği ve katkıyı sağlamaktan mutluluk duyacağımı belirtmek isterim.

Ve Bu yazıdan anlıyorumki, yeni hedefler belirlemek için vakit çoktan gelmiş !

Fatih KARAALİOĞLU
Microsoft MVP | Sistem Center Data Protection Manager

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/07/2010 00:33
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Sevgili arkadaşım, seninle tanışalı uzun zaman olmadı fakat kısa da olsa güzel bir diyaloğumuz olduğuna inanıyorum. Postu ilk gördüğümde çok sevindim. Seni canı gönülden kutluyor, başarılarına başarı katmanı diliyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/07/2010 01:07
Uğur BURMA
(@ugurburma)

"Öyle bir bilgiye sahiptim ki; ISA Serverin, ISA Kart yuvasını yöneten bir bir sunucu olduğunu zannediyordum.
Şimdilerde ISA için danışmanlık yaptığıma, makaleler yazıp sorun çözdüğüme aldanmayın !"

Microsoft ta anladı hatasını zaten  ISA yı TMG yaptı: eminim bunda seninde bir parmağın vardır [:)] 

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/07/2010 02:07
Fatih KARAALIOGLU
(@fatihkaraalioglu)
Kıdemli Üye

Farkında olmadan yanlış anlamalarıda düzeltmisiz (:

sen isayı boş ver. Benden uzak tutduğunuz PDC' yi ne yapmıştınız siz.
Kalkmışmıydı ayağa (:

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/07/2010 02:10
Uğur BURMA
(@ugurburma)

Fikri Hoca varken ayağa kalkmayacak PDC varmı? IIS i sildiğim exchange i bile düzeltmişti. "zor diye bir sey yoktur imkansiz zaman alir"

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/07/2010 02:28
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Tecrübeli Üye

Tekrar tebrik ederim,

Bu arada her şey bir yana yazı gerçekten çok eğlenceli olmuş. Çalışmakta olduğum sektörde yada sektör içi paralel alanlarda bu tür eğlenceli insanaları ve kendisi ile daga geçmeyi bilen insanları görmek gerçekten çok hoş. Kanımca senin için bu ünvan daha başlangıç.

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/07/2010 03:17
Eser SOLMAZ
(@esersolmaz)
Kıdemli Üye Yönetici

Fatihcim bir bir basamakları geçerek MVP ünvanını çok yakından almanı gören biri olarak seni canı gönülden tebrik ediyorum. Kesinliklede hak ettigin bir ünvan oldugunu düşünüyorum. İnşAllah dahda güzel ünvanları imzanda görücez.

Bir ISA na karışman diger bütün eğitim süreçlerine karışırım ona göre buna ingilizcede dahil 🙂

Değişik dallarda bu ünvanı hak eden arkadaşlarında en yakın zamanda istedikleri dalda inşAllah alırlar. Köfteçiye köfteci ünvanı gider inşAllah...

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/07/2010 04:43
akinbeslan
(@akinbeslan)
Üye

Fatih hocam hayırlı olsun.Tebrik ederim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/07/2010 20:06
Eyup HAMAMCI
(@EyupHAMAMCI)
Üye

Fatih Hocam hayırlı olsun.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/07/2010 01:14
Rafet S. AYATA
(@rafets-ayata)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Hayırlı uğurlu olsun. Biraz geç oldu ama tatilden dolayı biliyorsun 🙂
Tebrikler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/07/2010 05:06
bea solutions
(@beasolutions)
Üye

ABAKUS ile hesap yapan ilk MVP miz. 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/07/2010 12:59
Ahmet ALTUNTAS
(@ahmetaltuntas)
Üye

Fatih Hocam Tebtik Ederim.Yeni Hedeflerinizde Başarılarınız Devamını Dilerim.

Hayırlı Olsun. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/07/2010 13:06
M. Hakan CAN
(@m-hakancan)
Tecrübeli Üye

Yılmadan çalışarak, hedef koyarak insanların sıfırdan iyi yerlere gelebileceğine inanırım. Bu inancımı dahada sağlamlaştırdığın için teşekkür ederim. Fatih hocam çok daha iyi yerlere gelmen dileğiyle tebrik ediyor başarılarının artarak devamını diliyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/07/2010 13:09
Tahsin Bekir Yaktu
(@TahsinBekirYaktu)
Üye

Fatih Hocam tebrik ederim, başarılarınız daim olsun.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/07/2010 17:55
Sayfa 2 / 3
Paylaş: