Hangisi Tercihiniz ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hangisi Tercihiniz iNTEL AMD  

Sayfa 1 / 2
  RSS
 Anonim

BENİM TABİKİ İNTEL

Alıntı
Gönderildi : 02/07/2011 21:16
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

intel ...

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/07/2011 23:33
Fatih_Komitgan
(@Fatih_Komitgan)
Üye

İntel...

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/07/2011 03:54
Huseyin KARTAL
(@huseyinkartal)
Üye

Notebook'da  INTEL , Destkop'da AMD.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/07/2011 11:56
Tayfun DEĞER
(@tayfundeger)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Bu tarz anketlerde, kim neden o işlemciyi tercih ediyor onuda belirtirseniz daha iyi olur..Sadece intel veya amd diye belirtip bırakmak çok mantıksız geliyor.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: tayfundeger@gmail.com

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/07/2011 13:03
Hasan Danış
(@HasanDanis)
Üye

[quote user="Huseyin KARTAL"]

Notebook'da  INTEL , Destkop'da AMD.

[/quote]

[Y] Kesinlikle katılıyorum çünkü;notebook da i3,i5,i7 serisi çok iyi performans verıyor.Destkop da phenom ||  serisi  çok guzel performans veriyor..(özellikle oyunlar için)

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/07/2011 13:30
Fatih ERDEM
(@FatihERDEM)
Üye

"intel" diyenler......... çok yazık.... TÜM avrupa AMD kullanıyor... ama bizimkiler intelci 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/07/2011 00:42
Tan Bora
(@TanBora)
Üye

Bütün avrupa biraz fazla iddialı bir cümle olmuş. Intelin fiyatının yüksek olması amd'nin ucuz olması bir ölçek değil. Önemli olan daha az sorun ve daha yüksek performans bu da intel'de mevcut. İlk olmanın avantajı ile fiyatlarını düşürmemesi de gayet normal. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/07/2011 01:18
Rahmi DILLI
(@rahmidilli)
Tecrübeli Üye

AMD işlemcisi performanslı fakat intel'e yaptıkları gibi güzel anakart yapmıyorlar. Fanları vs. eskiden daha kalitesiz olurdu.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/07/2011 03:07
Fatih DEMIREL
(@FatihDEMIREL)
Üye

Iki firmada zaman zaman birbirlerinden daha performanslı işlemciler piyasaya çıkarıyorlar İntel'in ilk olması ve biraz daha problemsiz ve uyumlu olması güvenilirliğini ve popularitesini arttırıyor. Fakat Amd'de çok performanslı işlemcileri İntelden daha ucuza piyasaya sunarak kullanıcıların ilgisini çekiyor. Avrupa'nın AMD yi tercih ettiğini söylemişsiniz fakat 2010 intelin pazar payı  %81 idi ve şuan %82 lerde . Benim tercihim İntel.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/07/2011 03:57
 Anonim

intel dememizdeki amaç elbette tecrübelerimize dayanıyor. Nerede kurumsal bir iş yaptıysam intel kullandım. Hiç bir zaman büyük sıkıntılar yaşamadım. Bir defa amd kullandım onunda bana büyük referans kayıbı oldu. Bu şekilde kısaca anlatabildiysem ne mutlu bana. Bu yüzdende intel...intel...intel...

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/07/2011 01:39
 Anonim

[quote user="Mehmet Fatih ERDEM"]"intel" diyenler......... çok yazık.... TÜM avrupa AMD kullanıyor... ama bizimkiler intelci 🙂
[/quote]

işte biraz önce başka bir konuda da yazdım. herkes neden işine göre cihaz tercih etmiyor? 

bir marka takıntısı ?illa AMD  neden ? 

adam sadece ofis işli yapacaksa bu AMD olsa ne olur intel olsa ne olur? burada vereceği paraya bakar iş.

AMDciler notebookta AMD seçemiyorlar? neden AMD bu konuda oldukça geride.

intel her zaman önde ama yerine göre AMD F/P açsından avantajlı olabiliyor.

ayrıca birde şirkette 33 tane intel sistem varken gidip AMD almak hiç mantıklı değil. Acil bir durumda hemen diğer bir makineyi yedek parça olarak kullanbilirsin çünkü. (sistemin homojen olduğunu varsayarak)

Son kullanıcı açısından bunlar çok fark etmez. işini görsün yeterlidir.

Ama intel doğal olarak piyasaya hakim. nede olsa X86 patenti adamların elinde.

burada intelci olduğum havası çıkabilir.

Genel kullanımım intel ama şartlanmış değilim.

Ama AMD den umutluyum. özellikle düşük güçle yksek iş yapma kapasitesi ile notebooklarda kendini geliştirse ?

şu anda çıktı çıkacak olan yeni GPU ve CPU birleşimi işinde bakalım neler olacak.

Takım tutar gibi marka tutmayın. Menfaatiniz nerede ise onu alın.

Fanatizm zaten bu memleketin TEK sorunu.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/07/2011 22:19
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Kullanacağınız programlar ve işe bağlı olarak değişir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/07/2011 01:24
Mustafa KILIC
(@MustafaKILIC)
Üye

AMD 'nin yeni ürünlerini görmeden konuşmak erken olabilir ama şu an INTEL

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/07/2011 03:05
ibrahim yaman
(@ibrahimyaman)
Üye

Benim tercihim herzaman intel yönünde olur...

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/08/2011 17:46
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Tecrübeli Üye

Şahsım adına AMD daha iyi birtercih özellikle multimedya performansı intel işlemcilere göre oldukça yüksek. Gelin görünki piyasada bulunan herhangi bir intel işlemci ile aynı hızda bir amd aldığınızda amd nin fiyatı düşük olmasına karşın çok ağır işlerde gerekli elektirik yükü için güçlü bir PSU ünitesi edinmeniz gerekiyor aksi taktirde reset atma sorunları ile oldukça uğraşırsınız.

Özellikle amperaj değerleri söylediği değerlerde olmayan PSU larda bu çok raslatnana bir durum, bu kaliteli PSU ihtiyacı doğrultusunda fiyat intel ile aynı seviyeye geliyor.

Her nekadar AMD çok performanslı bir işlemci olsada ve ısı nedenli yanma sorunlar çok gerilerde kalsa da hala çok nazik bir işlemci. Bir intel işlemciyi bir saat boyunca 100 derece ( Isı eşik değerlerinin 120 derece olduğunu farz ediyorum ) civarında çalıştırın sonra işlemi durdurun işlemci normal çalışmaya devam ediyor fakat AMD bu şekilde değil uzun vade sürekli yoğun iş yükünde sorun çıkartıyor. Bu da ek soğutma gerektiriyor ve maliyet demek.

AMD yi yan maliyetleri fazla olduğu için kullanmıyorum, leptopu AMD alacaktım ama altına fanlı ek soğutucu gerekecekti bu nedenle vaz geçtim intel cori5 aldım bu yazıyı yazarken 42 dakikalı bir video dosyası arkada hem codec değiştirilerek hem de çözünürlük değiştirilerek render ediliyor işlemci 97 derecede ve yarım saate yakındır bu değerde. Multi taskin işlemlerinde sorun yok arkada çalışan IE ve Outlook hala tıkır tıkır çalışıyor windows medya playerde MP3 çalıyor. Intelin iş hat sistemi kesinlikle AMD nin yapısından daha iyi şu AMD kullanıyor olsam kesinlikle MP3 dinlerken seste kesintiler olurdu, hızlı render edeceği konusunda hiç şüphe yok ama sırf bu iş için harcıyacak paramda o sistemi koyacak yerimde yok :).

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/08/2011 01:49
Korhan Köseoğlu
(@korhankoseoglu)
Üye

Bu konuda kesinlikle AMD. Düşük maliyetli işlemcileri işin en güzel kısmı. Sempron 140'ı bile bana mısın demiyor. Canavar gibi çalışıyor. Şanslı iseniz, o 140, Core Unlocker ile Phenom 2 255 olabilir 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/10/2011 13:56
SerkanTaş
(@serkantas)
Üye

Amd Ve İntel İkisinide Kullanıyorum Belki Yardımım Dokunur.

Eğer Notebook Alacaksan Fatih Hocamında Dediği Gibi Kesinlikle İntel Almanı Tavsiye Ederim Ama Masaüstü Olacaksa Sana Benim Sistemi Tavsiye Ederim ;

Amd Phenom X6 1100T Cpu 6 Core Bir İşlemci Bu

16 Gb DDR-3 1600Mhz Kingston Hyper-X Ram

4 Tane Sata3 1 Tb 6G 7200Rpm  Harddisk Bunları Raid 1+0 Olarak Yapılandırmanıda Ayrıca Tavsiye Ederim

Gigabyte GA-970UD3 Anakart 2011 Yılı Amd En Performanslı Anakart Olarak Seçildi.

Bunları Besleyebilmen İçin Reel(gerçek) 400W Power Öneririm 12 Tane Sanal Makine İle Lab Ortamı Olarak Kullanıyorum Bunun Yanı Sıra serkantas.com Mailleri İçin Bu Sunucu Exchange Tabanında Hizmet Veriyor Exchange'de Dag Kurulu İşlemci Tüm Makineler Çalışırken Max. %40 Olarak Çalışıyor Isı Olarak İse En Fazla 63 Derece Gördüm Isı İçin Gigabyte'ın Programları Var Ve Bunlar Log Tutuyor Bende Burdan Sürekli Log'ları Kontrol Ettim En Fazla 63 Dereceye Çıkmış.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/11/2011 11:35
IBRAHIM BAYRAKTAR
(@IBRAHIMBAYRAKTAR)
Üye

Ertan Bey'in yorumu herşeyi özetler nitelikte olmuş yıllarca AMD kullanmış bir kullanıcı olarak çok teknik detaylardan ziyade bir dönemin efsanesi olan ABIT marka anakartlar ile AMD yolculuğuma başlamıştım. ABIT'ın kapanması ve kullanıcıların yüksek stabilite sahibi öylesi anakartla ulaşım maliyetininde yükselmesi AMD'den INTEL CPU'lara geçişimi sağlamıştı. Ne varki AMD kullandığım dönemlerde dahi Notebook platformundan her zaman tercihim INTEL den yana olmuştur. Hali hazırda bir I5 kullanıcısıyım stabilite, hız ve güç tüketimi olarak tatminkar olduğunu düşünüyorum. Yanlış bilmiyorsamki AMD artık CPU platformundan daha çok GPU noktasında gelişimini ön planda tutuyor diye düşünüyorum. Soğutma konusunda ve uzun süreli iş yükü konusunda ise INTEL her daim bir adım öndeydi. Ama şuda bir gerçektirki P4 lerin yeni yeni ortaya çıktığı dönemlerde yaşanan stabilite yüksek ısı ve verimlilik sorunlarının aksine bir dönem AMD Athlon lar Opteronlar tadından yenmez işlemcilerdi. Aynen PII lerin 512k cache li serilerinin kendi dönemlerinde ve fiyat performans kulvarında Celeron 300A gibi güzellikleride unutmamak gerek 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/12/2013 00:15
Sayfa 1 / 2
Paylaş: