Anasayfa » Forum

Windows 7'den bekle...

Windows 7'den beklentileriniz nelerdir?  

RSS
Ugur DASDEMIR
(@ugurdasdemir)
Üye

Vista ve Windows 2008 server  kullanım alanı artım sağlamadan   Windows 7 nin ayak seslerini duyar gibiyim   sizler ne düşünüyorsunuz ?

Engin tecrübeler yorumlarızı merak ediyorum :[co]

Alıntı
Gönderildi : 08/11/2008 22:34
Murat CAN
(@muratcan-2)
Üye Forum Yöneticisi

Microsoft umarım Vista'da yaşattığı hayal kırıklığı Windows 7'de yaşatmaz.  Açıklamalara ve yayınlananlara bakarak şimdiden Windows 7'ın Vista'daki hayal kırıklığını giderecek gibi ama kullanıcıların nasıl karşılayacağını yine çıktıktan sonra anlayabiliriz... 

Bill GATES'in bir açıklaması;

"Windows 7 olarak adlandırdığımız yeni versiyon üzerine çok yoğun çalıştık. Bu yeni sürüm beni de çok heyecanlandırıyor. Daha az güçle, daha az bellek ile daha etkili bir işletim sistemi. Ve cep telefonları ile daha çok uyumlu. Büyük bir oyun platformunu internetsiz şekilde birbirine bağlayabileceksiniz. Bu nedenden dolayı senkronize edilen bilgisayarlar arasında bilgi alıp vermek için uğraşmadan bağlabileceksiniz."

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/11/2008 23:32
 Anonim

Selamlar, 

Güzel olucak güzel..[:)] Çözümpark portalında çok kısa bir süre sonra makalelerini okuyabileceksiniz....[:)]

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/11/2008 14:40
CozumPark
(@cozumpark)
Üye

Windos 7=Vista utimate+ yeni gelişmeler

Bunun nedeniyse apple çıkarmış olduğu tiger işletim sistemi bu sistemdeki doc(icon üzerinden yönetim) ve timemachine(aşırı gelişmiş bir shadowcopy özelliği  devasa özelliklerle birlikte yüklü olarak) özelliğini getirileri ve micsrosftun bende burdayım birseyler yapıyorum die dünyaya lansmanını yaptığı ve sp2 sini yayınladığı bir sistemdir.

Nelere beklenebileceğine ise

1-düzgün bir 64 bit desteğine;ki bunun için artık üretilen yazılımların 64 biti tatmiyle desteklemesi gerekmete

2-4gb ve üzeri ram desteğini düzgünce sağlaması

3-Kernel yapsı geliştirilerek düzgün çalışabilmes için yüksek ram desteğini azalamsının

4-İnsanların Windows xp gibi kolay uyum sağlıyabileceği bir arayüze sahip olması  

5-Wm11 ie8 gibi ürünlerin bu yapıya dahil edilmesi hattt kullanıcılar için office paketinin bile entegre edilip fiyatlanmanın buna göre yapılması

6-Bizim gibi korsanın büyük bir zara verdiği düşünülürse 400$ gibi satış rakalmalrından vazgecip herkesi uygun fiyatlar ile yasal yazılıma yönledirip  pazara payını bütütmesi

7-Vista kullanımını yok etmesi vista sahipleri direk olraka Windows 7 ye geçebilmesi ve vistadan destek çekmesi

8-VE bitmeden birdaha işletim sistem yayımlanmaması [:@]

Bi düşündüm bunlar geldi bakalım artık nası bişiler görücez

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/11/2008 17:29
Ugur DASDEMIR
(@ugurdasdemir)
Üye

Serhat Hocam Erken davrandınız valla helal gerekli grafi çalışmalarında yardımcı olurum

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/11/2008 18:22
ahmetkucuk
(@ahmetkucuk)
Üye

bnm beklentim kesinlikle hız, özellikleri iyi olmayan bi bilgisayardada rahatlıkla calısabilmeli, en azından win server 2008 den daha performanslı olmalı veya onun kadar..

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/11/2008 22:38
caglart
(@caglart)
Üye

Bence oncelikle vistdaki hantalliktan kurtulmali. Vistada gelistirdi guvenlik onlemlerini arttirmali. Xp deki kullanim kolayligini tekrar gozden gecirmeli.

Sadece goruntu olmamali.

Win98 ve Xp yasattigi basariyi yasatmali.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/12/2008 19:19
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Üye

Güvenlik,kolay kullanım,driver sıkıntılarının bir çoğunun ortadan kaldırılması.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/12/2008 02:38
Huseyin Bagdadioglu
(@huseyinbagdadioglu)
Üye

Merhaba Bence Winfs dosya sistemi  Windows 7 ile hayatımızda  bir yer edinecek.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/12/2008 02:53
Mehmet Sait YILMAZ
(@mehmetsaityilmaz)
Üye

Benim beklentim windows 7 den sistem kaynaklarını daha iyi kullanması ve görselliği biraz düşürmesi her yerden çıkan grafik animasyonları vs.. daha sade ve kullanışlı bir arayüz bekliyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/01/2009 03:26
BAHADIR SAVACI
(@BAHADIRSAVACI)
Üye

Merhaba

Bende Mac'cilerin, Linux'cuların dalga geçemediği bir işletim sistemi bekliyorum. [:D]

Şu ana kadar gözlemlediklerimiz bize bu işletim sisteminin Windows 7 olacağını söylüyor.

Bu arada son kullanıcı tarafındaki ön yargıları da gidermesi gerekir diye düşünüyorum.

Son kullanıcılar Vista'da gördükleri manzara karşısında Microsoft'un ürünlerinden şikayetçiler ve Windows 7 'nin de bundan farklı olmayacağı görüşündeler. Bu önyargıları bitirebilecek bir işletim sistemi ile beraber az hata Çok performans bekliyoruz.

Saygılar...

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/01/2009 11:43
 Anonim

Merhaba ;

Bahadır a  katılmakla  beraber Windows un karizmasını  kurtaracak  bır  YEDI beklıyorum .[*-)]

Teşekkürler.

[quote user="BAHADIR SAVACI"]

Merhaba

Bende Mac'cilerin, Linux'cuların dalga geçemediği bir işletim sistemi bekliyorum. [:D]

Şu ana kadar gözlemlediklerimiz bize bu işletim sisteminin Windows 7 olacağını söylüyor.

Bu arada son kullanıcı tarafındaki ön yargıları da gidermesi gerekir diye düşünüyorum.

Son kullanıcılar Vista'da gördükleri manzara karşısında Microsoft'un ürünlerinden şikayetçiler ve Windows 7 'nin de bundan farklı olmayacağı görüşündeler. Bu önyargıları bitirebilecek bir işletim sistemi ile beraber az hata Çok performans bekliyoruz.

Saygılar...

[/quote]

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/01/2009 18:06
Murat CAN
(@muratcan-2)
Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

Beklentileri karşılıyor mu test edelim artık [:)]

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/01/2009 18:09
Ugur DASDEMIR
(@ugurdasdemir)
Üye

Evet değerli portal sakinleri geçen yıl aktif olarak başlattığımız anketimize devam edelim kullanan arkadaşlardan yorumlarını bekliyoruz ...

Başta  Hakan Hocam asus üzerinde nasıl iş görüyor mu win7 ?????

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/01/2009 20:22
vmcode
(@vmcode)
Üye

Birileri test etsin sorunlarini yazsin bizde release olduğunda deneriz. Artık eskisi gibi betalara saldırmaktan bıktım. tester olmak hoşuma gitmiyor. Stable olmak lazım [:D]

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/01/2009 02:58
korhan köseoğlu
(@korhankoseoglu)
Üye

[quote user="vmcode"]Birileri test etsin sorunlarini yazsin bizde release olduğunda deneriz. Artık eskisi gibi betalara saldırmaktan bıktım. tester olmak hoşuma gitmiyor. Stable olmak lazım [:D]
[/quote]

Kesinlikle size katılıyorum [:D]

Aslında biraz inceleme yaptım, şu anda mevcut Muhasebe biriminde 1 adet Windows 2000 var, ekstra birşey yapılmadığı için yetiyorda artıyor bile. Windows, özellikle Vista dan sonra, daha çok Ev kullanıcılarına hitap etmeye başladı. Çok sayıda akıl alıcı efektler var ve bu çalışma hayatını olumsuz etkiliyor düşüncesindeyim. Yapı olarak, Win SRV 2008 / Vista Buss. yapısına geçen var mıdır ? Merak ediyorum açıkçası...

Her seride söylediğim gibi, daha sorunsuz, daha problemsiz bir Windows 7 bekliyorum...

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/05/2009 14:54
 Anonim

guvenli ve hizli bir windows 7 bekliyorum

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/05/2009 18:43
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol