Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Google G-Cloud Hosting Üzerinde Gelen ve Giden Posta Sunucusu Ayarları Nasıl Olmalı?

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
843 Görüntüleme
(@FurkanBaser)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Tekrar merhabalar, Google GCloud Üzerinde 300 dolarlık deneme hesabımı kullanıyorum, son günlerde mail alıp vermede sorunlar yaşamaktayım, sanırım bazı ayarları gözden geçirmem gerekli ama hangilerini düzeltmeliyim emin olmadığım için sizler ile bu durumu paylaşıyor ve benzer sorun yaşacak arkadaşlara örnek çözüm olmasını diliyorum.

Google Cloud Consolde Plesk panelde 11 adet web sitemi barındırıyorum. Bu 11 sitede ücretsiz olan Let's Encripty SSL kullanıyorum. Fakat Plesk panelimin ana sayfası ssl mevcut değil çünkü panele nasıl ssl ( ücretsiz ) kullanılacağını bilmiyorum.

11 sitemden 1 tanesi olan abc123x.com sitem için gelen ve giden kutusuna mail.abc123x.com yazıyorum  daha sonra gerekli yerlere ssl tüm sertifikaları kabul et diyorum ve gelen için 

Maillerde SSL kullanmak isterseniz;
Gelen Sunucu – POP3: pop.radorehosting.com Port: 995
Giden Sunucu – SMTP: smtp.radorehosting.com Port: 587

Yukarıdaki ayarları uyguluyorum ve mail alıp göndermede sürekli problemler yaşıyorum.

Bu hususta plesk ana servere ssl kursam düzelirmi yada dns lere smtp ve pop diye kayıt mı açmalıyım ne yapmalıyım? Teşekkürler.

Gönderildi : 18/08/2018 18:21
(@aliuysal)
Gönderiler: 292
Üye

Merhabalar;

Pleskin doğrulanmamış ssl sertifikası kullanması mail alıp göndermenizde sıkıntı yaşatmaz, sadece outlook kullanıyorsanız "Bağlandığınız sunucu, doğrulanmayan bir güvenlik sertifikası kullanıyor. 

Bu sunucuyu kullanmaya devam etmek istiyormusunuz" gibi bir uyarı gelir.

veya webmail girişinde yine benzer uyarı ile devam etmeniz istenir. 

Ayrıca plesk ile default ayarları değiştirmediyeniz oluşturuduğunuz her hosting hesabında posta giden ve gelen subdomainleri  mail.xxxxx.com şeklinde ayarlanır. Yani siz pop'a da smtp'yede mail.xxxx.com yazmanız gerekir.

Yine SSL sertifikası pleske giriş için eklemek isterseniz bir domain üzerinden bir ssl sertifikası oluşturarak örneğin plesk.xxx.com için bunu plesk panelde tools & settings menüsündeki SSL/TLS Certificates alanında ekleyebilir default olarak işaretleyebilirsiniz. hangi domaine oluşturdu iseniz pleske onunla giriş yaparsanız ssl hatası vermez. https://plesk.xxxx.com:8443  gibi. bu durumda ip ile girerseniz yine ssl sertifika hatası alırsınız. 

Domainler içinde bu geçerlidir, outlook tan siz mail.xxxx.com ile alıp - gönderme yapıyorsanız mail.xxxx.com için veya xxxx.com için wildcard bir sertifika almalı ve bunu mail içinde tanımlamalısınız bu durumda mail içinde ssl hatası almazsınız.

Dijital dönüşüm başlıyor...
RFID Sayım
WinFlow e-Fatura Onay Akış Süreç Yazılımı
Android El Terminali
Elektrikli Araç Şarj Yazılım Platformu
RFID Demirbaş
QrCode Api

Gönderildi : 18/08/2018 20:59
(@FurkanBaser)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba, 

Outlook kullanmıyorum macbook içinde yer alan mail sistemini belki kullanmayı düşünüyorum mailler geliyor fakat gitmiyor, aynı zamanda android içindeki mail sistemini kullanmayı deniyorum yine mail geliyor ama gitmiyor giden mailler ile ilgili sıkıntım var.

veya sadce webmail.siteismi.com dan giriş yapabilsem benim için yine yeterli ordan da mail gönderdiğimde karşı firmaya gitmiyor.

outloook ve microsoft uygulamalarına karşılık apple ve google alternatiflerini tercih ediyorum.

Gönderildi : 19/08/2018 18:05
Paylaş: