Bildirimler
Hepsini Temizle

Webcast: System Center Virtual Machine Manager 2008 R2: Concept – Serhat AKINCI  

Sayfa 1 / 2
  RSS
Serhat AKINCI
(@serhatakinci)
Tecrübeli Üye

Merhaba arkadaslar,

Bu hafta konumuz "System Center Virtual Machine Manager 2008 R2: Concept".

Webcast için gerekli bilgileri asagida bulabilirsiniz.

Webcast  (Persembe)

Konu                : System Center Virtual Machine Manager 2008 R2: Concept
Konusmaci         : Serhat AKINCI
Baslama zamani   : 5 Agustos 2010, Persembe,   21:00
Bitis zamani        : 5 Agustos 2010, Persembe,   22:00
Katilim Baglantisi  : https://www.livemeeting.com/cc/microsoft/join?id=JQ53RT&role=attend

Eger ilk defa webcast’ e katilacaksaniz lütfen asagidaki açiklamalari dikkatlice okuyunuz!

Web seminerleri kendi bilgisayarinizdan katilabileceginiz, yaklasik bir saat süren seminerlerdir. Seminer sunumunu ve ses yayinini kendi bilgisayarinizdan canli olarak takip edebilir ve seminer sirasinda sorular sorabilirsiniz.

Seminerlere katilabilmek için Live Meeting programini etkinlik baslamadan önce yüklemeniz gerekir (Ücretsizdir-Linkten indirebilirsiniz).

Oda sunum saatinden yarim saat önce açilacaktir. Herhangi bir teknik aksaklik olmasi halinde sunum saatine kadar lütfen bekleyin.

Sunuma katilmak için (sunum saatinde) “Katilim Baglantisi” linkine tiklamaniz yeterli olur. Herhangi bir sifre ya da koda gerek yoktur. Istenilen code sart olmayip bos olarak geçilebilir.

Tüm bu açiklamalara ragmen baglantida sorun yasiyor iseniz ÇözümPark Online Destek Bölümü , Haberler bölümündeki konu ile ilgili webcast postundan veya @cozumpark.com">info[at]cozumpark.com mail adresinden bilgi alabilirsiniz.

Alıntı
Gönderildi : 24/06/2010 23:01
Fatih KARAALIOGLU
(@fatihkaraalioglu)
Kıdemli Üye

Güncel.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/08/2010 16:44
 Anonim

Şimdiden başarılar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/08/2010 17:24
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Güzel bir sunum olması dileğiyle.Başarılar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/08/2010 19:33
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Üstadtan muhteşem dolgun içerikli bir sunumun keyfine yine varacağız gibi duruyor. Kesinlikle kaçırılmamalı.

Benim tek isteğim sunum sonundaki soru-cevap kısmında insanların sunum sonunu sabırla beklemelerini göz önüne alarak gelecek olan soruların zamana sığdırılmaya çalışılmaması. Yapılacak işleri olan dinleyicilerin sunum bitmeden de sunumdan ayrılabileceğini düşünüyorum.

Bence üstadımız sıkılana kadar kendisine müdahale etmeden soru cevap bölümü devam etsin; ayrıca sunum sırasında da araya girmeler olmazsa daha keyifle takip edilen bir sunum olacağını düşünüyorum. Eğer illa 3. kişiler devreye girecekse webcast'e tartışma bölümü oluşturulsun ve bu bölümde dileyenler fikirlerini paylaşmak için araya girsin.

Tekrar; ve yeniden sabırsızlıkla saatini bekliyoruz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/08/2010 17:13
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

[quote user="MERT DOĞAN"]

Üstadtan muhteşem dolgun içerikli bir sunumun keyfine yine varacağız gibi duruyor. Kesinlikle kaçırılmamalı.

Benim tek isteğim sunum sonundaki soru-cevap kısmında insanların sunum sonunu sabırla beklemelerini göz önüne alarak gelecek olan soruların zamana sığdırılmaya çalışılmaması. Yapılacak işleri olan dinleyicilerin sunum bitmeden de sunumdan ayrılabileceğini düşünüyorum.

Bence üstadımız sıkılana kadar kendisine müdahale etmeden soru cevap bölümü devam etsin; ayrıca sunum sırasında da araya girmeler olmazsa daha keyifle takip edilen bir sunum olacağını düşünüyorum. Eğer illa 3. kişiler devreye girecekse webcast'e tartışma bölümü oluşturulsun ve bu bölümde dileyenler fikirlerini paylaşmak için araya girsin.

