Forum

Dell R720 Idrac Pro...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Dell R720 Idrac Problemi

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
2,463 Görüntüleme
(@AhmetKoseoglu)
Gönderiler: 108
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar bu kategorideki ilk mesajı yayınlıyorum hiç kimse sorun yaşamamış sanırım 🙂 

Elimizde R720 bir sunucumuz var idrac hizmeti çalışmıyor fakat sunucu çalışmaya devam ediyor. 

Hata olarak Alert' Idrac not responding. Rebooting gibi bir hata veriyor. Dell servisle telefonda görüştüğümüzde direk anakart değişimi dediler sizin başınıza böyle bişey geldimi bu anakartı değiştirmeden kaldıramazmıyız ayağa yada uygun bir çözüm önerisi olan varmı ? 

teşekkürler. 

Gönderildi : 20/09/2018 12:48

(@ozkanburgac)
Gönderiler: 204
Estimable Member

Selam Idrac modülü mutmelen arızalıdır ve garantisi mevcutsa doğrudan anakart değişir modül değişimi yapmazlar

Aslında Değişimi sizin için daha iyi beldikde anakrt sorun olabilir böylece cihazınız bir nevi yenilenecek

Gönderildi : 20/09/2018 14:39

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Hp sunucuda başımıza geldi İLO gitmişti. Değişim pek başınızı ağrıtmaz uzman bir kişi gelip değişim yapıyor. Hiç bir ayar değişimi yapmadan sistem yürüyor.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 20/09/2018 16:19

(@AhmetKoseoglu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

sunucumuzun garantisi bitmiş o yüzden farklı yollar arıyorum açıkcası 🙂 ana kartı nasıl değiştirebilirim tamir gibi bir imkan zaten yoktur diye tahmin ediyorum sadece idrac modülü değiştirsem bulabilirmiyim son olarak bu sorun bilindik bir sorun sanırım fakat garanti bitince destekte alamıyoruz gizli ayıp kategorisine girmezmi sizce dell bu konuda yardımcı olması gerekiyor diye düşünüyorum.  tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. 

Gönderildi : 20/09/2018 18:12

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

ilgili sorun, kronik ve global ise, çağrı merkezi yerine üreticinin global tarafına durumunuzu anlatan bir mail göndermenizi öneririm.

mail adresine erişimezseniz, çağrı merkezinden yetkili maili talep edebilirsiniz.

farklı bir fikir açısından, radius ile görüşebilirsiniz, modül stoğu olabilir.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/09/2018 05:05

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Dell'in kendi form sitesinde bazı çözümler sunulmuş denedinizmi? Nvram jumper ayarları ile ilgili veidoyu izleyebillirsiniz.Bu arada sunucunuzun muhakkak güncel bakcuplarını unutmayın.

https://www.dell.com/community/Systems-Management-General/Alert-iDrac-not-responding-rebooting/td-p/6083998

https://www.youtube.com/watch?v=O29Si6-yllA

Gönderildi : 21/09/2018 11:42

(@AhmetKoseoglu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

ilgili sorun, kronik ve global ise, çağrı merkezi yerine üreticinin global tarafına durumunuzu anlatan bir mail göndermenizi öneririm.

mail adresine erişimezseniz, çağrı merkezinden yetkili maili talep edebilirsiniz.

farklı bir fikir açısından, radius ile görüşebilirsiniz, modül stoğu olabilir.

Teşekkür ederim dediğiniz gibi bir mail atmakta fayda var. 

Merhaba,

Dell'in kendi form sitesinde bazı çözümler sunulmuş denedinizmi? Nvram jumper ayarları ile ilgili veidoyu izleyebillirsiniz.Bu arada sunucunuzun muhakkak güncel bakcuplarını unutmayın.

https://www.dell.com/community/Systems-Management-General/Alert-iDrac-not-responding-rebooting/td-p/6083998

https://www.youtube.com/watch?v=O29Si6-yllA

Evet bu çözümleri denedim fakat çözüm olmadı benim için. Sunucu şuanda boşta duruyor zaten herhangi bir sistem çalıştırmıyorum içerisinde. 

Gönderildi : 21/09/2018 12:30

Paylaş: