ÇözümPark'a hoş geldiniz. Oturum Aç | Üye Ol
 
Ana Sayfa Makale Video Forum Dosyalar Etkinlik Hizmetlerimiz Biz Kimiz

‘IT Strateji Günü’ Teknoloji Liderlerini Bir Araya Getirdi

Son Mesajınız 09-17-2018, 17:31 OZKAN BURGAC tarafından gönderildi. 2 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki
 •  09-16-2018, 17:20 535928

  ‘IT Strateji Günü’ Teknoloji Liderlerini Bir Araya Getirdi

  Karel’ in ev sahipliğinde bu sene ikincisi gerçekleşen IT Strateji Gününde bulut mimarisi ve servisleri, siber güvenlik, wireless ve network, yapay zekanın IT sistemlerini etkileyen uygulamaları ile ilgili Türkiye IT sektörüne ilişkin orta ve uzun vadeli öngörüler konuşuldu. Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleşen etkinlikte Karel, Aruba, Amazon, Force Point, Google, IBM, Invictus, ITStack, Juniper Networks, Logo, Microsoft, Özgür Yazılım A.Ş. ve Trend Micro gibi IT sektörünün lider şirketleri bir araya geldi.

  Türkiye’nin lider teknoloji şirketi Karel’in ev sahipliğinde 13 Eylül 2018 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi’nde bu sene ikincisi gerçekleşen IT Strateji Gününde Aruba, Amazon, Force Point, Google, IBM, Invictus, IT Stack, Juniper Networks, Logo, Microsoft, Özgür Yazılım A.Ş. ve Trend Micro gibi IT sektörünün lider şirketleri bir araya geldi. Etkinlikte insan odaklı siber güvenlik çözümleri, veri merkezi evrimi, yapay zeka, hibrit bulut çözümleri ve bulut güvenliği ile önümüzdeki beş yılın teknolojik trendleri konuşuldu. Ayrıca Türkiye ekonomisinin bugünkü durumu IT sektörü bakış açısıyla mercek altına alındı.

  Etkinliğin amacının 2019 yatırım planları öncesinde yeni teknoloji trendlerinin işletmelere sağlayacağı faydalarla, barındırdığı risklere dikkat çekmek olduğunu belirten Karel Stratejik Planlama ve Pazarlama Danışmanı Nurşen Yıldırım “Bugün burada IT sektörünün lider şirketleriyle birlikte yeni teknolojilerin tüm sektörlerin gelişiminde oynadığı önemli role dikkat çekerek, mevcut sistemlere entegre edilmesi sırasında karşılaşılabilecek zorluklara, güvenlik risklerine ve bunların nasıl yönetileceğine odaklandık. Yapay zeka, bulut ve hibrid sistemlerin IT yöneticileri tarafından kullanımı büyük sıçramalar yaratacak. Tüm bu değişim gerçekleşirken oluşan büyük verinin analizi, güvenle korunması, işlenmesi ve karar mekanizmalarında kullanılabilir hale gelmesi büyük önem taşıyor” dedi.

  IT sektörüne yön veren lider firmaların, şartlar ne olursa olsun duraklamak gibi bir lüksü olmadığına vurgu yapan Nurşen Yıldırım sözlerine şöyle devam etti: “IT sektörünün hem lokomotif görevi görmesi hem de teknolojik döngü hızının yüksek olması nedeniyle ekonomik durgunluk dönemleri içinde çok cazip fırsatlar barındırıyor. Bu bilinçle ve bugün burada oluşan sinerji ve kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz”.

  Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleşen ve tüm gün süren IT Strateji Günü’ne üç yüzün üzerinde şirket yöneticisi ile IT karar vericisi katıldı.


  Eğitimlerim
  Blog Sayfam
  ITSTACK
 •  09-17-2018, 9:01 535946 Cevap 535928

  Cevap : ‘IT Strateji Günü’ Teknoloji Liderlerini Bir Araya Getirdi

  Guzel bir etkinlikti.

  Ayrica onine izlenebilmesi uzakta olan bir cok bilisim gonullusu icin cok buyuk bir arti idi.


  Yalanlar birilerinin gerçeklerle kirlettiği güzel hikayelerdir. :D
 •  09-17-2018, 17:31 536010 Cevap 535946

  Cevap : ‘IT Strateji Günü’ Teknoloji Liderlerini Bir Araya Getirdi

  Merhab Hakan hocam , yazdığınızda haklısınız ancak karel uyanklık yapıp marka reklamı yaparak 720P yayın yapması mümkündür ancak akıllarına gelmedi /uğraşılmadı vs vs ama bu tip etkinlikler kaliteli şekilde kayda alınıp sonradan paylaşılsa güzel olur sonuta büyük çoğunluk istanbulda anca bir okadar da diğer yerlerde 


  Ne bilmediğimi bilmiyorum ne bilmediğimiz bilmediğim için her şeyi öğrenmeliyim ki ne bilmediğimi bileyim

  ozkanburgac@hotmail.com.tr

  MCSE – CCNP- JNCIA-M – Comtia A + Security
RSS haberlerini XML olarak görüntüle