Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Image capturing

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
633 Görüntüleme
(@erkangulmez)
Gönderiler: 316
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaslar

SCCM 2016 kullaniyorum server 2012 R2 uzerinde ve Win10 x64 Enterprise master pc hazirladim, uygulamalari yukledim, guncelledim ve sysprep icin hazir.

Asagidaki linki referans alarak master pcden windows imagi capture etmek ve sccm ile diger makinelere dagitmak istiyorum. Baslatiyorum, imagi olusturmaya basliyor, hedef klasor uzerinde dosya boyutunun arttigini goruyorum, her sey guzel gidiyor fakat en sonunda 8007000D diye hata verip o ana kadar olusturdugu .wim image dosyasini da siliyor. Tamama tikladigim zaman da pc restart oluyor ve preinstall cozumu icin bekliyor. Yani benden bolge, dil, klavye vs ayarlarini girmemi istiyor ki bu da demektir sysprep calismis. Her ihtimale karsi hedef klasore de eveyone yetkisi verdim ama...

Ilk basta built in windows applarla ilgili hatalar aliyordum ve hic baslamiyordu, onlari hallettim ama burada kaldim. bunun cozumu ya da baska turlu cozumu icin oneriniz var mi?

Tesekkurler

https://prajwaldesai.com/how-to-capture-an-image-from-a-reference-computer-manually/

Gönderildi : 22/10/2018 22:04

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba, network access account tanimladiniz mi ?

Gönderildi : 23/10/2018 00:26

(@erkangulmez)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Distribution point icinde tanimli. Baska bir yere daha tanim yapmam gerekiyor mu?

Zaten yogun kullandigim bi sccm bu. OS, package ya da application deploy ediyorum sorunsuzca.

Edit:

Simdi hyper-v uzerine kurdugum virtual test windowsunu basariyla capture ettim. peki bu gercek makinede neden olmaz. Bir sey farkettim, capture ederken sysprep process volume 1of2 ve 2of2 diyordu fiziki makinede ama sanalda sadece volume 1of1 diyor. Ben ayrica volume, partition olusturmuyorum, sistem partitionu var ki onu da windows kendisi olusturuyor zaten.

anlamadim 🙁

Gönderildi : 23/10/2018 00:37

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Selam 

capture loglarini okumanizi tavsiye ederim

https://docs.microsoft.com/tr-tr/sccm/core/plan-design/hierarchy/log-files#BKMK_OSDLog

Gönderildi : 23/10/2018 21:35

(@erkangulmez)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Baktim ama belki de atladigim bir log vardir zira cok fazla log dosyasi var. 

v1803 kullaniyordum, test amacli v1709 indirdim onunla deneyecegim bir de.

Tesekkurler

Gönderildi : 23/10/2018 22:04

Paylaş: