Forum

Local Ns sunucu y&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Local Ns sunucu yönlendirmesi Hk

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
488 Görüntüleme
(@malikugurisikli)
Gönderiler: 241
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

"örnek.com.tr" alan adına ait tüm DNS yönlendirmelerimi localimdeki MS NS sunucularımdan yapmaktayım.Nic.tr üzerinde de yönetimi ben yapmaktayım.Ek olarak MTA'mda kendi lokalimde.DNS yönlendirme işlemlerimi kendi sunucularımdan çıkarıp bir hosting firması üzerinden yapmak istiyorum artık.DNS bilgim iyidir lakin daha önce bu tür bir aksiyon almadığım için ve internet'te araştırmalarımda net bir çözüme ulaşamadığım için değerli bilgi, görüş ve önerilerinize ihtiyacım var.

Öncelikle nereden başlamam lazım ?

Zaman ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 19/10/2018 14:06

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

ilk olarak lokaldeki tüm dns kayıtlarınızı hosting tarafında oluşturmalı sonrasında nic.tr üzerindeki ns sunucu ip adreslerinizi değiştirmelisiniz.

Gönderildi : 19/10/2018 14:44

(@malikugurisikli)
Gönderiler: 241
Reputable Member
Konu başlatıcı

tamamdır Vasvi bey,

Bu değişikliğin ardından kendi ns sunucularımda hosting'den aldığım Ip adresini ve hosting NS sunucularını tanımlamam veya yönlendirmem gerekir mi ?  

Gönderildi : 19/10/2018 14:55

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

artık public dns hizmeti aldığınızdan, lokal dns sunucu tarafında ilgili kayıtları temizleyip, public dnslere trafiği yönlendirmeniz yeterli.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/10/2018 07:29

Paylaş: