Forum

Bilinmeyen Dosya Uz...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bilinmeyen Dosya Uzantısı | *.dosya Uzantılı Dosyayı Açma

8 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
14.8 K Görüntüleme
(@MertSert)
Gönderiler: 474
Prominent Member
Konu başlatıcı

Dosyanın uzantısı *.dosya  Hangi program ile açabilirim...

Click'liyorsunuz Birlikte Aç geliyor karşınıza. Bir türlü bulamıyorum. uzantı *.dosya... Ne ile açacağım ben bu dosyayı.

Saygılarımla...

Gönderildi : 17/02/2009 23:14

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

o yeniden adlandırılmış bir uygulama olmasın... bazen güvenlik sebebiyle farklı uzantılar verilebiliyor...

.dos uzantılı dosyalar gördüm ancak .dosya uzantılı görmedim duymadım...

kolay gelsin

Gönderildi : 17/02/2009 23:49

(@MertSert)
Gönderiler: 474
Prominent Member
Konu başlatıcı

merhabalar

o yeniden adlandırılmış bir uygulama olmasın... bazen güvenlik sebebiyle farklı uzantılar verilebiliyor...

.dos uzantılı dosyalar gördüm ancak .dosya uzantılı görmedim duymadım...

kolay gelsin

Ben bir çok kez gördüm ve çöpe attım açamadığım için, belki sizler biliyorsunuzdur... Resim aşağıda...

Sagyılarımla...

????

Gönderildi : 18/02/2009 02:23

(@ahmetaltuntas)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Merhaba

bu dosyanın devamı yokmuu dıger part'ları fln genelde bu tur dosyalar ınternetten ındırılen oyun partlarında goruluyor.

Kolay Gelsın.

Gönderildi : 18/02/2009 03:18

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Öncelikle şunu bilmenizi isterim : Herhangi bir dosyanın uzantısını değiştirsenizde onu oluşturmak için kullanılan programın atadığı imza (signature) dosyaya yazılır ve bu şekilde o dosyanın ne olduğu anlaşılır. Hex editor ile dosyanın ne olduğunu anlayabiliriz.

Bu dosyayı çözebilmek için size aşağıdaki yolu takip etmenizi önereceğim.

1 - Buradan kullanacağımız programı indirelim.

2 - Buradan imza dosyalarını indirelim.

3 - Programın çalışabilmesi için sisteminizde .Net Framework olması gerekmektedir yoksa Microsoftdan indirip kurunuz.

Programın işleyici :

2. Adımda indirdiğiniz sıkıştırılmış dosyayı dışarı çıkarın. 

1. Adımda indirdiğiniz zipli dosya içerisindeki TrIDNET.exe  çalıştırın açılan arayüzde "Select a file to analyze" bölümüne uzantısını bilmediğiniz dosyayı Browse butonuna basarak seçiniz.

Daha sonra Definitions Path bölümünde yer alan browse butonuna tıklayın ve dışa çıkardığınız klasördeki dosyalardan birine tıklayın. Analiz işleminden sonra bu dosyanın en yakın uzantısını analiz sonucu görebileceksiniz.

Ben test işlemini bir jpg dosyasının uzantısını silerek yaptım. Aşağıdaki resimde yüzdelik oranlarda uzantısını değiştirdiğim jpg dosyasını % 12.5 oranında sapma ile tespit etmiştir.

Gönderildi : 18/02/2009 04:08

(@igleoo)
Gönderiler: 1
New Member

teşekkürler işe yarar güzel bir pro lakin bendeki dosyaları hala açamıyorum ne olduğu belli değil nasıl açacağımıda bilemiyorum bir jar dosyası içinde resimleri almak istiyorum açamıyorum resim aşağıdaAcmadi

Gönderildi : 05/04/2010 16:48

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba dosyayı notepad üzerinden açmayı deneyebilirmisiniz.Uzantısını öğrenem durumunuz olabilir.Bir çok dosyada bu yapılabiliyor umarım sizin dosyanızda işe yarar.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/04/2010 19:08

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhaba, "UltraEdit" text editör ile de deneyebilirsiniz

Gönderildi : 05/04/2010 19:33

Paylaş: