Forum

Office 365 birden f...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Office 365 birden fazla kopya

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
692 Görüntüleme
(@m-bulenteroz)
Gönderiler: 150
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

İşten ayrılan bir arkadaşın mailllerini O365 ten 2 kullanıcıya (sunucuda bir kopyasını bırakarak) yönlendirmek istiyorum. 1 Kullanıcıya yapabiliyorum. 2-3 kullanıcıda çözüm nedir acaba ?

Gönderildi : 26/11/2018 15:20

(@ertanyildizdal)
Gönderiler: 285
Reputable Member

Merhaba

ayrılan kişinin mail adresini kapatıp yeni bir distributon grup oluşturup bu grubun mail adresini ayrılan kişi yapabilirisin, yönlendirilecek kişileride bu gruba üye yaptığında gelen mail birden fazla kişiye gidecektir ama ayrılan kişinin mail adresi kapandığı için onun mailbox ına mail düşmeyecektir..

yada

ayrılan kişinin mail adresini kapatmayıp gelen maillerin bir kopyasını yukarıda açtığın gruba yönlendirebilirsin. bunun için OWA dan Options-Mail-Account altındaki Forwarding alanına gelip dağıtım grubunun mail adresini yazman yeterli.

Gönderildi : 26/11/2018 16:23

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bir başka yöntem ise işten ayrılan kişinin pst yedeğini aldıktan sonra, adresini ikinci adres olarak yönlenecek kişilerden birine tanımlayıp bu şekilde bu mailleri almasını sağlayabilir, kurallar kısmından işten ayrılan adrese gelen mailin bir kopyasını Y kişiye gönder şeklinde kural yazarak ikinci kişiye yönlenmesini sağlaaybilirsin.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 26/11/2018 16:26

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Selamlar ;

Bir başka  yöntem de  benden 🙂 Sunucuda  bir  kopyasını  bırak  demenize  istinaden  yeni  bir  dist group  oluşturup mailleri  bu  gruba  yönlendirin ve  bu  gruba  da  maillerin  yönlendirilmesini  istediğiniz kişileri  ekleyin.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 26/11/2018 16:37

(@m-bulenteroz)
Gönderiler: 150
Reputable Member
Konu başlatıcı

Dağıtım listesi işimi gördü teşekkürler.

Gönderildi : 27/11/2018 15:17

Paylaş: