Forum

Server 2012 RDP Bağ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2012 RDP Bağlantısı Kurulamıyor 3389 Yanıt Vermiyor

14 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
2,027 Görüntüleme
(@MertYigit)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, 

Server 2012 üzerinde RDP bağlantısı açık bir sunucum var. Aylardır sorunsuz şekilde bağlanıyordum. Bugün sebepsiz bir şekilde bağlantı sağlayamıyorum. 

Ping atabiliyorum, vmWare konsol ile bağlandığımda tüm ayarların doğru olduğunu, servisin çalıştığını, firewall kapalı olduğunu görüyorum. Yeniden başlatmama rağmen netstat ile kontrol ettiğimde 3389 portunu dinlemiyor ve bağlantı sağlamak istediğimde de hiç bir yanıt yok. 

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler. 

Gönderildi : 13/09/2018 15:46

(@zaferisik)
Gönderiler: 73
Trusted Member

Merhaba

Firewall Inbound içerisinde Remote Desktop – User Mode TCP-in kuralını enable yapıp dener misiniz. Firewall kapalıda olsa bu kuralı endble/disable yapıp çözdüğüm yerler olmuştu

Gönderildi : 13/09/2018 16:27

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Aşağıdaki adımları deneybilirmisiniz ek olarak bilgisayarda yüklü internet securtiy yada antivirüs varsa bunları disable edip deneyebilirmisiniz.

https://www.parlakyigit.net/windows-server-2012-r2-rdp-problemi/

Gönderildi : 13/09/2018 16:35

(@MertYigit)
Active Member
Konu başlatıcı

Cevabınız için teşekkürler.
Her ikisini de denedim ama değişiklik olmadı maalesef.

Registry üzerinden port numarasını değiştirdikten sonra da denedim, yine rdp bağlanmadı ve netstat ile de bu portu dinlediğini göremedim. 

Bir önceki gün sorunsuz bir şekilde bağlanıyordum. Hiç bir değişiklik olmadan bu duruma gelmiş olması garip. 

Gönderildi : 14/09/2018 13:41

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,

Telnet ile 3389 portundan yanıt alabiliyor musunuz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 15/09/2018 02:03

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

rdp port numarasını değiştirmediğinizi varsayarak, son yapılan updateleri kontrol ettiniz mi ?

sorunun yaşandığı güne ait update var ise, geriye doğru adım adım kaldırarak test edin.

server üzerinde herhangi bir güvenlik çözümü mevcut ise, geçici olarak devre dışı bırakın. bkz. av,ep,dlp vb.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/09/2018 03:50

(@MertYigit)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Telnet ile 3389 portundan yanıt alabiliyor musunuz?

Hayır, bağlantı sağlamıyor.
Veeam One 80 portundan hizmet veriyor, bunu denediğim zaman telnet bağlanıyor. 

Gönderildi : 15/09/2018 12:11

(@MertYigit)
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba,

rdp port numarasını değiştirmediğinizi varsayarak, son yapılan updateleri kontrol ettiniz mi ?

sorunun yaşandığı güne ait update var ise, geriye doğru adım adım kaldırarak test edin.

server üzerinde herhangi bir güvenlik çözümü mevcut ise, geçici olarak devre dışı bırakın. bkz. av,ep,dlp vb.

Merhabalar,
Bir süredir güncelleştirme yapmamıştım zaten. Sorun meydana geldikten sonra güncelleştirmeleri yaptım ama değişiklik olmadı. 

Windows firewall kapalı ve Eset File Security uninstall edildi. Herhangi bir güvenlik uygulaması yok. 

Gönderildi : 15/09/2018 12:14

(@FerhatIndi)
Gönderiler: 467
Honorable Member

event loglara bir sey dusmus olmali. Anladigim kadariyla eger senin rdp public ise  buyuk ihtimalle hack olmustur.DNslere,servislere, birse accountlara bak yeni aktivite varmi?

Gönderildi : 15/09/2018 12:50

(@MertYigit)
Active Member
Konu başlatıcı

event loglara bir sey dusmus olmali. Anladigim kadariyla eger senin rdp public ise  buyuk ihtimalle hack olmustur.DNslere,servislere, birse accountlara bak yeni aktivite varmi?

Merhaba,
Public değil, dışarı açık herhangi bir port yok. Ayrıca vmconsole üzerinden bağlandığım zaman sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorum. Herhangi bir hack durumu olacağını sanmıyorum. 
Loglarda olağandışı bir kayıt göremedim. Benim kontrolüm dışında hiç bir aktivite yok. Tüm servisler normal şekilde çalışıyor. 

Gönderildi : 15/09/2018 13:34

(@FerhatIndi)
Gönderiler: 467
Honorable Member

buyuk ihtimalle mac ile ilgili bir problem, snali kapatip, uzerinde virtual NIC leri silip tekrar ekleyip,oyle dene

Gönderildi : 15/09/2018 14:22

(@MertYigit)
Active Member
Konu başlatıcı

Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Çözümü şöyle sağladık,
Aynı işletim sistemine sahip, aynı domain üzerindeki farklı bir sunucunun RDP ile ilgili registry kayıtlarını bu sunucuya attık. Yeniden başlattıktan sonra bağlantı sağlandı.

Gönderildi : 17/09/2018 14:39

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

merhaba ;

hangi kayıtlar yazma şansın varsa yaz önemli bir iş bence 🙂 

Gönderildi : 17/09/2018 18:10

(@MertYigit)
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba ;

hangi kayıtlar yazma şansın varsa yaz önemli bir iş bence 🙂 

Merhabalar, 

Aşağıdaki adres altındaki tüm klasör ve kayıtlar.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Terminal Server\WinStations\RDP-Tcp

Gönderildi : 17/09/2018 18:59

Paylaş: