Forum

Sharepoint 2013 use...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sharepoint 2013 user profile thumbnail gözükme sorunu

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
485 Görüntüleme
(@MertCERTEL)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba, sharepoint 2013'de eski AD userların fotoğrafları gelmiş durumda. fakat yeni eklenmiş ad kullanıcılarının fotoğrafları gözükmemekte. bunu nasıl güncel tutabiliriz ? yeni bir kullanıcı eklendiğinde kullanıcı thumnail ile gelmiyor. powershell ile yapılabiliyormuş fakat pek detaylı anlatana rastlamadım.

Gönderildi : 11/09/2018 13:51

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Profile servis schedule ayarlarınızda ne saman sync ediyorsunuz ? Büyük yapılarda  günde bir önerilir schedule ayrlarınız açıkmı aktif mi kontrol edermisiniz 

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 11/09/2018 23:34

(@MertCERTEL)
Eminent Member
Konu başlatıcı

sync'ı otomatik yapıyorum. sorun belli bir zaman sonraki eklenen ad userlar'ın fotoğrafı ile birlikte gelmemesi. personel bloğun içinde gizli ayarlar sekmesinde profil fotoğrafları diye 3'er tane medium small large olmak üzere fotoğraf farklı farklı yerlerde kullanılmak üzerine mevcut. fakat yeni eklenen yani senkronize olan kullanıcılar fotoğrafları bile birlikte gelmiyor.

Gönderildi : 12/09/2018 02:02

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Update-SPProfilePhotoStore -CreateThumbnailsForImportedPhotos 1 -MySiteHostLocation  http://<YourServerName>/my  komut olarak bunu kullanabılırsın ayrıca updatelerın tam olması onerılıyor. yanı fıeldlar arasında bır uyumsuzluk olabılır canlı ortam uzerınde ıncelemek lazım forum postu uzerınden bıraz zor nokta atısı yapılamıyor 

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 12/09/2018 03:55

(@MertCERTEL)
Eminent Member
Konu başlatıcı

dediğiniz komutu denedim hocam. var olanı güncelliyor o komut sonradan eklenen kullanıcıların fotoğraflarını getirmiyor 🙂 böyle de cins bi sorun 

Gönderildi : 14/09/2018 01:22

Paylaş: