Forum

Qnap 1263urp Ftp so...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Qnap 1263urp Ftp sorunu

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
996 Görüntüleme
(@efemurat)
Gönderiler: 53
Trusted Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar öncelikle hepinize kolay gelsin . Qnap ts-1263-urp bir cihazım var bu cihazda 6x6 tb hdd var merkezi bir konumda kurulu bu cihaz . benim sorunum netbac replicator ile belirlediğim saatlerde yedek aldırıyorum ama yedekler çok büyük olduğu için ( 50 gb ve daha fazlazı ) bazen sorun çıkıyor yedekler tam gelmiyor yada çok uzun sürüyor. sqlbackupandftp yazılımı mesela sıkıştırıyor şifreliyor  ve bu sebeble daha hızlı gidiyor . böyel bir program bilen kullanan yada duyan varsa yardımcı olursanız sevinirim .  

Gönderildi : 22/01/2019 21:04

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Qnap tarafında nic teaming yapısı mevcutmudur? network altyapı olarak hızınız nedir? direk sql üzerinden bakcup alabilirsiniz 3.party program kullanmak yerine.

http://www.cozumpark.com/blogs/sql/archive/2017/02/12/sql-server-2016-network-uzerinden-yedek-almak.aspx

Gönderildi : 23/01/2019 12:41

(@efemurat)
Trusted Member
Konu başlatıcı

nic teaming mevcut değil ama tesana kurdurabilirim ,superonline  36 Mbpsfiber alt yapı var , dosyalarım excell word ve jpeg resim maalsef 🙁  

Gönderildi : 23/01/2019 13:29

(@erdemyaglikara)
Noble Member

Efe Merhaba,

Sorunu tam anlamak adına tam olarak neyin yedeğini alıyorsun ? Sql backup yazmışsın ancak excel,word,jpeg olarak belirtmişsin yedekleri local networke mi? alıyorsun yoksa internet üzerinden mi? gönderiyorsun.

Gönderildi : 23/01/2019 16:54

(@efemurat)
Trusted Member
Konu başlatıcı

öncelikle özür dilerim eksik bilgilendirme olmuş ... Qnap ftp ile bağlanıyoruz (internet üzerinden ) yedek olarak dediğim gibi excell word jpeg dosyalarım var.

sqlbackupandftp bu programı örnek olarak vermiştim sqlbackupandftp bu program 5 gb dosyaları 480 mb kadar sıkıştırıyormuş ve şifreleyip ftp ile internet üzerinden yedekleme yapıyormuş bende bunu yapmak isitiyorum.

Gönderildi : 23/01/2019 18:55

(@erdemyaglikara)
Noble Member

Paylaş: