En iyi notebook mar...

Bildirimler
Hepsini Temizle

En iyi notebook markası sizce hangisi ?  

Sayfa 2 / 4
  RSS
oktay kumaş
(@oktaykumas)
Üye

Ben Lenovo Thinkpad öneririm gerçekten çok sağlam hız olarak ise ASUS

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/11/2011 14:57
Gökçe KURT
(@GokceKURT)
Üye

Yapısı basit olan notebooklar her zaman daha iyidir.

Bu konuda Lenovo (Thinkpad) >Dell > Asus > Acer sıralamasını takip ederim.

Çünkü özellikle Dell ve Acer'da soğutma bloklarına kolayca erişebilirsiniz.

Yeri geldiğinde sorunsuz şekilde güçlendirilmiş seyahat bataryası takabilirsiniz, ekranın tam açılamaması gibi sorunlar olmaz.

Optik aygıtı (DVDRW)  kullanmıyorsanız, o yuvaya kolayca SATA SSD adaptörü takabilirsiniz.

HP,Sony,Toshiba gibi markalarda bu tip modifikasyonlara kalkışmanız, (modifikasyonu geçtim, içine toz-tiftik dolan soğutucuyu temizlemek istemeniz) bile büyük bir işkence halini alacaktır. Soğutucuya ulaşmak için sökmediğiniz parça kalmayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/11/2011 23:47
Muharrem GÖKTAŞ
(@MuharremGOKTAS)
Üye

DELL  Gözüm kapalı satıyorum ve kullanıyorum. Sattığım cihazlarda çok az sorun çıkıyor çıksa da yerinde parça değişimi 2-3 iş günü içinde kesin çözüm 🙂 

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/11/2011 00:50
Hüseyin Sevin
(@huseyinsevin)
Üye

Araştırma sonuçları (Amerika'da yapılmış geniş kapsamlı bir araştırma sonucu) en dayanıklı ürünün notebook ta Apple ve Asus ürünleri olduğunu belirtiyor. HP ise en sorunlulardan. Bende Asus kullanıyorum ve gayet memnunum. Dell ise Asus'tan sonra yine rahatlıkla kullanabileceğim ürünlerden. Gerçi birazda şans işi bu iş.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/11/2011 02:15
SerkanTaş
(@serkantas)
Üye

Dell olsun bizim olsun tek geçerim neredeyse 10 senedir kullanıyorum..

Aynen Katılıyorum Dell Alacaksın Mercedes Gibi Uzun Yıllar Kullanacaksın Bende Bir Serisi Var Amerikadan Geldi

Dell Adamo 13 Diye Bir Notebook 256 gb ssd Disk var 2 Gb Ram u9300 Cpu Makine Uçuyor Desem Az Olur Fazlasını Yapıyor Çokta Dayanıklı Malzeme Kullanıyor Makinelerinde  :)))) 

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/11/2011 15:26
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

[quote user="Muharrem GÖKTAŞ"]DELL  Gözüm kapalı satıyorum ve kullanıyorum. Sattığım cihazlarda çok az sorun çıkıyor çıksa da yerinde parça değişimi 2-3 iş günü içinde kesin çözüm 🙂 [/quote]

Dell in servisi 5 para etmez. Anakartı arızalı notebook a 5 sefer windows kurdurttular. Yok önce şunu yükle, olmadı driver ı ters çevir yükle o da olmadı amuda kaldır notebook u öyle yükle. 15 günün sonunda başka yükleme şekli kalmadı sanırım anakart yolladılar ve değiştirdiler notebook düzeldi. Şu anda en iyi servis HP nin pro ve elite serisine verdiği hizmet. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/11/2011 16:49
Onur Serhat Uygur
(@onurserhatuygur)
Üye

Lenovo ve Apple bu 2 markanın ürünleri performans açısından beni tatmin eden ürünlerden.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/11/2011 14:58
hatice yagmur
(@haticeyagmur)
Üye

lenovo

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/01/2012 19:47
tarcanmetinoglu
(@tarcanmetinoglu)
Üye

İlk tercihim asus olur, sonra hp.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/07/2012 21:31
Serkan Konak
(@serkankonak)
Üye

İlk tercihim asus.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/07/2012 02:29
Mehmet YAYLA
(@mehmetyayla)
Üye

Samsung'un neyini gördünüz de beğenmediniz a uzmanlar? :))
Asus kapak menteşeleri 1 sene içinde kırılır. Lenovo ekran arızası sık yaşanır. dell özellikle vostro serisinin içini açtığında o kadar kalitesiz parça kullanılmıştır ki bir çok parça elinde kalır ( kırılır) . Ayrıca Asus'tan teknik servis almak deveye hendek atlatmak gibidir. Orjinal kutusunda servise kargolarsınız ve size geri dönülene kadar haber alamazsınız.

Benim tercihlerimde bu bağlamda; Samsung, lenovo ve toshiba'dır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/07/2012 03:58
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Lenovo thinkpad kullanıyorum bende. Öneririm.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/07/2012 18:07
FATİH YEGİN
(@fatihyegin)
Üye

Lenovo Y530 gayet memnunum...

Pc olarak Hp olmasında ne olursa olsun diyenlerdenim 🙂 

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/07/2012 19:50
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

Asus kullanıcısıyım. Çok memnunum.

Aldığım modelde ufak bir dışa toprak kaçırma sorunu var ama olsun.

Bir de SSD disk montajı ve RAM ilavesi yaptıktan sonra daha bi sever oldum keratayı =))

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/07/2012 19:43
 Anonim

hp business serisi makinalardan alacaksınız. her yerdeki servise teslim edecek ve 1 haftada servisten çıkma garantisi ile rahat edeceksiniz.

Dell için ertesi gün servisinden 1 defa faydalanmak zorunda kaldık.

anakart 45 gün sonra geldi yurtdışından

ayrıca batarya şarj kısmı arızalıydı 3 günde de o değişti. vs.vs. lisanslı aldığımızda yazılımd asorun çıktı 2-3 aydır anakart değişen makinada kullanamıyoruz. formatlandığı halde (saçma ama yazılımcınında kusuru olsa bile sorunun kaynağı dell.)

acer tam bir üçkağıtçı ellerine geçen makinaya sıvı dökülmüş diyiip garanti dışına atıyorlar. bununla ilgili iş mahkemeye kalıyor. 2 ayda bir mahkeme günü. vs. bıkıyorsunuz zahmetinden. birde bilirkişi ücreti vs. çıkıyo.

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/08/2012 19:31
Sedat TURAN
(@SedatTURAN)
Üye

birçok notebook kullandım HP mi aman uzak dursun derim 🙂 çok ısınıyor kısın ayağının altına al ısın , ayrıca sevmediğin birisi varsa hp yi ona ver kafa beyin koymaz.

tek kelime ile Lenovo thinkpad derim.

iyi çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/08/2012 04:52
Oner Sezgin
(@onersezgin)
Üye

Bende asus tan yanayım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/08/2012 05:02
Yavuz TAŞÇI
(@yavuztasci)
Üye

Asus ve Toshiba Her zaman Tercihim Olmuştur..

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/08/2012 06:22
isa dost
(@isadost)
Üye

lenovo, dell 

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/08/2012 20:28
Sayfa 2 / 4
Paylaş: