Forum

Windows Server 2016

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2016

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
3,675 Görüntüleme
(@suleymankasap)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Cümleten Selam Aleyküm ;

Sormak isteidiğim 2 sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim.

1-) Sayın hocalarım server konusunda bilgim olmadığı için sadece server kurmak için bilgisayar topladım ve öncelikle 2019 kurulumu yaptım uzaktan bağlantı sorunu yaşamıyordumrahat gece iş yerinden bağlana biliyordum ama Server 2016 kurulu olan diğer bilgisayarıma hiç bir şekilde bağlantı kuramıyorum,
uzaktan bağlantı kısmını aktif etme şansım malesef yoksa ek olarak eklediğim görselden göre bilirsiniz.

GÖRSEL 

2-) Uydunet kullanıyorum ve Modem Netmaster Infinity kullanıyorum Port açıyorum ama ne local olarak baglana biliyorum nede portları dışarı acabiliyorum.

Gönderildi : 14/01/2019 22:55

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Buradaki uzak bağlantı ile yapılmak istenen nedir?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 15/01/2019 15:08

(@suleymankasap)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bağlanmak istememin 3 nedeni var hocam ,

1. nedenim bir tane domain aldım ve bu server üzerinden yayınlamak istiyorum, normalde kendime ait 3 adet whm var zaten ama sadece server kullanımını öğrenmek istiyorum bütün whm olan sitelerimi satın aldığım bir sunucuda kimseye bagımlı olmadan işlem yapa bileyim .
  2. iş yerimde 3 tane 3d max ve autodac öğrenmek istiyen genç öğrenci arkadaşlarım var onlara bu şekilde ders niteliğinde çalışma ve video ekleyerek okul okul hayatlarına ve bilgilerine azda olsa elimden geldikçe yardımcı olamak 

3. Port olayınıda bunun için sormuştum ISS kurdum ftp vs her kurulumu yaptım ama portları dışarı baglantıya acamadım malesef 

Gönderildi : 15/01/2019 20:00

(@semihimir)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Merhaba Süleyman Bey,

Port yönlendirme kısmına lokaldeki sunucunuzun ip adresini yazmanız gerekmekte,dış ip yazmışsınız sanırım. Bu yapmış olduğunuz çok güvenlik bir yöntem olmadığını bildirmek isterim. Sisteminiz dışarıdan gelecek saldırılara fazlasıyla açık olacaktır.

Gönderildi : 15/01/2019 20:24

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba Süleyman Bey,

Port yönlendirme kısmına lokaldeki sunucunuzun ip adresini yazmanız gerekmekte,dış ip yazmışsınız sanırım. Bu yapmış olduğunuz çok güvenlik bir yöntem olmadığını bildirmek isterim. Sisteminiz dışarıdan gelecek saldırılara fazlasıyla açık olacaktır.

Hocamın tespiti doğru. Yönlendirme yanlış olmuş. İçeride çalışan sistemler gerekli ip bilgisini doğru yazınca dışarıdan çalışacaktır. Aşağıdaki adrese statik ip adresinizi yazarak (Şirket dış ip) port numarasını girerek açık olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

https://ping.eu/port-chk/

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/01/2019 16:23

(@suleymankasap)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bilgi için teşekkür ederim hocalarım yarın ofiste düzenleme yaparak konu hakkında bilgilendirme yapacağım

Gönderildi : 18/01/2019 01:58

(@suleymankasap)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hoçalarım ip olayını düzenledim sanırım sabit bir ip sahibim bu arada ama dışarıdan başka bir bilgisayar ile denediğimde malesef ip bağlanamıyorum nerede hata yapıyorum amlamadım 

Gönderildi : 19/01/2019 23:42

(@semihimir)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Merhaba,

Rıza hocamın gönderdiği linkten portlarınızı kontrol ettiniz mi ? Portlarınız dışarıya kapalı görünüyor. Sunucu üzerinde Windows Firewall durumu nedir? Windows firewall'den ilgili portlar için trafiğe izin vermeniz gerekmekte. Ek olarak modem/router cihazının üzerindeki firewall için de ilgili portlara kural yazarak trafiğe izin vermelisiniz.

Gönderildi : 21/01/2019 11:34

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Aşağıdaki linkte daha detaylı anlatım mevcut buna bakablirsiniz.

https://teknodestek.com.tr/netmaster-modem-port-yonlendirme/

Ek olarak uydunet tarafında eğer statik bir ip adresi sahip değilseniz port yönlendirmesi yapamıyorsunuz.

Eğer adımlar yine olmuyorsa uydunet ve modem destek hattı ile görüşmenizi tavsite ederim.

http://netmaster.com.tr/

Gönderildi : 21/01/2019 12:12

(@suleymankasap)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hocalarım hepsinize yardımlarınız için teşekkür ederim sorunu hallettim server'da kuramadım ama win 8.1'de sorunsuz olarak kurulum ve yayın işlemini başara bildim.

Konu hakkında bir sorum olacak şimdi 8.1'de ISS kurulumu yaptım ama 80 port aktif olmadı dışarıdan bağlantılar için onun yerine localhost olarak bilinen bir programdan yardım alarak işlemi halletim ama bu işlem sırasında ISS ftp ekledim ve pop3 mail kurdum ISS site olmadığı için malesef bu işlemleri düzeltemedim sizce bu konuda nasıl bir yol izlemem gerekir.

Gönderildi : 23/01/2019 16:03

(@www-rizasahan-com)
_

Tam olarak yapmak istediğiniz nedir? 

Gönderildi : 23/01/2019 17:57

Paylaş: