Forum

Outlook 2016 Profil...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook 2016 Profil taşıma sonrası sorun

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,870 Görüntüleme
(@NuriOzden)
Gönderiler: 70
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, Windows 10 ve Office 365 (Outlook 2016) kullanan bir istemcimde domain değişmesi sonucu Profwiz uygulaması ile yeni domaine'e join oldum ve herşey hatasız geri geldi. Ancak bilindiği gibi bu uygulama kayıtlı uygulama şifreleri aktaramıyor. Bu yüzden de taşıma sonrası ilk outlook başlattığımda kullanıcımın şifresini sordu ve girdim. Outlook açılamıyor, Ost açabilmek için bir kez exchange'ye bağlanmalısınız diye uyarı veriyor. Bende hesabı kaldırıp yeniden denedim, olmadı. Yeni profil kurdum onda da olmadı. Hatta Excel 2016 da oturum aç dediğimde bile bir sorunla karşılaşıldı deyip oturum açmıyor. Sadece onedrive servisi çalışıyor. Şimdi;

Bu kullanıcı ile başka bir PC de outlook kurabiliyorum, 

Bu PC de başka bir office 365 hesabını kurabiliyorum. 

Ama bu PC de olması gereken hesabı bir türlü kuramıyorum. Office kaldırıp yeniden kurdum olmadı. Sanırım profil taşıma esnasında bu hesap bir yere yazıldı ve onu kaldırmadan kurulum yapamayacağım. 

Bu konu hakkında tavsiyesi olanlar olabilir mi? Aynı mantık ile 3 PC profili taşıdım. (Win7-Outlook2007) Bunlarda bir sorun çıkmadı ama Win10-Outlook2016 beni mahvetti resmen 🙂

Gönderildi : 16/08/2018 13:19

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

C:\Users\users\AppData\Local\Microsoft\Outlook içersinde bulunan outlook klasörün adını değiştirip deneyebilirmisiniz outlook profilleri bu kalsör altında tutuluyor.

Gönderildi : 16/08/2018 14:46

(@NuriOzden)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, çözüm olmadı maalesef. Yalnız şöyle bir değişiklik oldu. Exceli açtığımda sağ üstte oturum açan kullanıcı adı yerine domaindeki kullanıcı adı gelmiş. nuriozden.XXDOMAIN.local şeklinde. Buradan hesabı ekle deyip office365 hesabını seçtiğimde de eklemiyor. 

Gönderildi : 16/08/2018 15:36

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Aşağıdaki kayıdı silip bilgisayarı yeniden başaltıp deneyebilirmisiniz.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\16.0\Common\Identity

Gönderildi : 16/08/2018 16:16

(@NuriOzden)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Vakit sorunundan dolayı AD de yeni bir kullanıcı yaratarak onunla login oldum. O zaman hesabı tanımlayabildim. Ama regedit çözümünü kaydettim, bir makinem daha var aynı duruma gelecek olan 🙂 Onda test edebilirim. 

Gönderildi : 16/08/2018 16:24

Paylaş: