Forum

HP DL 380 G5 server...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] HP DL 380 G5 server üzerinde Server 2016 Essentials sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
811 Görüntüleme
(@leventkemal)
Gönderiler: 96
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba.

HP DL 380 G5 server üzerine Microsoft Server 2016 Essentials kurduk. OS bu cihaz üzerine lisanslanıp aktive edildi. Kurulumda bir sıkıntı yaşanmadı. 
Sadece 2 driver bulunamadı. Bunların biri "IPMI" driverı. Diğeri belli değil.

Bir süre sonra farkına vardık ki, SQL server yedek alırken hata veriyor ve ortak paylaşılan bir klasörü yedeklemek için kopyalarken "0x800701E3" hatası vererek kopyalamıyor. Biz önce Disk hatası zannetik. Cihazdaki tüm disklerde ve harici diskte de aynı sorunu yaşatınca sorunun driver sorunu olma ihtimalini sizlerle paylaşmak istedim.
Böyle bir sorun yaşamış yada sorunun bu çerçevede nereden kaynaklandığını söyleyebilecek arkadaşlarının yardımını rica ediyorum.

Teşekkürler.

Gönderildi : 14/12/2018 17:34

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

5 Nesil önceki bir donanıma supoprt edilmediği halde 2016 kurmanız zaten başlıca hata olmuş, bu nedenle böyle bir uyuşmazlıkta sorun çözmek aslında biraz boşa zaman harcama.

Eğer donanım alacak bir bütçe yok ise ona daha uygun bir OS kullanmanızı öneririm.

Soruna gelince genellikle okuma hatalarında bu sorun olur, eğer disklerde bir sorun yok ise muhtemel sürücü sorunu olabilir ama 2016 için G5 sürücüsü bulmak çok mümkün olmayacaktır.

HPE ye case açarsanız muhtemel desteklenmeyen OS olduğu için yardımcı olmayacaktır ya da internetten 2016 için driver bulamayabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/12/2018 20:35

(@leventkemal)
Gönderiler: 96
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler Hakan Bey.

Gönderildi : 15/12/2018 01:05

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Selamlar ;

Hakan Bey'e  katılmakla  birlikte  5 nesil önceki sunucuyu canlı ortamda kullanmak pek mantıklı değil donanım  arızası ile  sunucunun  down  olması da  yüksek  ihtimal ancak merak  edip  baktım vmware  ile  birşey yapılabilir mi diye. DL380 g5 Esxi 5.0 U3 sürümünü  destekliyor, 5.0 U3 de  Guest Host  olarak Server  2016 yı  destekliyor. Esxi 5.0 U3 ( Free kullanım  için  free versiyonu  belli  donanım  limitleri  ile  kullanılabiliyordu )  kurup üzerinde  Server 2016 çalıştırabilirsiniz ancak IMKAN  VAR  ISE  KESINLIKLE  YENI  BIR  SUNUCU ILE  DEVAM EDERDIM ben olsaydım.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 15/12/2018 04:53

Paylaş: