Forum

Windows Dosya İzlem...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Dosya İzleme Aksiyon Alma

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
483 Görüntüleme
(@leventgenc)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

windows 10 pro işletim sisteminde C:\Workspace isimli bir dizinim var.

Dizinin içine bir yazilim dosya oluşturuyor ben bu klasörü izleyip oluşturduğu anda bu dosyayı farklı bir sunucuya kopyalamak istiyorum.

Sürekli dosyayı izleyecek ve oluşacak create işlemine göre aksiyon alacak.

Bu işi windows da nasıl yapabilirim arkadaslar?

Gönderildi : 17/09/2018 01:28

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32961
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

3 parti bir ürün istemiyorsanız bir yazılımcıya PS yazdırabilirsiniz. Örnek

https://superuser.com/questions/226828/how-to-monitor-a-folder-and-trigger-a-command-line-action-when-a-file-is-created

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/09/2018 01:59

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2013/07/07/file-audit-4-ile-klasor-ve-dosya-aksiyonlarinin-izlenmesi.aspx  bu yazılımda işinize yarayabilir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/09/2018 16:08

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Merhaba,

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2013/07/07/file-audit-4-ile-klasor-ve-dosya-aksiyonlarinin-izlenmesi.aspx  bu yazılımda işinize yarayabilir.

Çok iyiymiş Rıza, o kadar çok kaynak varki ÇözümPark içerisinde bak ben bile artık takip edemiyorum. Güzel iş gerçekten.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/09/2018 20:34

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,

Çok iyiymiş Rıza, o kadar çok kaynak varki ÇözümPark içerisinde bak ben bile artık takip edemiyorum. Güzel iş gerçekten.

Hocam her konuda minimum 2 kaynak var. Sizlerin tuttuğu ışıkla belli bir zaman sonra Dünyada bile içerik bakımından rakibimiz kalmayacak.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 19/09/2018 18:45

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Merhaba,

Hocam her konuda minimum 2 kaynak var. Sizlerin tuttuğu ışıkla belli bir zaman sonra Dünyada bile içerik bakımından rakibimiz kalmayacak.

Bundan 5 yıl önce okusam yok artık derdim ama geldiğimiz noktada kesinlikle haklısın.

Gönderildi : 19/09/2018 19:27

Paylaş: