Forum

SQL Server Reportin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL Server Reporting Services Kullanıcı Ayarları

15 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
3,482 Görüntüleme
(@mustafaadibelli)
Gönderiler: 66
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Report Build üzerinden yaptığım işlemlerde datasoucede db bağlatısı yaparken "Use windows aut.." seçeniğini seçtiğimde istediğim veri tabanları çıkmıyor resimde gönderdiğim gibi çıkıyor.Bu şekilde yapınca domaindeki kullanıcılar görebiliyor link ile şifre istemeden.Ama istediğim veri tabanı olmadığı için işe yaramıyor.

we

Fakat "SQL server Aut.." seçtiğimde istediğim veri tabanı çıkıyor network paylaşımında yapıldığından K.adi şifresi isiyor ve SQL server şifresini yazmadan kabul etmiyor.

Bununla iligli olarak sizde ne yapabilirim.

Gönderildi : 26/09/2018 17:37

(@mustafaadibelli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bir kaç daha deneme yaptım aslında onlarda açmıyor. Asıl amacım burada raporu domain userların görütüleyebilmesi.

SQL server şifresi gerekmeden.

Gönderildi : 26/09/2018 18:14

(@mustafaadibelli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

domian admin hesabını dediğiniz şekilde ekledim. Windows Auth seçinse bütün db ler gözüktü burada isteğimiz oldu teşekkür ederim.

FAkat resimde paylaştığım şekilde yine şifre istiyor.admin hesabını yazdım olmadı.

SQL kullanıcı ile giriş yapıyor yine.

Windows kullanıcısınıda veri tabanında yetki olarakta "sysadmin" verdim.

Gönderildi : 26/09/2018 19:49

(@mustafaadibelli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Evet User mappings den de db_accesadmin seciyorum çektiğim veritbanlarına.

Gönderildi : 26/09/2018 19:57

(@cankaya)
Gönderiler: 117
Üye

Raporunuzun bağlı olduğu datasource a gidip oradan tekrar validate eder misiniz ? Masaüstüne .udl isminde bir file oluşturup orada da test edebilirsiniz connection stringinizin ve kullanıcınızın doğru yetkilere sahip olduğunu.

Gönderildi : 26/09/2018 20:10

(@mustafaadibelli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

MErhabalar,

Dediğiniz şekilde ekledim şifre ekranını atlayabiliyorum. Fakat yeni sorun çıktı.Eklediğim kullanıcı ile sunucuda denerken  1. resimdeki hatayı verdi.

2. resimkide hata ise kullanıcının kendi bilgisayarında denerken verdiği hata.

1. resim

2. resim

Gönderildi : 27/09/2018 14:22

(@mustafaadibelli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ek olarak belirtmekistedim.DB ye tanımladığım izinli windows kullanıcıları görebiliyor.Clientlarda denerken o şifrelerle giriş yaptığımda görüyor.

Gönderildi : 27/09/2018 14:55

(@mustafaadibelli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Durumu şöyle iza edeyim size rapor websitesinde ilgil raporda izin verdim kullanıcıyı aştık.

Dataset dediği db den aktarılan bilgiler yani resimdeki "hr03f17" nolu db. Bu kullanıcıyı veritabanına ekledim orada sysadmin verince gördü açtı fakat oradan kaldırdım kullanıcıyı sildim denedim ve  açmıyor., Sysadmin dışında okuma yetkisi ve public yetkileriyle denedim onlarla da olmadı.

Bunu kullanıcıları sysadmin yapmadan veya sqle eklemeden yapma şansımı var mı.

Ya da dataset farklı bir yerdemi oluşturuluyor çünkü sqlde bulamadım.

Aynen hissediyorum olacak inşallah  :).

Gönderildi : 27/09/2018 16:20

(@mustafaadibelli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Server rol ve user mapping ayarlarını hepsini denedim illaki sysadmin olacak.

Ne denediysem olmadı yahu 🙂

Gönderildi : 27/09/2018 20:07

(@cankaya)
Gönderiler: 117
Üye

sysadmin de açmasaydı sorun başkaydı zaten. SQL Serverdaki god mode sysadmin. 

Gerekli tüm dblere datareader yetkisi vermelisiniz. 

Server level bir yetki vermemelisiniz. 

veri tabanının altındaki objelerde yetki yoksa onlara

GRANT SELECT ON SCHEMA :: [dbo] TO user şeklinde yetki vermelisiniz. Bunu exec sp_msforeachtable ile de verebilirsiniz. 

Gönderildi : 27/09/2018 20:15

(@mustafaadibelli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Dediğinizi denemek için yeni bir user açtım. Mesajtaki gibi yetkileri sağladım fakat report server urlsini girince hata aldım access denied.

report servera bu kullanıcıyı ekledim hatta.Sqlede dediğiniz gibi ekledim fakat aşadağıdaki hatayı aldım.

Reporting Services Error

• The permissions granted to user '.......\rapor' are insufficient for performing this operation. (rsAccessDenied) 

SQL Server Reporting Services

ve Rerort Manegere bağlanırken bu hatayı veriyor.

User '......\rapor' does not have required permissions. Verify that sufficient permissions have been granted and Windows User Account Control (UAC) restrictions have been addressed.

Gönderildi : 28/09/2018 12:37

(@mustafaadibelli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Aslında tarif ettiğiniz şekilde bütün ayarşarı hallettim.Yinede aynı hatalar devam ediyor

Gönderildi : 28/09/2018 18:56

(@mustafaadibelli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Report Servis Account olarak hangisi seçilmesi daha iyi olur.

Gönderildi : 28/09/2018 19:04

(@mustafaadibelli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

UAC sorunu var burada, aşağıdaki linkteki adımları yapar mısınız

https://social.msdn.microsoft.com/Forums/vstudio/en-US/c82df517-0229-465e-86da-1750b940929e/setting-up-ssrs-and-report-manager-and-error-quotuser-does-not-have-required-permissionsquot?forum=sqlreportingservices  

Bu ayarlarıde denedim bugün olmadı.Denemedim başka seçenek kaldımı acaba ya 🙂 

Gönderildi : 28/09/2018 19:50

(@mustafaadibelli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

UAC ayarlarını kapattım ilgili kullanıcıya local adminde de yetki verdim.Bütün ayarları baştan yaptım.SSRS14 vardı 17 de kurdum onundala denedim malasef ki hataları aşmadım.

Bugün bir şey farkettim ReportServer SQL db ye bağlatın orada yeni rol ekleyip denemek istedim ama rol ekleme pasif daha doğrusu değişiklik yapamıyorum rapor serverinin ismini ve linkini değişme dışında.

Reportserver managerda diğer kullanıcıyla verdiğim yetkiyi çekemiyor mu acaba daha doğrusu oraya ekliyor ama görüntüde varama yetkiyimi yapamıyor.

DB ye bağlandığımda öyle hata verince düşündüm.

Birde böyle bir durum var 🙂

Reportmangere hata veren kullanıcı ile giriyorum tamam bu hatayı ekran veriyor .

Error - Report Manager

User '...\rapor' does not have required permissions. Verify that sufficient permissions have been granted and Windows User Account Control (UAC) restrictions have been addressed.

Enterasan tarafı hata ekrandayken sağ üsten site settings yapıp işlem yapabiliyorum 🙂 . System user veya admin olunca geliyor çıkartında site settings gelimiyor.

Ama uyarı devam ediyor.

Umarım durumu anlatabilimişimdir. 🙂

Gönderildi : 02/10/2018 20:22

Paylaş: