ÇözümPark'a hoş geldiniz. Oturum Aç | Üye Ol

Ana Sayfa Makale Video Forum Resimler Dosyalar Etkinlik Hizmetlerimiz Biz Kimiz

GPO ile Boştaki PC Kapatma

Son Mesajınız 08-14-2018, 13:23 Selahattin Açıkgöz tarafından gönderildi. 7 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki
  •  08-09-2018, 14:49 534711

GPO ile Boştaki PC Kapatma

Selam Herkese

Windows server 2012 GPO ile -başlıkta da belirttiğim- gibi 2 saatten fazla kullanım yapılmayan domaindeki clientleri shutdown etmek istiyorum.

Computer Configuration > Preferences > Control Panel Settings > Schedueld Tasks dan yeni bir task oluşturuyorum. Oluşturduğum task çalışıyor policy olarak clientlere dağıtıyor. ama bir türlü pcyi kapatmıyor. Matıksal bir hata mı yapıyorum yada Properties kısmında mı bi eksiklik var çözemedim.

Çok fazla araştırdım idle ayarlarını doğru yaptığımı düşünüyorum ama birşeyleri ya eksik yada yanlış yapıyorum. 

Konu hakkında daha önce yazılmış bir makale veya yapmak istediğimi aktif olarak kullanan arkadaşlar varsa kısaca konuyu özetleyebilirlerse çok mutlu olucağım. 

Şimdiden teşekkürler.

Öğrenilmesi gereken şeyler her zaman bildiklerinden daha fazla olmalıdır.
  •  08-09-2018, 16:00 534714 Cevap 534711

Cevap : GPO ile Boştaki PC Kapatma

http://www.wisecleaner.com/how-to/50-automatically-shut-down-computer-at-night-when-you-are-not-using-it.html

yukarıdaki adresde resimli oalrak anlatımı mevcut hocam

umarım işinize yarar

iyi çalışmalar

Vasvi UYSAL adlı kullanıcının LinkedIn profilini görüntüleyinVasvi UYSAL
  •  08-09-2018, 16:51 534718 Cevap 534714

Vasvi UYSAL:

http://www.wisecleaner.com/how-to/50-automatically-shut-down-computer-at-night-when-you-are-not-using-it.html

yukarıdaki adresde resimli oalrak anlatımı mevcut hocam

umarım işinize yarar

iyi çalışmalar

Merhaba Vasvi Bey

Bu işlemi herhangi bir client uzerinde yapabiliyorum. Aynı işlemleri serverde polcy ile yaptırıp tüm domainde calışan cihazlar için yaptırmak istiyorum.

•  08-10-2018, 11:04 534748 Cevap 534718

•  08-11-2018, 10:12 534773 Cevap 534748

Vasvi bey ilginiz için çok teşekkür ederim ama GPO nerden ve nasıl oluşturuluyor biliyorum.

Sanırım problemimi tam olarak aktaramadım.

Ben sadece GPo olarak yapmam gerekeni yapıyorum clientlere policy dağılıyor ama kapatmıyor. İstedeğim işlemi yapmıyor.

•  08-13-2018, 15:01 534833 Cevap 534773

rsop.msc ile client tarafta aldığı policy raporunu kontrol etme şansınız varmıdır

computer tarafına  uygulanması gereken policy i user tarafa uyguluyor (veya tam tersi ) olabilir mi acaba ?

iyi çalışmalar

Vasvi UYSAL adlı kullanıcının LinkedIn profilini görüntüleyinVasvi UYSAL
  •  08-14-2018, 8:23 534863 Cevap 534833

Vasvi UYSAL:

rsop.msc ile client tarafta aldığı policy raporunu kontrol etme şansınız varmıdır

computer tarafına  uygulanması gereken policy i user tarafa uyguluyor (veya tam tersi ) olabilir mi acaba ?

iyi çalışmalar

Forma resim ekleyebilsem yaptığım configürasyonları göstericem fakat bir türlü beceremedim.

•  08-14-2018, 13:23 534881 Cevap 534833

Vasvi UYSAL:

iyi çalışmalar

1

2

3

4

5

6

Sorunu çözdüm. Tek problem shueld task oluştururken etki edeceği client win10 olduğu için bu işlemi 

" New > Scheduled Task " şeklinde değil " New > Scheduled Task (At Least Windows 7) " şeklinde task oluşturulması. Direkt olarak Win10 için task oluşturulmuyor. Yani oluşturuyor ama görev olarak çalıştırmıyor. 

Bu şekilde çözdüm işine lazım olacak arkadaşlara şimdiden kolay gelsin.

RSS haberlerini XML olarak görüntüle