Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

esxi log

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
427 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

6.5'e migration yaptım. syslog nedir bunun çalışıp çalışmadığını nasıl anlarım. eğer calışmıyorsa dezavantajı nedir. birde okuduğum logları başka yere kaydetme . vcenter bunları kendi üzerinde tutmuyormu bir ayarmı gerekiyor ? tesekkurler.

Gönderildi : 16/09/2018 17:57

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

6.5'e migration yaptım. syslog nedir bunun çalışıp çalışmadığını nasıl anlarım. eğer calışmıyorsa dezavantajı nedir. birde okuduğum logları başka yere kaydetme . vcenter bunları kendi üzerinde tutmuyormu bir ayarmı gerekiyor ? tesekkurler.

Merhaba,

Syslog sayesinde log'larınızı farklı bir yere aktarabilrisiniz. ESXi ve vCenter Server default olarak kendi üzerinde tutar log'ları.

Kullanmış olduğunuz vCenter Server nedir? Windows mu Appliance mi?

ESXi için; vSphere Web Client ile bağlantı yaptıktan sonra Configure > Advanced System Settings > syslog kelimesini filter yapın. Burada Syslog.global.loghost bölümünden syslog'un aktarılacağı lokasyonu girebilirsiniz.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 16/09/2018 20:54

(@Anonim)
Konu başlatıcı

appliance kullanıyorum

Gönderildi : 17/09/2018 00:35

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

appliance kullanıyorum

Merhaba,

VCSA management interface'e giriş yaptıktan sonra Syslog bölümüne giriş yaparak oradan Syslog konfigurasyonunu yapabilirsiniz.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 17/09/2018 00:38

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hocam tam olarak anlamadığım konu şu . ben hiçbir şey yapmazsam su an syslogları zaten vcenter webclienta bağlandığımda görmüyormuyum ve nereden görüyorum bunları yani syslog hangileri oluyor logların. birde ben bunun yerini neden değiştirmeliyim vmware neden başka yere de aktarabilirsin diyor neden boyle bir sey oneriyor bize. 

Gönderildi : 23/09/2018 21:43

Paylaş: