Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] 5 Adet Notebook Alımı  

Ali Türköz
(@alihaydarturkoz)
Üye

Merhaba Arkadaşlar,

Küçük çapta bir işletmeyiz her ay ortalama 4-5 adet Thinkpad T ve X serisi cihazlar alıyoruz. Lakin piyasa bu tarz ürünleri temize veya gerçek değerlerine bulamıyoruz. Bulabilirsek alımları arttırmak istiyoruz.

Kurumsal 2.El toplu bilgisayar alabileceğimiz güvenilir uygun fiyat veren firmaları biliyor musunuz ? Veya büyük kurumsal firmaların ihalelerine nasıl katılabiliriz neleri takip etmeliyiz bunun için bilgi verirseniz sevinirim.

Almak istediğimiz cihazlar i5 4.Nesil ve sonrası olması yeterli olacaktır.

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 14/12/2020 19:59
ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Tecrübeli Üye

Bu dönemde bulamamanız çok normal ürün transfer, gümrük sorunları var piyasa talebini karşılayacak kadar adet olmadığı için de fiyatlar fahiş herkes özellikle kurumlar, kurumsal segment cihazlara baktığı için bu durumdan muzdarip. Yazdıklarınız thinkpad kurumsala uyan seriler bunlar pek fazla giriş yapmıyor adet yakalandığında da kısa sürede tükeniyor veya daha küçük satış yapan şirketlere düşük adetlerle dağılıyor fiyatları katlanıyor.
2. el uygun maliyet arayışınız da burada anlamsızlaşır çünkü aynı otomotiv piyasasında olduğu gibi 0 ürün azlığı 2.fiyatları katladı buna evden eğitimi de ekleyince bırakın adetli güvenilir cihaz bulmayı desktop bulmak bile güç artık.:)
Tr de oturmuş profesyonel ağı belli olan 2. el piyasası yok o işi kovalayan nokta bağımsız küçük şirketler var sadece. Bunlarda direkt tanımıyorsanız malum 2. el ürünlerin döndüğü 3 siteye dağılmış durumda. Sektörün içinde yoğun şekilde koşturmuyorsanız kulağınızın delik olması da zor bu işi devamlı yapan biri olmadığınız için birileri tarfından çağrılmayacaksınızda. Ve mesela bu tip ihalelerde sadece istediğiniz tipte ürünlere talip olma olmaz gerekli gereksiz birçok eski ürünü alma durumu olur içlerinde iyi gelir getirecekler olur yine bu kişilerin devamlı çalıştığı geri dönüşüme, hurdaya ayıklama olur. Girişecekseniz piyasasının içinde olmanız gerekir zamanla irtibatlarınızın dolayısıyla o piyasaya hakimiyetinizin arttığını görürsünüz. 
Kısaca forumlardan beklediğiniz türde çok yeterli cevaplar bulamazsınız.

****************************************************************
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.
*****************************************************************

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/12/2020 20:31
Paylaş: