Forum

Exchange Server 201...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Server 2016 Spoof-Spam Mail Problemi;

3 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
584 Görüntüleme
(@VahapOc)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Exchange Server 2016 üzerinde, sadece authenticate olan kullanıcıların mail gönderimini nasıl sağlayabilirim? Örneğin telnet ile bağlantı sağlanıp, gönderim yapılmasını önlemek istiyorum. Default kurulumda Anonim gönderimler de aktif oluyor. Auth login enable etmek istiyorum. Şu ana kadar Google'da araştırmalarım neticesinde bir sonuca varamadım. Exchange test ortamım olduğu için de ihtiyaç duyduğunuz verileri paylaşabilirim.

Gönderildi : 13/08/2018 03:58

(@VahapOc)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Exchange Server 2016 üzerinde, sadece authenticate olan kullanıcıların mail gönderimini nasıl sağlayabilirim? Örneğin telnet ile bağlantı sağlanıp, gönderim yapılmasını önlemek istiyorum. Default kurulumda Anonim gönderimler de aktif oluyor. Auth login enable etmek istiyorum. Şu ana kadar Google'da araştırmalarım neticesinde bir sonuca varamadım. Exchange test ortamım olduğu için de ihtiyaç duyduğunuz verileri paylaşabilirim.

Bu konuyla ilgili olarak bilgisi ve önerisi olan var mı?

Gönderildi : 14/08/2018 19:11

(@VahapOc)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Merhaba,

Exchange 2016 DAG yapısını test etmek için kurduğum bu yapıda karşılaştığım sorunu çözdüm. Exchange 2016'ya kadar Only Authentication User Sending tarzında bir ayar varken, 2016'da bunu bulamadım. Powershell ile sorununuzu çözmeniz mümkün ancak 25 portundan spoofu önlemek adına bir SpamGateway kullanmanız şart.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 16/08/2018 16:50

Paylaş: