Forum

Team Foundation Ser...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Team Foundation Server 2017 Hk.

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
590 Görüntüleme
(@Fatihcan)
Gönderiler: 76
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

TFS'te oluşturulan projenin içinde bulunan dizine kişiler için yetki veren birden fazla kişi var, dizine yetki verebilecek grup tanımlı ,bu dizin için bu gruptan kime kimin yetki verdiğini nasıl görebilirim? 

Teşekkürler.

Gönderildi : 12/09/2018 22:53

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

tum permissions ları portal uzerınden gorebılırsınız bu kısmı kontrol ettınız mı ?  https://docs.microsoft.com/en-us/azure/devops/organizations/security/view-permissions?view=vsts&tabs=new-nav

saygılarımla 

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 13/09/2018 18:28

(@Fatihcan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

tum permissions ları portal uzerınden gorebılırsınız bu kısmı kontrol ettınız mı ?  https://docs.microsoft.com/en-us/azure/devops/organizations/security/view-permissions?view=vsts&tabs=new-nav

saygılarımla 

Erdem hocam öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Benim sorum örnekle açıklamam gerekirse bir projenin 2 tane project admin yetkisi olan kişi var birisi Ahmet birisi Mehmet. Bir tane proje dizininde ABC klasörüm var diyelim. Domainde bulunan merve hanıma ABC klasöründe okuma ve yazma yetkisi verildi diyelim. Bu okuma yazma yetkisini Ahmet mi verdi Mehmet mi bunu görmem mümkün müdür? Sonuçta Ahmette Mehmette bu yetkiyi verebiliyor. Kimin yetkiyi verdiğini bilmek güvenlik açısından iyi olucaktır diye düşünüyorum. TFS'te bu bilgilere nerden ulaşabilirim ya da bu mümkün mü?

Teşekkürler.

Gönderildi : 13/09/2018 21:57

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

evet şimdi daha net oldu. 

Fakat bunu zannedersem bunu TFS üzerinden değilde herhangi bir audit programı ile yada event viewer üzerinden yakalayabilirsiniz. Bildiğim kadarı ile TFS kim ney yetki verdi bunu tutmuyor ama yinede bakıyorum bulabilir isem paylaşacağım. Şu an net hatırlamıyorum. 

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 13/09/2018 23:20

(@Fatihcan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

evet şimdi daha net oldu. 

Fakat bunu zannedersem bunu TFS üzerinden değilde herhangi bir audit programı ile yada event viewer üzerinden yakalayabilirsiniz. Bildiğim kadarı ile TFS kim ney yetki verdi bunu tutmuyor ama yinede bakıyorum bulabilir isem paylaşacağım. Şu an net hatırlamıyorum. 

İlginiz ve nezaketiniz için teşekürler. Bende audit programlarına yoğunlaşacağım. 

Tekrar Teşekkürler.

İyi akşamlar.

Gönderildi : 14/09/2018 00:04

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

Erdem hocanın önerisine ek olarak, kullanmamakla birlikte referans adresteki çözümü inceleyebilirsiniz.

https://marketplace.visualstudio.com/items?itemName=KonstantinErman.TFSPermissionVisualizer#overview

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/09/2018 02:41

Paylaş: