Forum

yandex kurumsal taş...

Bildirimler
Hepsini Temizle

yandex kurumsal taşınma sorunu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
517 Görüntüleme
(@alpercaneri)
Gönderiler: 98
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Blacklist ile ilgili yaşadığımız problem ile ilgili ücretsiz olan yandex kurumsala taşındık.Yanlız şöyle bir problem var çalıştığımız bir A firmasına mail gönderebiliyoruz ama A firması  bize mail  ulaştıramıyor.sonradan uzun araştırmalar sounucunda maillerin eski mail servere geldiğini gördüm sadece bir firmadan bunu yapıyor.yani A firmasının mailleri eski mail sunucusuna düşüyor .
Burada iki ihtimal var;
- Yandex o adresi black list aldığı için bize maili ulaştırmıyor
- Yada taşındıktan sonra yapmamız gereken bizim sunucudaki aylarlarımız ilgili bir durum olabilir
Bu konuda yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum

Gönderildi : 24/09/2018 19:48

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

belirttiğiniz domainden size mail gönderimi gerçekleşmediğinde, ndr mesajının gelmesi gerekir.

eski sunucu adresine mail gönderilmeye çalışılıyor ise, bu domaini yöneten admin dns tarafında cache temizleyip, nslookup çıktısını kontrol ederek, yeniden denemelidir.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/09/2018 04:19

(@alpercaneri)
Estimable Member
Konu başlatıcı

eski sunucu adrsi derken ikisinn de mail adı aynı örneğin asd@yapım.com.tr  alan adı X hostoginde iken hiç değişiklik yapılmadan Y hosttingine  (yandex kurumsal) asd@yapım.com.tr olarak taşındı.Bunun diğer mail adreslerinde yapmama sebebi ve sadece bu A firmasından yaşanma neden olabilir.
Dediğiniz öneriler bu anlattığım detaylarda da hala işe yarar diyor iseniz deniyceğim

Gönderildi : 25/09/2018 12:52

(@turancoskun)
Üye

eski sunucu adrsi derken ikisinn de mail adı aynı örneğin asd@yapım.com.tr  alan adı X hostoginde iken hiç değişiklik yapılmadan Y hosttingine  (yandex kurumsal) asd@yapım.com.tr olarak taşındı.Bunun diğer mail adreslerinde yapmama sebebi ve sadece bu A firmasından yaşanma neden olabilir.
Dediğiniz öneriler bu anlattığım detaylarda da hala işe yarar diyor iseniz deniyceğim

adresten kastım, ip. karşı taraf hala eski sunucunuza mail gönderiyor ise, dns cache sorunu olabilir.

bunu sorun yaşayan müşteriniz çözüm üreteceğinden, kontrol etmesi için bilgi verebilirsiniz.

nslookup çıktısında eski ip adresiniz mevcut ise, clear cache uygulaması yeterli.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/09/2018 06:22

(@alpercaneri)
Estimable Member
Konu başlatıcı

yani bunu bizim eski sunucuda değil.Eski sunucuya göndren A firmasına bildireceğim.
Sölemem gerkenleri biraz daha detaylı açarmısınız anlamarı için

Gönderildi : 26/09/2018 13:49

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Turan hocama ek olarak size mail atamayan firmanın bilgi işlemi ile görüşmeniz gerekiyor karşı tarafın dns kayıtların kontrol edilmesi ve cache in temizlenmesi gerekiyor eğer karşı taraf mail hizmetini dışaradan alıyor ise mail hizmeti almış olduğu firmaya ticket açarak sorunu bildirmesi gerekir.

Gönderildi : 26/09/2018 14:28

(@turancoskun)
Üye

yani bunu bizim eski sunucuda değil.Eski sunucuya göndren A firmasına bildireceğim.
Sölemem gerkenleri biraz daha detaylı açarmısınız anlamarı için

mail alamadığınız kurum, mail hizmetini nereden alıyor ise, sizin domain adresiniz için ip kontrolü sağlamalı.

dns kayıtlarını kontrol etmelerini söylemeniz yeterli.

Gönderildi : 27/09/2018 01:33

Paylaş: