Forum

Bilgi Güvenliğ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bilgi Güvenliği hakkında bilgi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
437 Görüntüleme
(@RecepSOYLU)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Bilgi güvenliği üzerine çok okuduğum ve ilgim olduğundan dolayı bu alan üzerinde ilerlemek istiyorum fakat kafam aşırı karışık. Nereden başlamalıyım, ne tür eğitimler almalıyım. Kimisi CCNA den başlayıp linux dan devam edip Ceh, fortinet , dlp eğitimi alman gerek diyor. Bilgi güvenliğinde kırılımlar varmıdır? Siber uzmanı, firewall vs gibi. iş imkanları nedir? Abilerimin ablalarımın fikirlerine çok ihtiyacım var. En azından şu eğitimden başla şurdan ilerle sana daha yararlı olur gibi. ingilizce eğitimime basladım B1 seviyesindeyim ama daha ilerletmek için uğraşıyorum. Yasım 24 ve 2 yillik mezunum. Dört yillik açık ögretim son senem. 3 yillik teknik 2 yillik sistem destek uzmanlığı yaptım. Aşırı istekli ve azimliyim iş bulmada veya bu alanda ilermek için bilgilerinizi rica ederim. 

Gönderildi : 29/09/2018 03:08

(@ozkanburgac)
Gönderiler: 204
Estimable Member

Selam Genç Arkadaşım .

Nacizane Tavsiyelerim Öncelikle İngilizce öğrenmelisin / Geliştirmelisin 

Network Bilgisi için bu işin temeli OSI Katmanını aklına kazılmalısın daha sonra network yapılandırmaları (Cisco / Juniper tavsiyem )

Açık kaynak sistemi bilmelisin bana göre network ve open source kardeş gibidir olmazsa olmaz python bilmekte fayda var linux anahtarı gibidir

Şöyleki Juniper Ürünlerin sistemi Freebsd tabanlı hatta hayatımızın içinde kullandığımız sistemlerin çoğunlu öyle 

network ve açık kaynak kod yapılarda kendini geliştirdiğinde zaten o yola girersin ve daha sonra kendine uygun düşündüğün alana yönelmiş olursun

Cisco CCNA / CCNP /

Güvenlik üzerine CISSP / CEH bunların varyanları mevcut araştırmalısın 

Lİnux RHCE / Linux 101 / 102

her nekadar bende sevmesemli 1 tane lisans diploması seriye iyi yakışır 🙂

Bol Boll Çözümpark dahil yabancı makale ve forumlarda gezmek

Gönderildi : 29/09/2018 13:47

(@RecepSOYLU)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

O halde ilk hedef ingilizce. Sonra hızlandırılmış bir CCNA, CEH sertifika ve eğitim. Linux ve pytonuda kendi çabalarımla öğrenirim. Ve o arada lisans aöf de bitirdimmi tadından yenmez 🙂  Bu süreçte sistem veya Bt işine girip parada kazanmak ve boş kalmamak şart 🙂 ilginiz için çok teşekkür ederim.

Diğer arkadaşlarımızdan da fikir alabilirim 🙂

Gönderildi : 30/09/2018 02:43

Paylaş: