Forum

FortiGate 60D 6.0.3

Bildirimler
Hepsini Temizle

FortiGate 60D 6.0.3

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
626 Görüntüleme
(@LeventGuncan)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

Fortigate 60D cihazımı 5.6.8 versiyonundan 6.0.3 versiyonuna çıkardığımda herhangi bir problem ile karşılaşır mıyım?

Gönderildi : 15/02/2019 02:37

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

üretici 60d tarafında mevcut versiyondan yükseltme için 6.0.4 öneriyor, referans adresi kendinize göre listeyerek inceleyebilirsiniz.

versiyon notlarınıda kontrol edip, işleme başlamadan önce backup almanızı öneririm.

https://docs2.fortinet.com/upgrade-tool

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/02/2019 04:49

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

Merhaba 

Fortigate 60D cihazımı 5.6.8 versiyonundan 6.0.3 versiyonuna çıkardığımda herhangi bir problem ile karşılaşır mıyım?

siz yine de her ihtimale karşı konfigurasyon yedeğini alarak upgrade işlemini gerçekleştirin derim (olmaz ya hani ) olası bir problemde vb geri dönmek kolaylaşır

Gönderildi : 15/02/2019 12:38

(@LeventGuncan)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

6.0.4'e kadar çıktığını biliyorum evet ama bana arkadaşlar yükseltme ağır gelir 60D'ye dedikleri için yüklemedim. Ama 6.0'ın özellikleri kullanmakta istiyorum. Kararsız kaldım o yüzden yüklemedim. Ama bu gece yükleyeceğim sonucu paylaşırım.  

Gönderildi : 15/02/2019 17:47

(@bugraparlayan)
Gönderiler: 324
Üye

Selamlar,

Herangi bir problem yaşamazsınız. 6.0.3 ve 6.0.4 stabil sürümlerdir, 6.0.1 ve 6.0.2 de WAD servisi problemi mevcut. 

Kolay gelsin.

Oracle ACE Associate - Türkiye Hayat & Emeklilik

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/02/2019 20:57

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

6.0.4'e kadar çıktığını biliyorum evet ama bana arkadaşlar yükseltme ağır gelir 60D'ye dedikleri için yüklemedim. Ama 6.0'ın özellikleri kullanmakta istiyorum. Kararsız kaldım o yüzden yüklemedim. Ama bu gece yükleyeceğim sonucu paylaşırım.  

üstte paylaştığım link içeriğinde üretici, modelleri için en doğru geçiş versiyonlarını yayınlıyor.

geçiş sonrası performans vb. herhangi bir sorun yaşarsanız, firmware downgrade uygulamanız yeterli olacaktır.

Gönderildi : 16/02/2019 18:14

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Hocam bende de 3 tane 60d cihaz var, 6.0 serisinde yavaşlık duydum sebebide cpu ve rami yüksek kullanmasıymış.Sektörde ki arkadaşlarımız söylediğinden beri 6.0 a yükseltmedim.Zaten Sdwan özelliğini kullanmıyorum da, biraz daha bekliyorum

Gönderildi : 18/02/2019 12:55

(@bugraparlayan)
Gönderiler: 324
Üye

Selamlar,

Muhtemelen 6.0.2 den dolayı problem yaşadılar. Mart ayında 6.2 sürümü gelecek. Bence direk ona güncelleyin : )

Oracle ACE Associate - Türkiye Hayat & Emeklilik

Gönderildi : 19/02/2019 02:44

Paylaş: