Bildirimler
Hepsini Temizle

Boş DVD  

RSS
Samil Altundal
(@SamilAltundal)
Üye

Merhaba

Toplu DVD alıyoruz, 1000 Adet DVD 1000 Adet Zarf, ödeme peşin olacaktır.

DVD lere Backuplar yazıldığı için Çin vs. marka maalesef kabul edilmeyecektir.

Teşekkürler.

Alıntı
Gönderildi : 03/09/2010 20:23
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

MErhaba piramit bilgisayardan alaiblirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/09/2010 20:24
Samil Altundal
(@SamilAltundal)
Üye

Hemen soruyorum hocam.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/09/2010 20:32
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

Princo yada Diamond kalitesi düşük gelmezse bana ulaş seni kuzenimle görüştüreyim. 50 adet DVD 12,50 TL gibi bir fiyat vardı. Zarf ta ise 100 tanesi 2 TL gibi bir fiyat.

Ya da istediğin markayı söylersen temin etme yoluna da gidilebilir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/09/2010 16:58
Samil Altundal
(@SamilAltundal)
Üye

Erdem merhaba

Bilmiyorum ki beni yarı yolda bırakmasın philips samsung sanırım lg de var, onlardan almak istiyorum, 3-5 kuruş pahalı olsun ama sorun çıkarmasın, her sene backup lar geri çekilip tek tek bakılıyor eğer orada bir sorun çıkarsa kötü bir duruma düşebilirim.

Senin kuzen 0 3 markadan teklif gönderebilirse ondan alalım yabancıya gitmesin 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/09/2010 22:48
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

Arşivcilik gibi bir ek hobim olmasından ötürü sana bazı açıklamalar yapmak isterim.

Bir DVD'nin uzun ömürlü olması çok farklı etmenlere bağlıdır. Güneş ışığı, toz, Zarf kullanımı, DVD medya seçimi, yazım hızı, DVD RW'nin fiziksel ve yazılımsal (firmware) durumu vb...

Benim yapmış olduğum testlerde 4-5 sene önce yazdığım DVD'lerin IOMEGA ve Verbatim olanları hala kopyalanabiliyor. DMS'ler çakmış durumda. Princo test eder sana durumu söylerim. Ama Türkiye şartlarında alınabilecek en iyi marka bence Verbatim AZO + medya olanlardır. Tabi Verbatim'lerinde çakması muhtemeldir nedeni ise yukarıda yazdığım maddelerdir. Ayrıca Verbatim heryerden alınmaz. Çünkü taklidi çoktur. Bazen dıştan anlayamayabiliyorsunuz. O zaman da tecrübeli kişiler fabrika kodundan anlar. MCC - CMC gibi bir sürü üretici kodu vardır.

Herkes zarfın güvenilir olduğunu düşünür. Eğer ki bu medyanın zarfın içine koyulup ne zaman çıkarılacağı unutulacaksa evet. Ama yok siz bunu zırt pırt çıkartacaksanız poşet en sağlıklısıdır. Çünkü kağıt gibi sert olmayıp DVD'nin yazılabilir kısmını çizmesi zordur. Ama zarf daha net çizikler oluşturur.

DVD'nin arşiv olarak saklanabilmesi için yüksek hızlı yazımlardan kaçılması zorunludur. Zorunludur diyorum rica etmiyorum. 😉 4X ideal'dir. Hızın artması DVD'nin ömrünü azaltacaktır. 4X yazılmış bir DVD ile 8X yazılmış bir DVD arasında 8X yazılan DVD'nin bozulması daha yakındır.

Sana benim kuzenin numarasını özel mesaj olarak vereceğim. Sen özel olarak görüş. Ben aradan çıkarım. Numarayı benden aldığını söylersin. O da sana bulabileceği markaları söyler. Tanıdıktan ziyade Çilingiroğlu Elektronik faktörü diyorum sana. Adapazarında kaldın bilirsin. Her zaman ucuzdur. Saygılar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/09/2010 23:14
Samil Altundal
(@SamilAltundal)
Üye

Erdem slm

fiyat teklifini mail adresime iletirse yönetime bildireceğim

samil.altundal@sekerleasing.com.tr

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/09/2010 00:05
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

[quote user="Samil Altundal"]

Erdem slm

fiyat teklifini mail adresime iletirse yönetime bildireceğim

samil.altundal@sekerleasing.com.tr

[/quote]

Şamil hangi ürüne fiyat istiyorsun?

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/09/2010 04:30
Samil Altundal
(@SamilAltundal)
Üye

>philips samsung sanırım lg de var

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/09/2010 04:47
Samil Altundal
(@SamilAltundal)
Üye

Merhaba

Ürün alımı gerçekleşmiştir.

Teşekkürler.

( verbatim tercih edilmiştir )

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/09/2010 15:06
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

MErhaba ,

Hayırlı olsun nerenden aldınız?

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/09/2010 15:33
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

[quote user="Samil Altundal"]

Merhaba

Ürün alımı gerçekleşmiştir.

Teşekkürler.

( verbatim tercih edilmiştir )

[/quote]

Şamil söylediğim medyayı mı aldın? Ne kadar fiyat verdiler tane fiyatı? Ve kimden aldın ??

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/09/2010 16:54
Samil Altundal
(@SamilAltundal)
Üye

Merhaba

Özel bir anlaşma ile alındı, 1 senelik 1000 civarı kullanılıyor eksik olmuyor fazla oluyor, 5 yıllık bir anlaşma ile aldık yani 5000 civarı DVD yi bir seferde ödeme yaptık, fiyat çok düştü, banka iştiraki olduğumuz için özel bir fiyat ile aldık, fiyatı maalesef açıklayamayacağım, ama Dama Bilgisayardan alındı.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/09/2010 02:40
Paylaş: