Anasayfa » Forum

2.el dell r710 almayı düşünüyorum. nelere dikkat etmeliyim  

RSS
erenbalta
(@erenbalta)
Üye

iyi günler arkadaşlar. 2.el dell poweredge r710 almayı düşüüyorum. 2 adet xeon işlemcisi var 48 gb ram var. 2 sunucu var 1 tanesi 3.5 inch 6 adet sas var diğerinde 8adet 2.5 sas var. Ben bunu alırken nelere dikkat etmeliyim.Sağlam olup olmadığını nasıl kontrol edebilirim. Bana yol gösterirseniz sevinirim.

Alıntı
Gönderildi : 28/05/2014 21:53
Özgür MAZLUM
(@ozgurmazlum)
Kıdemli Üye

Dell sunucuyu çalıştırın f10 ile Yönetim menüsüne girip hardware diagnostic tool yaparak donanımsal bir sorun olup olmadığını test edebilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/05/2014 11:57
erenbalta
(@erenbalta)
Üye

peki burdaki sonuç kesin sonuçmudur ordan çıkan sonuca güvenip ikinci el bir sunucu alınabilir mi? ayrıca sas hakkında bilginiz var mı? 2 sunucudan 1 tanesinde 6 adet 3.5 sas yuvası var diğerinde ise 2.5 inch 8 tane sas yuvası var. Hangisini tercih etsem daha mantıklıdır? Konuştuğumda adam ağır işlemler yaparak bir ay deneyebilirsiniz falan dedi, anladığım kadarıyla stress testi falan yap gibilerinden bişey demeye getirdi bunu nasıl yapabilirim? Kısacası siz bunu alacak olsaydınız neler yapardınız test için kısaca bana açıklarsanız sevinirim? Vereceği harddiskler sağlammı bad sector var mı yok mu bunlara hep bakmak gerekiyo sanırım ama nasıl test edebilirim bilmiyorum. Hardware diagnosticte hdd yapılarınıda kontrol ediyor mu? komple bir checkup mı yapıyor yani diagnostic? biraz uzattım ama bütçem kısıtlı o yüzden gidip son paramı bozuk bir sunucuya vermek istemiyorum. yardımlarınız içinde teşekkürler

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/05/2014 14:00
Omer Ucler
(@OmerUcler)
Üye

Bilgilendirme için Teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/08/2014 01:13
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol