IE 6 vs. IE 7

Bildirimler
Hepsini Temizle

IE 6 vs. IE 7  

Erkan Korkmaz
(@ErkanKorkmaz)
Üye

Başlıktanda belli olduğu üzere anket bu...

6.0 mı 7.0 ve neden ?

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 05/03/2008 16:57
Yaşar YILMAZER
(@yasaryilmazer)
Üye

Firefox desek 🙂

Bence 6.0 asla 7.0 tercih etmem. Çok yoruyor ve çoğu zaman çakılıp kapatıyor kendini. Tab özelliği faydalı ama dediğim gibi yoruyor. firefox icadı olmasaydı 6.0 

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/03/2008 19:11
baris ugus
(@barisugus)
Üye

[quote user="Yaşar YILMAZER"]

Firefox desek 🙂

Bence 6.0 asla 7.0 tercih etmem. Çok yoruyor ve çoğu zaman çakılıp kapatıyor kendini. Tab özelliği faydalı ama dediğim gibi yoruyor. firefox icadı olmasaydı 6.0 

[/quote]

merhaba;

win 3.1 ile çalışırken win95 çıktığında benimde dediğim şu olmuştu asla win95 geçmem sistemi çok fazla yoruyor, apple benzetmişler  demiştim o alışkanlığım win98 den winxp geçerken bıraktım neden dersen microsoft firması uzun dönemde gelişecek alt yapıyı önceden belirlemesi (tabi  microsoft organizsyonları sadece işletim sisteminden meydana gelmediği için şirketin hareket kabiliyeti diğer firmalara göre çok hızlı olamıyor)

gelelim i.e 7.0 olayına elimizdeki konfigrasyonlardaki pclere göre EVET sistemi yavaşlatmakta ayrıca xp üzerine yüklemek yerine vistaya geçerek gömülü gelmesi bence daha uygun

i.e 6.0 ile arasında sadece görsellik olsun diye seçim yapmıyorum özellikle sistem tarafında av filtrelemesi appletlerin kontrolü, dosya silme özelliklerin kategoriye ayrılması css 2.1 ile uygulamaların görsel desteği bence daha  iyi

eğer konu firefoxda zaten bunlar var diyorsanız ben size netscape in kayboluşunu ve firefox' a devrini  hatırlatmak isterim.

iyi çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/03/2008 19:35
Erkan Korkmaz
(@ErkanKorkmaz)
Üye

Verdiğiniz bilgiler ve yorumlarınız için çok teşekkürler.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 06/03/2008 11:27
Oğuz
(@Oguz)
Üye

[quote user="Yaşar YILMAZER"]

Firefox desek 🙂

[/quote]

Katılıyorum Bende 

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/03/2008 00:53
Serhat AKINCI
(@serhatakinci)
Tecrübeli Üye

Merhaba.

Domain ortamında, yani şirket ağında IE kullanmak akıllıca olur. (policy ile kontrol gerekliliği)

Ancak ev kullanıcıları ve küçük ofisler için FFox tercih edilebilir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/03/2008 01:04
Korhan Köseoğlu
(@korhankoseoglu)
Üye

serhat abi ye katılmakla birlikte şunu da söylüyorum domain de 2003 üzerinden 7 daha etkili gibi ayrıca sekmeli tarama olayı süper.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/03/2008 01:16
foa_61
(@foa_61)
Üye

bencede firefox ama ankete uymak gerekirse IE7 nin sekmeli özelliği yeter bence detaya girersek hepsinde begenilmeyen taraf çıkar ama firefox en iyisi ona yakın olanda IE7

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/03/2008 02:23
Fatih Kandemir
(@FatihKandemir)
Üye

7.0

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/07/2008 17:53
 Anonim

Merhaba,

İ.E 6.0  - İ.E 7.0  ikiside Microsoft orjinalliği olduğundan daha avantajlı görüyorum.Windows tarayıcılarla internette gezinirken trojan,casus yazılım vs.genelde Cookies dosyasına yerleşiyor .Silmek ve temizlemek kolay oluyor .Haliyle casus yazılım programlarına gerek bırakmıyor. (kendim casus yazılım temizleme aracı kullanmıyorum).Ama Firefox,Opera'da durum değişiyor casus yazılım trojan vs. değişik dosyalara yerleştiğinden haliyle casus yazılım programlarına gereksinim artıyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/07/2008 19:31
Ismail ÇELIKBAŞ
(@IsmailCELIKBAS)
Üye

ie 7.0 daha gelişmiş.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/07/2008 15:03
Alper OZDEMIR
(@alperozdemir)
Üye

Tab özelliği yüzünden 7 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/07/2008 21:48
Ali Kemal TÜRKER
(@alikemalturker)
Üye

Firefox, hadi zorda kaldık diyelim ie6.0 belki gelecek yıl 7.0

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/07/2008 02:06
ahmetkucuk
(@ahmetkucuk)
Üye

internette dolanırken bi hata verince, hata mesajını sağ alt köşeye cekerek devam edilebilme özelliği için ie6 diyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/07/2008 10:52
Ertugrul YALCIN
(@ErtugrulYALCIN)
Üye

IE 7.0

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/09/2008 18:30
Paylaş: