Forum

VPN den RDP sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

VPN den RDP sorunu

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,299 Görüntüleme
(@m-bulenteroz)
Gönderiler: 149
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba

Sorun biraz değişik o yüzden detaylı anlatmaya çalışacağım. İçerden 2012 R2 servera RDP yi sorunsuz yapıyorum. Daha önce çalışan ama şu an çalışmayan yapı ise şöyle. Yberoam firewall un sslclient i ile vpn yapıyorum. Daha sonra RDP ile sunucunun iç ip adresinden erişim sağlayamıyorum. Bu bağlantıyı daha önce sorunsuz yaptığıma eminim . Sizce sorun ne olabilir acaba ? 

Gönderildi : 10/08/2018 21:41

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

yaşadığınız sorunun birden fazla sebebi olabilir.

ilk kontrol etmeniz gereken nokta, server network yapılandırmasında gateway tanımlı mı ?

ikinci adım, gw tanımlı ise windows firewall profil tarafını kontrol edin, en basit hali ile geçiçi olarak devre dışı bırakıp test edin.

sorun devam ettiği takdirde, cyberoam ile server tarafına olan erişim loglarını incelemeden, çözüm üretmeniz zor.

son olarak, vpn yapılandırmanızın tümü ile doğru olduğunu varsayıyorum, emin değilseniz tekrar yapılandırın.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/08/2018 05:40

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1644
Üye

Arkadaşlar merhaba

Sorun biraz değişik o yüzden detaylı anlatmaya çalışacağım. İçerden 2012 R2 servera RDP yi sorunsuz yapıyorum. Daha önce çalışan ama şu an çalışmayan yapı ise şöyle. Yberoam firewall un sslclient i ile vpn yapıyorum. Daha sonra RDP ile sunucunun iç ip adresinden erişim sağlayamıyorum. Bu bağlantıyı daha önce sorunsuz yaptığıma eminim . Sizce sorun ne olabilir acaba ? 

Merhaba,

Eğer ki cihazda OS güncellemesinden sonra bu sorunu yaşıyorsanız, VPN confiğini indirip yeniden bağlantı kurmayı denemelisiniz,

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/08/2018 17:13

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

merhaba ;

VPN bağlantısı oluştuktan trafik başlıyor mu ? kontrol ettiniz mi ?

Bazen programcık sorunundan dolayı gerekli routerlar oluşmuyor cihazınızda bilginize

Gönderildi : 13/08/2018 18:43

Paylaş: