ÇözümPark'a hoş geldiniz. Oturum Aç | Üye Ol

Ana Sayfa Makale Video Forum Resimler Dosyalar Etkinlik Hizmetlerimiz Biz Kimiz

Cisco Port Mirroring İnternet Bağlantısı Kesiliyor

Son Mesajınız 09-10-2018, 10:27 Hüseyin Baduk tarafından gönderildi. 3 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki
  •  09-07-2018, 16:08 535520

Cisco Port Mirroring İnternet Bağlantısı Kesiliyor

Merhabalar;
    Örnek senaryo olarak; Gi 5/5 portun trafiğini Gi 7/7 adlı porttan dinlemek istiyorum.. Aşağıda belirttiğim şekilde configuration yaptığımda destination port(Gi7/7) olarak belirlediğim port'un internet erişimi gidiyor (ssdp,arp gibi protokoller geçiyor).. 

config#monitor session 1 source interface gigabitEthernet 5/5 both
    config#monitor session 1 destination interface gigabitEthernet 7/7 

daha sonra destination satırını 

config#monitor session 1 source interface gigabitEthernet 5/5 both

config#monitor session 1 destination interface gigabitEthernet 7/7 encapsulation dot1q ingress vlan 37

olarak değiştirdim.. İki tarafın da erişimi geldi yalnız destination kısmında source portun herhangi bir paketini yakalayamadım.. Nasıl bir hata olduğunu çözemedim..

Teşekkürler, iyi çalışmalar

Batman Tech.
  •  09-10-2018, 9:52 535594 Cevap 535520

Cevap : Cisco Port Mirroring İnternet Bağlantısı Kesiliyor

merhaba

monitor session 1 source x port yada vlan olabilir. (both dediğinizde gelen ve giden yani RX ve TX trafiği)

monitor session 1 destination A port dediğiniz zaman yukarıdaki source trafiğini buraya iletiyor bu nedenle bu portu artık sadece mirror olarak kullanabiliyorsunuz diye biliyorum.

sizin yazdığınız config için yani

monitor session 1 source int gi 5/5 both (bu porta gelen ve giden trafiği mirror yap)

monitor session 1 destination int gi 7/7 enc dot1 ingress vlan 37 dediğiniz de mirror olarak gelen paketler içerisinde yani RX paketlerden vlan 37 tag olanları size monitor edecek.

bilgisayarınızın portunu mirror için kullanırsanız ikinci bir interface ihtiyacınız olur,

Network de bir sorun var Kaptan!
    Hangi Katman da Mr. Spark?
  •  09-10-2018, 10:25 535604 Cevap 535520

Merhabalar,

Çözüm: Bilgisayarıma gelen internet kablosu ip telefon üzerinden aktarmaydı.. Aktarmayı iptal edince internet erişimi gelmedi yalnız diğer interface paketlerini yakalayabildim

Batman Tech.
  •  09-10-2018, 10:27 535605 Cevap 535594

Cevabınız içi teşekkürler Zafer Hocam.. Dediğiniz gibi dinleme yaparken 2. bir interface'ye ihtiyacım olacak

Batman Tech.
RSS haberlerini XML olarak görüntüle