Acil başlıklı yazı ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Acil başlıklı yazı hakkında  

RSS
Ekrem Tasci
(@EkremTasci)
Üye

Eğer bir kişi gerçek manada içinden çıkılmaz bir sıkıntısı
varsa ve bu sıkıntının konuya vakıf arkadaşlar tarafından en kısa zamanda çözülebilmesi
için acılan konu başlığını acil yardıma ihtiyacım var diye açsa bu durum kişilere
emri vakimi olur?

Bu konuda düşündüklerinizi öğrenmek istiyorum.

Alıntı
Gönderildi : 23/01/2014 03:07
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

Şirketlerde de bunu görüyoruz gelen taleplerin büyük çoğunluğu acil diye gelir fakat aslında öyle değildir. Daha hızlı çözüleceğini düşünerek birçok kişi konuyu acil diye açıyor, posta birkaç dakika sonra cevap veriyorsunuz örneğin sistemiyle ilgili birşey soruyorsunuz ama üye ortada yok, haftalar sonra bile geri dönüş yaptığı oluyor. Demekki acil değil. Acil olduğunda bile belli şartları sağlaması lazım, sistemini ve arızayı tam anlatması lazım. Yaz 3 kelime sonra nokta atışı cevap bekle, bu maalesef bizim sektörde olmuyor çünkü çok fazla değişken var, sorunun cevabı birden fazla olabiliyor. Ayrıca acil yazılan posta kısa sürede cevap yazılmadığında tavır yapan üyelerde var. Ücretli destek bile alsanız bunun bile SLA süreleri var örneğin 4 saat gibi.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/01/2014 10:35
emircan kurtkan
(@emircankurtkan)
Üye

Kaç kişi acil seçeneği varken benim sorumu 3-5 gündede cevaplasanız olur şeklinde bir konu açar 🙂

Forumdaki konuların %90'ı (Acilll !) olur. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/01/2014 11:06
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

:)) Genelde insanlar o ruh hali ile bir an evvel çözüm bulmaya çalışıyor. Bir otobüs düşünün siz hızlıca gidip gideceğiniz yere hemen ulaşmak istersiniz. Bu şöför ne kadar hızlı giderse sizin oraya varış sürenizde buna göre belirlenir. Neticede burada zaten sorulara hızlı yanıt verme konusunda özen var. Her ne kadar sorulara çok kısa sürede yanıt vererek yardımcı olma durumu geçerli olsa bile bazen herkes çalışan insanlar olduğu için iş yoğunluğundan kaynaklanan nedenlerle geç yanıt verebiliyor.

Buradaki yardım gönüllülük esasına dayandığı için acil v.s. gibi başlıklar forum kurallarında yasaklanmış olmasına rağmen ister istemez bir antipatik durum meydana getiriyor 🙂 

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/01/2014 11:55
Uğur BURMA
(@ugurburma)

Burada uzman olan, işini bilen kişiler hangi sorunların acil olup hangilerinin acil olmadığını belirleyebilecek kapasiteye sahiptir. Örneğin bir firma için exchange'in çalışmaması, AD sunucusunun hata vermesi, ERP sisteminin çalışmaması gibi durumlar acildir, tüm firmayı etkiler ve bir an önce çözülmesi gerekir. Ama sorun bir kişiyi etkiliyorsa, çözüm sürecinin uzaması veya çok uzmanlık gerektiren bir konuda sorun çıkması o kadar acil olmaz. Çünkü o uzmanı 7 x 24 burada tutamazsınız. Haliyle de o kişinin zamanının uygun olmasını beklersiniz. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/01/2014 12:50
Ekrem Tasci
(@EkremTasci)
Üye

Arkadaşlar “Acil başlıklı yazı hakkında” açmış olduğum
konuya göstermiş olduğunuz yakın ilgiye canı gönülden teşekkür ederim.

Dediklerinize katılıyorum bir çok kişi sorunun en kısa
sürede çözülmesini arzuluyor. Bunların içlerinde gerçek anlamda zor durumda
kalmış olanlar var fakat  duyarsız kişiler
ihtiyacını belirttikten sonra bir daha yazdığı sorununun peşine düşmüyor. Peki
durumda  zor durumda olanın sucu nedir?
Acil başlık açmak yasak deyip ihtiyaç sahibi olanın önünü kesmek ne kadar
doğrudur?

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/01/2014 15:03
Uğur BURMA
(@ugurburma)

Bunun için acil yazmasına gerek yok, konuyu doğru yere açar, gerekli bilgileri de verirse zaten birçok kişi portalı takip ediyor soruyu da cevaplar. O anda konuyu bilen kimse portal da yoksa acilde yazsa, öldüm bittim de yazsa cevap veren çıkmayacaktır. Sistemleri çok kritik olan, kesintilere dakikalarla bile tahammülü olmayan firmalar zaten bakım anlaşmaları yapıyorlar. Bakım anlaşması yaptınız, binlerce dolar ödüyorsunuz ama onlarda bile en kısa müdahale süresi 4 saattir.  

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/01/2014 17:28
Ekrem Tasci
(@EkremTasci)
Üye

[quote user="Ugur BURMA"]Bunun için acil yazmasına gerek yok, konuyu doğru yere açar, gerekli bilgileri de verirse zaten birçok kişi portalı takip ediyor soruyu da cevaplar. O anda konuyu bilen kimse portal da yoksa acilde yazsa, öldüm bittim de yazsa cevap veren çıkmayacaktır. Sistemleri çok kritik olan, kesintilere dakikalarla bile tahammülü olmayan firmalar zaten bakım anlaşmaları yapıyorlar. Bakım anlaşması yaptınız, binlerce dolar ödüyorsunuz ama onlarda bile en kısa müdahale süresi 4 saattir.  [/quote]

Cevabınızı yerinde buldum. Acil yazılması veya  yazılmaması hiç bir şey ifade etmiyor
dediğiniz gibi konuya vakıf olan kişi veya kişiler  doğru yerde acılan konuya cevap veriyor
dediklerinize katılıyorum.

Benim asıl merak ettiğim acil yazıldığında bu forum
ortamında suç mu teşkil ediyor?

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/01/2014 19:01
Uğur BURMA
(@ugurburma)

Neden özellikle suça takıldığınızı anlamadım. Yaşanan bir takım sıkıntılardan dolayı kural olarak konulmuş, kurallar da herkes için uygulanırsa bir anlamı olur. Sadece gerektiğinde acil yazılsaydı zaten bu kurala ihtiyaç olmazdı. 

Örneğin sigara içmek yasak, çünkü başkalarına zarar verir, uyarı asılır kimse uymaz, son noktada ceza aşamasına gelinir. 

Başka bir örnek: bu postunuz da kurallara aykırı, ayrıca sorduğunuz konuda anket değil çünkü soru / cevap şeklinde değil, şıklar yok, tamamen yoruma dayalı. 

6. Forum içerisinde anket tarzında iletiler atmak yasaktır. Gerekmesi halinde editörler bu konuda bilgilendirilir ve bu sayede Portal'ın ana sayfasında anketler bölümünde yayınlanabilir. 

11. Forum bölümlere ayrıldığı için atacağınız iletinin konusu, Forum'un ilgili kategorisi ile uyuşmalıdır. Bu durumda mesajlarınız ilgili kategorilere taşınacaktır. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/01/2014 19:28
Paylaş: