Bildirimler
Hepsini Temizle

Yurtdışından Laptop Alımı  

volkan çalışkan
(@volkancaliskan)
Üye

Arkadaşar yurtdışından laptop alacagım 1000-1500$ arası düşünüyorum. Bu fiyat aralıgında tavsiye edebileceginiz uzun ömürlü bir cihaz düşünüyorum. Oyun pek oynanmayacak daha çok kişisel işler ve Ofis için kullanılacak uzun yıllar kullanılabilecek saglam ve güzel bir cihaz arıyorum tavsiyesi olan varmı? Ayrıca konunun Forumdaki yeri buramı bilemiyorum. Şansımı burdan yana kullandım

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 04/03/2013 15:22
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

[quote user="volkan çalışkan"]Arkadaşar yurtdışından laptop alacagım 1000-1500$ arası düşünüyorum. Bu fiyat aralıgında tavsiye edebileceginiz uzun ömürlü bir cihaz düşünüyorum. Oyun pek oynanmayacak daha çok kişisel işler ve Ofis için kullanılacak uzun yıllar kullanılabilecek saglam ve güzel bir cihaz arıyorum tavsiyesi olan varmı? Ayrıca konunun Forumdaki yeri buramı bilemiyorum. Şansımı burdan yana kullandım[/quote]

Neden yurtdışından almak istiyorsunuz? Alacağınız notebook da klavye Türkçe olmayacak, adapter ü uymayacak, Türkiye de garanti sorunu olabilir. Aynı özelliklerde notebook ları Türkiye de de alabiliyorsunuz ve garanti problemi yaşamıyorsunuz? Notebook ve diğer elektronik cihazlarda uzun yıllar kullanmak artık hayal gibi birşey, garantileri  bitince her ne hikmetse bir şekilde mutlaka bozuluyorlar.  

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/03/2013 15:40
volkan çalışkan
(@volkancaliskan)
Üye

Sebep şu alacak olan kişi fiyatların buraya oranla baya uygun oldgunu söylüyor. Ayrıca Asus marka bir cihaz düşünüyordum Uluslararası garantileri varmı onuda bilmiyorum gerçi firmaya sormayı denedim ama cev veren yok ordada. Cihazı kendime almadıgımdan tuzum kuru klavye uygun bulurlarsa alırlar bulmazlarsa kendileri bilir tabi. Ama söylediginiz iyi oldu bende aynı şekilde uyarırım kendilerini ama işte şu cihaz uygun olur demem lazım

Asus N56VZ-S4283H Intel Core i7 3630QM 2.4GHz 16GB 1TB 15.6 Bu Cihaz nasıl ayrıca

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 04/03/2013 16:21
Deniz ÇINAR
(@DenizCINAR)
Üye

Benim anlamadığım konu şu Türkiye'de aslında her zaman daha ucuza alıyorsunuz bu tarz şeyleri. Yazdığınız ürün 1300$ en bilindik sitede daha ucuza da bulabilirsiniz. Ayrıca böyle bir cihazın içine hala 5400rpm lik disk takıyorlar aklım almıyor. Alacaksanız içine mutlaka SSD takın ki keyfine varabilin. Kablo, klavye konusunda sıkıntı yaşarsınız ben değiştirerek halletmiştim zamanında 100TL veriyosunuz klavyeye, 100 TL ye ucuz alsanız bile aynı fiyata çıkıyor. Bence Türkiye'den alın ve cihaza mutlaka SSD takın. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/03/2013 11:45
volkan çalışkan
(@volkancaliskan)
Üye

Dediginiz uyarıları bende aynen ilettim karar artık alacak olanların. Ssd disklerin çok büyük avantajı oldugu bir gerçek ama şunu merak ettim piyasadaki bazı cihazlar ssd+sata olarak satılıyor bunlarda iki diskmi var ?

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 08/03/2013 18:44
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

Evet 2 disk var. DVD yerine 2.nci sata diski takabiliyorsun.

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/03/2013 19:44
Paylaş: