Forum

IP Telefonlarda OSP...

Bildirimler
Hepsini Temizle

IP Telefonlarda OSPP tam olarak nedir ve ne işe yarar?

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
917 Görüntüleme
(@kazimates)
Gönderiler: 667
Noble Member
Konu başlatıcı

VoIP teknolojilerinde sunucu ve veya telefonlarda OSPP özelliğide geliyor. Bu OSPP tam olarak nedir?

Gönderildi : 15/10/2018 21:38

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Doğru yazdığınıza emin misiniz çünkü google' ın bile bu teknolojiden haberi yok hatta dedim yıl 2018 böyle soru mu sorulur google a niye sormamış diye ama ilginç google da yok?

Gönderildi : 16/10/2018 00:57

(@kazimates)
Gönderiler: 667
Noble Member
Konu başlatıcı

Evet sormadan önce bende bayağı bir baktım. Samsung marka VoIP telefonlarda aşağıda da görüleceği üzere bir özellikler listesi var

https://www.samsung.com/us/business/products/networking/enterprise/ip-phones/ip-phone-smt-i3105-smt-i3105n-xar/

Protocol
Voice Codec
HD Voice (G.722)
SIP/OSPP

Gönderildi : 16/10/2018 11:18

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4293
Co-Helper

Burada ki sanıyorum üreticinin kendisine göre uydurduğu birşey. Genel Link state protokol ile ilgisi yok çünkü o sadece SIP temelli değil.
OSPP (OfficeServ Proprietary Protocol) demişler yani Officeserv olarak adlandırdıkları merkezi UC çözümlerinin erişim arabirimi. Sanıyorum VoIP SIP dışında eski H.323 ün plus haline getirilmişi gibi birşey. Yine en doğru bilgiyi officeserv dedikleri çözümün installation doc. larından alabilirsiniz sanıyorum yada entegratörden.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/10/2018 21:48

Paylaş: