Anasayfa » Forum

Sizce Hyperv mi Vmw...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sizce Hyperv mi Vmware ESX mi ?

Güney YETKİN
(@GuneyYETKiN)
Üye

Merhabalar;

http://www.cozumpark.com/forums/379856/ShowThread.aspx#379856

Buradaki bir konuya istinaden bir anket yapabilirmiyiz.

Neden hyperv veya vmware. İki ürünün de eksik veya birbirine üstünlük sağlayan taraflarını kendi deneyimlerinizden esinlenerek yazarmısınız?

Teşekkürler.

Saygılar.... 

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 21/04/2013 02:15
ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Tecrübeli Üye

Bu konu forumumuzda birkaç defa tartışıldı aratarak bulabilirsiniz ayrıca bu ürünlere istinaden sorular ile tercih ve üstünlüklere dair birçok kullanıcı deneyimi, paylaşım da mevcut forumda.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/04/2013 06:34
Güney YETKİN
(@GuneyYETKiN)
Üye

Merhaba;

Hepsini okudum. Hyperv3.0 vs esx 5.1 gibi güncel olarak özellikte tecrübelerinizi,artı ve eksi yönlerini öğrenmek istedim.

Hyperv ücretsiz, vmware daha problemsiz, stabil, esnek ve yönetilir fakat ücretli gibi. 

Daha önce bir müşterime 2008r2 hyperv kurdum.Sanal makinalarda ping kayıpları oluyordu. Sunucuların bios ve diğer donanım upgrade lerini yaptım bu problem minimuma düştü. Fakat devam etti.ESX kurdum, problem tamamen ortadan kalktı.Sanal network tarafında hypery ESX e göre çok geride olduğunu düşünüyorum.  

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 21/04/2013 13:19
Güney YETKİN
(@GuneyYETKiN)
Üye

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 21/04/2013 13:20
Melih Engin Eskier
(@MelihEnginEskier)
Üye

Hyper-V failover cluster yapılandırmak VMWare ESXi failover cluster'ı yapılandırmaktan biraz daha karmaşık olduğu için, ikisi arasında bir seçim yapmak gerekiyorsa ESXi derim. Yanlışım varsa düzeltin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/06/2017 16:47
Paylaş: