Forum

Local Exchange 2003...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Local Exchange 2003 Autodiscover Kapatmak

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
572 Görüntüleme
(@metininci)
Gönderiler: 83
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Local de çalışan exchange 2003 ve buna bağlı ad üzerinde çalışan client lar var. Exchange te sıkıntılar olduğu için office 365 geçiş yapmayı düşünüyoruz ancak kullanıcıların bilgisayarlarında outloktan hesap eklediğimizde otomaik local exchange sunucusundaki ayarları çekmeye başlıyor. Exchange sunucusunu yaklaşık 1 ay saklamak istiyoruz ancak kullanıcıların bu ayarları otomaik almaması için ne yapmak gerekiyor yarımcı olabilir misiniz?

Sunucuda sıkıntılar olduğu için migration işlemini tercih etmeyeceğiz manuel ve temiz bir geçiş istiyoruz.

Teşekkür ederim saygılarımla...

Gönderildi : 15/11/2018 16:12

(@sametileli)
Gönderiler: 79
Estimable Member

Merhaba;

Local de çalışan exchange 2003 ve buna bağlı ad üzerinde çalışan client lar var. Exchange te sıkıntılar olduğu için office 365 geçiş yapmayı düşünüyoruz ancak kullanıcıların bilgisayarlarında outloktan hesap eklediğimizde otomaik local exchange sunucusundaki ayarları çekmeye başlıyor. Exchange sunucusunu yaklaşık 1 ay saklamak istiyoruz ancak kullanıcıların bu ayarları otomaik almaması için ne yapmak gerekiyor yarımcı olabilir misiniz?

Sunucuda sıkıntılar olduğu için migration işlemini tercih etmeyeceğiz manuel ve temiz bir geçiş istiyoruz.

Teşekkür ederim saygılarımla...

merhabalar

yapılandırma ayarlarını otomatik mi çektiriyorsunuz. yeni bilgisayara kullanıcı eklerken outlook ayarlarını manuel yapıp office365 ayarlarını girebilirsiniz. bu sayede otomatik çekemediği için eski sunucunuzdan ayar çekmeyecektir.

Gönderildi : 15/11/2018 16:18

(@metininci)
Gönderiler: 83
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Otomatik çektiği için manuel ayarlayamıyorum çok uğraştırıyor. Bu ayarları Alamamasını sağlayacak ufak bir yöntem arıyorum aslında

Gönderildi : 15/11/2018 17:07

(@sametileli)
Gönderiler: 79
Estimable Member

Merhaba;

Otomatik çektiği için manuel ayarlayamıyorum çok uğraştırıyor. Bu ayarları Alamamasını sağlayacak ufak bir yöntem arıyorum aslında

sadece şöyle bir düşündüm böyle bir durum başıma gelse ne yapardım diye sanırım bir host dosyası yapar bu host dosyasında eski exchange sunucumu blocklar ortak paylaşım gibi bir sunucuya yukler ve bi script yazıp bu scripti gpo ile bütün bilgisayarlara yayar ve bilgisayarın açılışında bu scriptli çalıştırmasını ve bu script ile ortak paylaşıma yüklediğim host dosyasını kullanıcı bilgisayarına yüklemesini sağlayarak exchange ile iletişim kurmasını engellerdim böylelikle autodiscover yeni office365 i görecektir. tabi bunu denemedim yapılabilir mi yapılabilir ama belki daha basit bir yöntemi vardır ve hocalarımız yardımcı olacaktır. 

Gönderildi : 15/11/2018 17:19

(@fatiihdemiir)
Gönderiler: 46
Trusted Member

Selamlar,

Local DNS üzerinden Exchange server'a ait kayıtları kaldırdınız mı?

Gönderildi : 15/11/2018 22:50

Paylaş: