Forum

Bizim lokalimizdeki...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bizim lokalimizdeki her pc den girince sitemiz bazen farklı sitelere yönlendiriyor.

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,493 Görüntüleme
(@tuncaypolat)
Gönderiler: 169
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, nedenini bir türlü anlamadım bir sorunumuz var. Yeni oluşturdugumuz bir sitemiz var. Wordpress tabanlı. Bu siteye firma içinde giriş yaptıgımızda bazen farklı reklam sitelerine, alışveriş sitelerine yönlendiriyor. Mesela siteye girdiğinde menüden bir linke tıkladın diyelim, aliexpress 'e yönlendirebiliyor. Bazen logoya tıklayınca farklı oyun sitsine. bazende açıyor normal olarak. 

İşin ilginç kısmı, bunu başka firmada denettiğimizde sorun yok. Site normal açıyor ve başka hiç bir şeye yönlendirme yapmıyor hiç bir zaman. Firmada başka bir sitede bunu yapmıyor. 

Firmamızın iki şubesi var. İki lokasyonda da misaifr ve ana ağ için ayrı ayrı internet mevcut. iki taraftada misafir modemindne çıkanda, diğer ana modemdende çıkan bu sorunu yaşıyor. Hatta ana ağlar vpn ile bir birine baglı. 

Bu nasıl oluyor ki; aynı site başka firmada normal açılıyor, ama firmamızın kendisnin her agında bu şekilde sorun yaratabiliyor. Gene firmamaızda başka web sitesinde bu sorunu yaşamıyoruz. 

vpn ile bağlı ağ için merkezde server 2016 standard kurulu serverımız var. aynı zamanda dns görevide görüyor. Dhcp görevivlerini her iki lokasyonda da aralarında vpn kurulu draytek modemler yapıyor. Pc lerimizde windows 10 kurulu. 

Şuan hiç bir mantık yürütemiyorum. Sorun wordpress tabanlı web sitesinde mi? yoksa firmanın pclerde mi, server da mı?

ek not: firmada panda 365 online kullanıyoruz lisanslı. bu kurulu pclerde sorun var. ama ben birde öylesine kurdugum bir pc var. üzerinde lisansı girilmemiş eset security var. bu pc üzerinden siteye girmeye çalışırsam direk eset uyarı veriyor. http://rtmatcher.net  gibi bazı siteleri engelliyor direk

Gönderildi : 11/12/2018 15:43

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Oluşturduğuz wordpress localhost üzerinde mi yoksa hosting firması üzerindemi çalışıyor bahsetmiş olduğunuz sorun genellikle trojan kaynaklı oluyor bu sorun kaç kişi de mevcut? farklı browserlardan deneyebildiniz mi? site adınıza ping attığınız zaman cevap neresi geliyor? Wordpress üzerinde yüklü olan eklentiler varsa bunları disable edip deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 11/12/2018 16:05

(@tuncaypolat)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Oluşturduğuz wordpress localhost üzerinde mi yoksa hosting firması üzerindemi çalışıyor bahsetmiş olduğunuz sorun genellikle trojan kaynaklı oluyor bu sorun kaç kişi de mevcut? farklı browserlardan deneyebildiniz mi? site adınıza ping attığınız zaman cevap neresi geliyor? Wordpress üzerinde yüklü olan eklentiler varsa bunları disable edip deneyebilirsiniz.

Merhaba Erdem Bey, etkentileri etkisiz hale getirdim bir şey degişmedi. Ama şunu farkettim; siteye direk web browser üzerinden adresini yazarda girersen sorun yok. Ama web browser üzerinden firma ismini yazarda google arama motorundan çıkan sonuca tıklayarak gidersen, virüs programı direk reklam linklerini engelliyor. Bunu nasıl çözeblirim.

Gönderildi : 11/12/2018 17:54

(@erdemyaglikara)
Noble Member

Merhaba,

Bilgisayarınızda büyük ihtimal malware tarzı zararlı yazılım mevcut bunları temizlemek için aşağıdaki programları deneyebilirsiniz.

Malwarebytes Anti-Malware

AdwCleaner

Gönderildi : 11/12/2018 18:01

(@tuncaypolat)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bilgisayarınızda büyük ihtimal malware tarzı zararlı yazılım mevcut bunları temizlemek için aşağıdaki programları deneyebilirsiniz.

Malwarebytes Anti-Malware

AdwCleaner

adwcleaner ile tarattım. iki dosya buldu temizledi. Pc yi yeniden başlatmak istedi başlattımda. Ama bir şey degişmedi. Zaten pc bazlı olsa bile site bu konuda korumasız ki sadece bizim sitede çıkıyor bu sorun. En basitinden aynı agda bulunmayan başka pc lerdede bu sorun var. Pc lerde reklam trojen dosyası var belki ama, bunun asıl korumasını saganması gerekenyen site kodları sanırım. Demek ki site üzerinde bir işlem yapmak gerekli diye düşünüyorum. Ama ne yapmak lazım aklıma bir şey gelmiyor.

Gönderildi : 11/12/2018 18:46

(@erdemyaglikara)
Noble Member

Tuncay merhaba,

Eğer özel değil ise sitenin adını paylaşabilirmisin?

Gönderildi : 11/12/2018 18:51

(@tuncaypolat)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Tuncay merhaba,

Eğer özel değil ise sitenin adını paylaşabilirmisin?

Özel mesaj attım Erdem Bey

Gönderildi : 11/12/2018 19:16

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4292
Co-Helper

Büyük ihtimalle wordpress'inizde bulaşma var kullandığınız tema, plugin vs kaynaklı da olabilir sonradan injection da olabilir. Bu tarafta uzman değilseniz temiz bir wordpress kurup adım adım yürüyebilir datalarınızı transfer edebilirsiniz. Haricen Localden global'e site açmanın bu tip riskleri de var güvenliğini de iyi şekilde sağlıyor olabilmeniz lazım mesela botlar ile wordpress siteler taranır erişim denenir sağlanabilirse davranışlar çeşitli.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/12/2018 22:14

(@huseyinaltin)
Estimable Member

Birkaç basit yöntem var.

Firma içinden hiç denemediğin bir bilgisayardan siteye erişmeyi deneyin, sorun devam ediyorsa temayı değiştirin. Aynıysa eklentileri devre dışı bırakın. Tahminimce kullandığınız bilgisyardan kaynaklanan bir sorun var.

Gönderildi : 12/12/2018 15:13

(@tuncaypolat)
Reputable Member
Konu başlatıcı

eklentileri, temayı devre dışı bırakarak denedim ama hiç bir şey değişmedi. Şimdi ise komple wordpress i kaldırıp wordpress in kendi verdigi tema ile basit bir site kurdum. hakkımızda bölümü felan olan sadece. yayınladım. Şuan için bir sıkıntı görünmüyor. Bir şekilde bulaşmış bir yerine demek ki.

Gönderildi : 12/12/2018 16:40

(@huseyinaltin)
Estimable Member

İlginç, eski stenin sql dosyasını yenisine import ederek içerikleri taşıyabilirsiniz. 

Geçmiş olsun.

Gönderildi : 12/12/2018 18:19

Paylaş: