ÇözümPark'a hoş geldiniz. Oturum Aç | Üye Ol

Ana Sayfa Makale Video Forum Resimler Dosyalar Etkinlik Hizmetlerimiz Biz Kimiz

Fortigate mi Forcepoint mi?

Son Mesajınız 12-06-2018, 13:38 Berk_YILDIZ tarafından gönderildi. 2 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki
  •  12-05-2018, 16:07 539541

Fortigate mi Forcepoint mi?

Arkadaşlar,

Support yenileme süremiz yaklaştığı için bir konuda fikrinizi almak istedim.

Hali hazırda fortigate kullanıyoruz 100E ile devam mı edelim yoksa forcepoint ngfw 330 yada bir üst modele mi geçelim karar veremedik.

Hem model hem de marka olarak kısyaslayıp yorumlarınızı yazarsanız memnun olurum.

Teşekkürler.

•  12-05-2018, 17:22 539553 Cevap 539541

Cevap : Fortigate mi Forcepoint mi?

Selamlar ;

Aşağıda linklerde  karşılaştırmaları detaylıca inceleyebilirsiniz. Fortigate ile  ilgili bir memnuniyetsizlik vb durum yok ise lisans yenileme yerine  yeni bir  ürün konumlandırma bana pek mantıklı gelmedi, ayrıca  yeni konumlandıracağınız ürünün de  lisans  yenileme gerekliliği  olacağını unutmayın derim  ayrıca ürün belirlerken ürün fiyatı kadar  yenileme  fiyatları da  oldukça  yüksek önem  arz  etmektedir. Üründen memnunsanız  bir  şikayetiniz  yok ise ve kullanmadığınız IT'ye  ayrılmış  bir  bütçeniz  var  ise güvenlik tarafında  ekstra yatırımlar  yapmanın daha  mantıklı olacağını  düşünüyorum  ( sandbox/mailsecurity/endpoint security  vb ) Forinet  ailesinde  oldukça  geniş bir ürün yelpazesine  sahip.

Forcepoint ile  ilgili saha/proje  tecrübem  olmadığı için maalesef  yorum yapamıyorum ancak  genel olarak Fortigate  ürünlerin beğenen ve  şimdiye  kadar bir  problem yaşamamış  birisi  olarak bu  post'u yazdığımı  da  belirtmek isterim.

https://www.gartner.com/reviews/market/enterprise-network-firewalls/compare/forcepoint-vs-fortinet

https://www.google.com/search?q=fortigate+compare+forcepoint&newwindow=1&rlz=1C2CHZL_trTR712TR712&tbas=0&source=lnt&sa=X&ved=0ahUKEwj5zMTh74jfAhXB_iwKHXqyDf4QpwUIJA&biw=1292&bih=666

Berk_YILDIZ:

Arkadaşlar,

Support yenileme süremiz yaklaştığı için bir konuda fikrinizi almak istedim.

Hali hazırda fortigate kullanıyoruz 100E ile devam mı edelim yoksa forcepoint ngfw 330 yada bir üst modele mi geçelim karar veremedik.

Hem model hem de marka olarak kısyaslayıp yorumlarınızı yazarsanız memnun olurum.

Teşekkürler.

Cumhur Altan adlı kullanıcının LinkedIn profilini görüntüleyin Cumhur ALTAN
  •  12-06-2018, 13:38 539585 Cevap 539553

Cevap : Fortigate mi Forcepoint mi?

Teşekkürler Cumhur hocam

RSS haberlerini XML olarak görüntüle