[/quote]

Bir önceki sunumda ben ve Fatih araya girdik ve yerinde gerekli girişlerdi , Sunum yapan Serhat hocamın rahatsız olmayışı bizler için yeterlidir. Uzun süredir eğitmenlik yapıyorum ve ne zaman nereye ne şekilde girilir biliyorum.

Ayrıca yine tecrübenin vermiş olduğu bilmişlik ile 2.5 saat sunum yapan bir insanın yorulacağını ve iyi niyetinden belki "arkadaşlar geriye kalan soruları forumdan cevaplarım" diyemeyeceği için ben bu kararı eğitmen ( sunumu yapan arkadaşımız ) için alıyorum.

Özetle kimseyi %100 memnun edemeyiz , siz araya girmeyin dersiniz ki sizin dışınıda da tam tersi 3 hocamız birden sağlı sollu süper bilgiler veriyor diyende oluyor. Aynı şekilde siz hoca son soruya kadar online kalsın dersiniz , tabiki kalır ama 1 saatlik bir webcast sonunda normal , ama 2 saa webcastin üsyüne sorulan 15 sorunun detaylı bir şekilde cevabından sonra müsade istemesi çok normal.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/08/2010 17:43
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

[quote user="Hakan UZUNER"][quote user="MERT DOĞAN"]

[/quote]

Bir önceki sunumda ben ve Fatih araya girdik ve yerinde gerekli girişlerdi , Sunum yapan Serhat hocamın rahatsız olmayışı bizler için yeterlidir. Uzun süredir eğitmenlik yapıyorum ve ne zaman nereye ne şekilde girilir biliyorum.

Ayrıca yine tecrübenin vermiş olduğu bilmişlik ile 2.5 saat sunum yapan bir insanın yorulacağını ve iyi niyetinden belki "arkadaşlar geriye kalan soruları forumdan cevaplarım" diyemeyeceği için ben bu kararı eğitmen ( sunumu yapan arkadaşımız ) için alıyorum.

Özetle kimseyi %100 memnun edemeyiz , siz araya girmeyin dersiniz ki sizin dışınıda da tam tersi 3 hocamız birden sağlı sollu süper bilgiler veriyor diyende oluyor. Aynı şekilde siz hoca son soruya kadar online kalsın dersiniz , tabiki kalır ama 1 saatlik bir webcast sonunda normal , ama 2 saa webcastin üsyüne sorulan 15 sorunun detaylı bir şekilde cevabından sonra müsade istemesi çok normal.

[/quote]

Ben kim araya girdi v.s. hatırlamıyorum aslında bilmiyorum da. Tek hatırladığım çok önemli bir kısmı dinlerken konunun başka bir yere saptığı. Sapılan nokta da çok güzeldi ancak oradan almam gereken bir bilgiyi alamamıştım. Ayrıca bir dinleyici olarak ben Serhat beyin bu girişlerden keyif almadığını sezinledim çünkü anladığım kadarıyla kendisinden hiçbir müsade alınmadan olmuştu. Belki ben yanlış yorumladım bilemiyorum.

Ama çoğunluk bu şekilde olmasının daha faydalı olacağını düşünüyorsa öyle olsun zaten. Ben bütünden bana lazım olan parçaları alırım. Amacımız en iyiye en güzele ulaşmak [Y]

İyi çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/08/2010 18:00
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Görüşlerinizi bildirdiğiniz için teşekkürler Mert bey.

Birde imzadaki reklam olayına lütfen dikkat edelim forum kuralları gereği bunlar yasak.

anlayışınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/08/2010 18:58
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

[quote user="Hakan UZUNER"]

Birde imzadaki reklam olayına lütfen dikkat edelim forum kuralları gereği bunlar yasak.

[/quote]

Uyarınız doğrultusunda gerekli değişiklikleri yaptım. Devam eden bir sorun var mı?

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/08/2010 19:24
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

[quote user="MERT DOĞAN"][quote user="Hakan UZUNER"]

[/quote]

Uyarınız doğrultusunda gerekli değişiklikleri yaptım. Devam eden bir sorun var mı?

[/quote]

Bence firma ve internet adresi vermeyelim , zaten merak edenler profiliniz üzerinden bakarlar.

Çünkü yarın XXX danışmanlık firmasından biri de yazarsa sizi örnek gösterecektir.

yani imzada bence hiçbir şekilde firma bilgisi olmamalı , çok gerekli ise profilde olması yeterli.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/08/2010 19:47
Fatih KARAALIOGLU
(@fatihkaraalioglu)
Kıdemli Üye

[quote user="MERT DOĞAN"]

[/quote]

Merhaba;

Diğer araya giren bendim (:

Burada yanlış anlaşılan bir konu var. Arka tarafta sizlerin göremediği, sunumu yapan konuşmacının panelini bizler presenter linki ile giriş yapabiliyoruz ve gerekirse sunum akışını kontrol edebiliyoruz.

Diğer bir düşünceniz. Serhat rahatsız oldumu. Bence hayır.

Çünkü soru / cevap bölümünde Serhat hocamız ile ayrıca sohbet ediyorduk ve ortak bir pencereyi paylaşıyorduk.

Diğer yanlış anlaşılan bölüm veya dikkat edemediğiniz Serhat herhanbi bir konuyu anlatırken sunuma giriş yapmamış olmamdır. Serhat soruyu cevapladıktan sonra bana chat penceresinden söz hakkı verdi ve bu şekilde sunuma girişi gerçekleştirdim. Konuşulan konu sorulan soru üzereineydi ve bu soru üzerine bende sektörde yaşamış olduğum farklı deneyim ve tecrübelerimi aktardım.

Diğer bir göz ile konuya bakalım. Serhat sunumunu gerçekleştirirken konuya direk giriş yapsaydık, Serhat hocamız veya başka bir hocamız bundan rahatsız olur veya konuyu dağıtırmıydı.

Elbetteki hayır.

Biliyorsunuz ki Çözüm park olarak 86' ncı web sunumumuzu gerçekleştirmiştik ve bir çok tecrübeye sahibiz. Her birimiz web üzerinden bu seminerleri gerçekleştirirken aynı zamanda sınıf eğitimleri, canlı etkinlikler, workshoplar vb... bir çok tecrübeye sahibiz. Ve bu tecrübelerimiz beklenmedik girişleri, beklenmedik konuların üstesinden gelme becerisini bizlere kazandırdı.

Özet olarak interaktif bir sunum olduğunu inanıyorum. Seminer sonrası geri dönüşlerde bu şekilde olup bir çok kişinin farklı uzmanların bilgi / beceri ve tecrübelerini paylaşması mutluluk vermişti.

Gereksiz bir şekilde sunuma giriş yapılmadığı sürece yerinde müdahalelerin her zaman için olumlu olacağı düşüncesi içindeyim.

Farklı bir geri dönüş farklı bir bakış açısı paylaştığınız için ayrıca teşekkür ederim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/08/2010 21:54
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Hakan bey imzam bu şekilde sorun teşkil ediyor mu tekrar bakar mısınız?

Fatih bey ve Hakan bey; dönütlerinizden anladığım kadarıyla benim yorumlama hatam olmuş. Tabii burada arkaplanda olanları göremememin etkisi de olabilir tabii ki.

Amacın herkesçe en iyiye ulaşmak olması güzel buradaki en güzel şey

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/08/2010 23:24
Fatih KARAALIOGLU
(@fatihkaraalioglu)
Kıdemli Üye

Merhaba;

aksine bizler için bu farklı geri dönüşler, ileride farklı planlarımız için iyi oluyor.

Hata olarak algılamayın lütfen.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/08/2010 23:31
Fatih KARAALIOGLU
(@fatihkaraalioglu)
Kıdemli Üye

Oda açılmıştır arkadaşlar...

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/08/2010 23:39
Ufuk TATLIDIL
(@ufuktatlidil)
Saygın Üye

Hocam ağzına,emeğine sağlık....

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/08/2010 01:28
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

ağzına sağlık . şu an itibari ile sunum bitmiştir...

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/08/2010 01:41
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Ağzınıza sağlık. Her zamanki gibi keyifle dinledim. Çok çok teşekkürler paylaştığınız son derece değerli bilgiler için. Sayenizde bu ürünleri kullanma cesareti gösterebiliyor, nelerle karşılaşacağımız hakkında fikir sahibi oluyoruz.

Çok keyifle dinledim; tekrar tekrar teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/08/2010 01:43
Fatih KARAALIOGLU
(@fatihkaraalioglu)
Kıdemli Üye

[quote user="Hakan UZUNER"]ağzına sağlık . şu an itibari ile sunum bitmiştir...
[/quote]

Hocam Erken Kaçtınız...

biz serhat hocamız ile özel paylaşımları gerçekleitirdik. Recording dışı... Serkan acaba sesimizi duydumu (:

Ağzına sağlık serhat. Keyifli bir paylaşımdı.

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/08/2010 02:12
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Hayır ben baktım birebir kapışıyorsunuz hiç hirmeyeyim dedim araya ama iyi bir beyin fırtınası oldu webcast sonrası ...

ayrıca iki beşiktaşlı olarak maç yerine Serhatu tercih ettik fatih farkındasın değil mi 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/08/2010 13:38
Sayfa 1 / 2
Paylaş: