ÇözümPark'a hoş geldiniz. Oturum Aç | Üye Ol

Ana Sayfa Makale Video Forum Resimler Dosyalar Etkinlik Hizmetlerimiz Biz Kimiz

veeam update

Son Mesajınız 10-11-2018, 18:37 Murat ACINCI tarafından gönderildi. 5 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki
  •  09-23-2018, 18:57 536248

veeam 9.5 kullanıyoruz. yeni update paketini yuklemek istiyorum bunu nasıl yaparım birde replikasyon yapıyoruz ve karşı tarafdada veeam 9.5 kullanıyoruz. her iki tarafında aynı surum ve update paketi olması zorunlulukmu ( resmi dokuman bulamadım) yoksa  tavsiyemi yani birini yapsak diğerinde sonra yapsak sorun yaşarmıyız. 

•  09-23-2018, 21:12 536257 Cevap 536248

Cevap : veeam update

Selam ,

Veeam lisans tanımlı hesapla giriş yaparak güncelleme paketini indirebilirsiniz 

aşağıdaki linte yer alan adımları izleyerek güncelleme yapabilirsiniz 

https://domalab.com/veeam-backup-upgrade-95u3/

Ne bilmediğimi bilmiyorum ne bilmediğimiz bilmediğim için her şeyi öğrenmeliyim ki ne bilmediğimi bileyim

ozkanburgac@hotmail.com.tr
  •  09-23-2018, 23:12 536264 Cevap 536257

update remote components automatically seceneği ne işe yarıyor ? karşıdaki veeam demi update oluyor o kısımı anlamadım karsı tarafda da replikasyon için diğer veeam var çünkü ?

•  09-24-2018, 23:49 536311 Cevap 536264

Selam ,

Karşı taraftan kastınız nedir anlayamadım ? 2 fiziksel sunucunuz var bunlarda vmware esx/i kurulu veeam kullanıyorsunuz doğrumu ve siz veeam yazılımını güncellemek istiyorsanız zaten 1 tane olur ve onu güncellerseniz işlem tamamlanır.

Ne bilmediğimi bilmiyorum ne bilmediğimiz bilmediğim için her şeyi öğrenmeliyim ki ne bilmediğimi bileyim

ozkanburgac@hotmail.com.tr
  •  09-25-2018, 0:25 536314 Cevap 536311

disaster tarafında bir tane daha veeam var replikasyon için duruyor ondan bahsediyorum. 

•  10-11-2018, 18:37 537122 Cevap 536314

Selamlar

Veeam konsolunda güncelleme işlemini tamamladıktan sonra konsolu ilk açtığınızda, 

Backup Infrastructure altında tanımlanmış, Veeam'e eklenmiş tüm veeam bileşenleri varsa (Proxy Server, Tape Server, Repository Server, Remote Proxy, Wan Accelerator vb.) hepsinin güncellenmesini yapabileceğiniz bir ekran ile açılır. ve Update dediğinizde bütün bu bileşenlerde güncellenir.

Diğer soruya gelirsek, önerdiğimiz Source-Target karşılıklı bütün versiyonların aynı olması, bileşenlerin versiyonlarının güncel olmasıdır. 

Iyi çalışmalar !

Murat ACINCI | PreSales Manager | Veeam Software
RSS haberlerini XML olarak görüntüle