Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Amazon mu Azure mu?

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,992 Görüntüleme
(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Forumlarda Azure ve amazon karşılaştırmalarında Amazunun bu işi daha yaptığı yazıyor .

Kullananlar varsa en iyi bilgileri onlardan almak daha iyi oluyor:)

Birçok kullanıcı azure arayüzünün amazona nazaran daha karışık olduğunu söylüyor. Hız olarak amozon daha daha iyi diyorlar. 

Amazon docker teknolojini kullanıyor ki sanırım azure da yeni geçti ki red hat ile kuruluma izin vermiş. 

Sizin fikirleriniz bu konuda nedir? Artısı eksisi nedir ? 

Gönderildi : 12/02/2016 14:20
(@fatihozyalcin)
Gönderiler: 167
Estimable Member

Merhaba,

Aşağıdaki linkte AWS, Google Cloud, Azure ve IBM Softlayer platformlarını tüm özellikleri ile karşılaştırma yapacağınız kullanışlı bir site var. İşinize yarayacaktır 🙂

http://cloudcomparison.rightscale.com/

Gönderildi : 13/02/2016 02:11
(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

MS sonradan gelir gaza basar ve geçer. Karşılaştırma tabloları v.s. gibi durumlardan sonra bence baz alınması gereken nokta maliyet. Burası karar vermede en önemli nokta.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/02/2016 23:59
(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member
Konu başlatıcı

Yurtdışı sitelerinde okuduğum bazı bilgileri paylaşayım. 

Amazon 2006 yılından beri bulut sistemi sunmaktadır.

Azure ise 2010 yılında bulut hizmetine geçmiştir.

Amazon 5 grupta 23 model müşterilerine sunarken Azure’da bu sistem 2 grup halinde 13 model olarak yapılmıştır.

Amazon 23 modelin içerisinde oto ölçekleme, otomasyon araçları, kapsamlı bir yönetim paketi ve güvenlik araçları, mobil hizmetler, analitik, ağ, veri tabanları ve uygulama hizmetleri sunmaktadır

Amazon  Bölge ve Kullanılabilirlik Bölge mimarisi ile yüksek kullanılabilirlik, buluta doğrudan bağlantı sağlamak için birçok üçüncü taraf ağ satıcıları ile entegre, güçlü bir şifreleme platformu ve veritabanı rekabetçi teklifleri vardır . Azure ise Sql İşletim sistemlerini desteklemektedir. Microsoft’un daha önceden yapmış olduğu kurumsal anlaşmalar ve kurumsal müşteriler için uzun vadeli bir çok indirim çeşitleri yapmaktadır. Gartner tarafından  yapılan son ankette Azure kullanıcılarının % 64’ü bu nedenle Azure kullanmaktadır

Gönderildi : 14/02/2016 16:09
Paylaş: